Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Avukat meslektaşlarımızın başka şehirde takip edilmesi gereken hukuki işlemleri için (duruşma, haciz, keşif, mürafaa, dosya inceleme/fotokopi alma vs.), o şehirde bulunan meslektaşlardan yardım isteyebilecekleri şehirlerarası yardımlaşma alanı. Bu alan sadece hukukçuların yazışmasına açıktır ve Avukatlık Meslek Kurallarına aykırı mesajlara kapalıdır.

Danıştay

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-08-2010, 16:59   #1
Av.Cengiz Aladağ

Varsayılan Danıştay

Danıştay'a yolu düşecek meslektaşlarımdan küçük bir ricam olacak. Acil değil.
Old 25-08-2010, 19:26   #2
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Danıştay'a yolu düşecek meslektaşlarımdan küçük bir ricam olacak. Acil değil.

Yolumuzu düşürürüz Cengiz Bey ; sizi dinliyorum

Saygılar...
Old 02-09-2010, 09:31   #3
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Av.Nevra Öksüz'e buradan da teşekkür ederim. Yardımları ile sorun çözüldü.

Tam da "eşeği önce kaybedip, sonra bulmak" deyimindeki gibi gelişen konu hakkında bilgi vereyim:

Danıştay'daki bir dosyamı Danıştay dosya sorgulama sayfasından göremiyordum; Mahkeme kalemi de dosyanın bilgisayara kaydedilmeden gönderildiği için böyle olduğunu söylüyordu. Danıştay esas numarasını öğrenebilirsem o şekilde takip edebileceğimi düşünmüştüm ve bu konuda yardım istemiştim.

Meslektaşım dosyamı Danıştay'dan araştırdı ve oradan "dosyanın Danıştay'da olmadığının" söylendiğini bana iletti.

Daha sonra dosyayı yollayan mahkemeden PTT barkod numarasını öğrenmek için telefona sarıldım ama o da ne, İstanbul İdare Mahkemeleri'nin kendi internet sitesinde yazılı telefon cevap vermiyor. Neyse ki doğru telefon numarasını İstanbul Barosu internet sitesinden buldum. Barkod numarasını PTT sitesinden kontrol ettim, dosyanın Danıştay'a teslim edildiğini öğrendim.

Sonuçta sayın Av.Nevra Öksüz'ün bildirdiği telefon numarasından Danıştay'daki görevli ile görüştüm ve tüm sorunun dosya Danıştay'da bilgisayara kaydedilirken gönderen mahkeme olarak farklı numaralı bir mahkemenin girilmesi olduğu ortaya çıktı.
Old 02-09-2010, 11:19   #4
Av.Nevra Öksüz

Est. Cengiz Bey

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
...Mahkeme kalemi de dosyanın bilgisayara kaydedilmeden gönderildiği için böyle olduğunu söylüyordu...
..."dosyanın Danıştay'da olmadığının" söylendiğini bana iletti.
... İstanbul İdare Mahkemeleri'nin kendi internet sitesinde yazılı telefon cevap vermiyor.
...Barkod numarasını PTT sitesinden kontrol ettim, dosyanın Danıştay'a teslim edildiğini öğrendim.
...dosya Danıştay'da bilgisayara kaydedilirken gönderen mahkeme olarak farklı numaralı bir mahkemenin girilmesi olduğu ortaya çıktı.

Ben de PTT ye teşekkür ederim

Saygılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi