Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

ATM den günlük para çekme limitinin yükseltilmesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-10-2011, 10:18   #1
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Varsayılan ATM den günlük para çekme limitinin yükseltilmesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine ATM den günlük para çekme limitinin kişinin aldığı maaşı kadar yükseltilmesi yönünde talep geldi.Taraflar arasında yapılan sözleşmede günlük para çekme limiti günün koşullarına göre yeniden düzenlenebileceği şeklinde geçiyor.

Bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirm.Teşekkürler
Old 12-10-2011, 11:50   #2
av.alper tunker

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
Tüketici Sorunları Hakem Heyetine ATM den günlük para çekme limitinin kişinin aldığı maaşı kadar yükseltilmesi yönünde talep geldi.Taraflar arasında yapılan sözleşmede günlük para çekme limiti günün koşullarına göre yeniden düzenlenebileceği şeklinde geçiyor.

Bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirm.Teşekkürler
böyle bir talebin her maaşa göre yapılması teknik olarak mümkün olmadığını düşünüyorum ayrıca maaşının hepsini çekmek isteyen vatandaş şubeden bu işlemini yapabilir kolay gelsin Özlem hn.
Old 12-10-2011, 12:21   #3
üye38190

Çözüm

Alıntı:
Taraflar arasında yapılan sözleşmede günlük para çekme limiti günün koşullarına göre yeniden düzenlenebileceği şeklinde geçiyor.

Taraflar kimler? Ayrıca neden böyle bir maddeye gerek görmüşler? Şu an için her bankanın kendi belirlediği miktar oranında ATM den çekim yapılıyor biliyorsunuz, ayrı bir düzenleme yapılacağını pek sanmıyorum..
Old 12-10-2011, 13:49   #4
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Av. Uğur İHTİYAROĞLU
Taraflar kimler? Ayrıca neden böyle bir maddeye gerek görmüşler? Şu an için her bankanın kendi belirlediği miktar oranında ATM den çekim yapılıyor biliyorsunuz, ayrı bir düzenleme yapılacağını pek sanmıyorum..

Kişiye göre (harcamaya göre)banka günlük para çekme limitini değiştirebiliyor.

Taraflar banka ve tüketici.Sözleşme standart sözleşmelerden.Özellikle bir madde eklenmemiş.

Aslında ben belli bir miktar arttırıma gidilebilinir diye düşündüm.Fakat ilk defa böyle bir talep geldi.Tereddüt ettim.
Old 12-10-2011, 13:56   #5
üye38190

Çözüm

Alıntı:
Taraflar banka ve tüketici.Sözleşme standart sözleşmelerden.Özellikle bir madde eklenmemiş.

Bu durumda herşey bankanın inisiyatifinde, yapar yapmaz..Yapmazsa da pek yapacak bir şey yok gibi..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi