Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Konu Notu: 10 oy, 4,70 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-09-2008, 09:16   #211
tuval2310

Dünyanın en prestijli sinema dergilerinden Empire’ın, tüm zamanların en iyi 500 filmini belirlemek üzere düzenlediği ankete göre, 1972 yılında Fransis Ford Coppola tarafından çekilen ve 3 Oscar ödülü alan “Godfather” (Baba) tüm zamanların en iyi filmi seçildi. Empire’in internet sitesine göre, 10 bin Empire okurunun sinema dünyasının ünlüleri ve eleştirmenleriyle birlikte katıldığı anketin sonuçları, Coppola ve Steven Spielberg’in ikişer filmini ilk ona yerleştirdi.
Derginin anketinde ilk ona giren filmler şöyle:
1. “Godfather” (Baba)
2. “Raiders of the Lost Ark” (Kutsal Hazine Avcıları)
3. “Star Wars-The Empire Strikes Back” (Yıldız Savaşları-İmparator)
4. “Shawshank Redemption” (Esaretin Bedeli)
5. “Jaws”
6. “Goodfellas” (Sıkı Dostlar)
7. “Apocalypse Now” (Kıyamet)
8. “Singin’ in the Rain” (Yağmur Altında)
9. “Pulp Fiction” (Ucuz Roman)
10.”Fight Club” (Dövüş Kulübü)
Listenin sonunda yer alan tüm zamanların en iyi 500. filmi ise “Ocean’s Eleven”.

Kaynak : Milliyet
Old 04-10-2008, 13:08   #212
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Arslanı Kuzulara

Az evvel izledim. Yalnız gündelik medyanın değil, filmlerin de bakış açımızı yönlendirmek için, (bizi kısmen akıllı da bularak), film süresince sizi sözde düşündürürerek filmin nihayetinde kendi kararınızı vermenizi isteyen, hatta sizi kararınızda görünürde özgür bırakan ve tüm tarafları yine görünürde çıplaklığıyla, açmazlarıyla ve yansız biçimde dizen bir film gibi... Ama değil, filmin nihayetinde karar size aitmiş zannıyla savaşın kaçınılmazlığını , olmazsa olmazlığını dikteye çalışıyor, bence tabii. Film bittiğinde, yönetimleri -kusurlarıyla da olsa- haklı ve savaş konusunda zaruret içinde, basını duygusal olarak empoze ediyor. Ve basının duygusallığına karşılık, aklın timsali olarak size sunduğu, paralel biçimde (film üç hikaye aynı anda ilerliyor, siz birleştirin diye -tabi kendi istedikleri biçimde birleştiresiniz diye- bırakmışlar ) akademik kariyer. Ve nihayetinde diyor ki, yalnız kaybedecek bir şeyi olmayanlar savaşlarda ölmüyor, bakın, aklın yolu bu, savaş kaçınılmaz, ölümler adil.

Beğenmekten çok kızdım Bana güzel görünen yanı, sizi aptal yerine koyarak sözde düşündürerek istediği mesajı almanızı dikteye çalışarak sizinle eğlenilirken, yer değiştirerek eğlenenin siz olabileceğiniz fikri Yani, eğer "düşünmekten vazgeçmezseniz", film karelerinin ve pompalanan tüm duygu ve düşünce akımlarına karşı "Yelekli" olabileceğiniz.

Saygılarımla...
Old 04-10-2008, 13:47   #213
Gülümse

Vol-İ gerçekten çok güzel hikayesi ile ayakları yere basan, seyrettiğinizde sıkılmayacağınız amimasyon filmlerinden bir tanesi. Sakın yanımda çocuk olmadan gidemem demeyin, çünki ben bir salon dolusu orta yaş ve orta yaşın üstünde seyirci ile seyrettim.
Old 04-10-2008, 22:30   #214
Sinem Bakırcıoğlu

devil's advocate,godfather2,scent of a woman,scareface,primal fear,danny the dog,taxi driver,AMADEUS,The Grapes of Wrath,Gone with the Wind,Pride and prejudice,The Painted Veil,I'm sam,good will hunting,21 grams,cars,my life without me....
Old 07-10-2008, 13:54   #215
adlig_recht

rec(ispanyol yapımı)
Rosemary's Baby
The shinig
My sassy girl(kore yapımı)
ve
hayat güzeldir

filmlerini izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim
Old 17-10-2008, 14:04   #216
Gülümse

Çizgi filmleri haber vermek hep bana düşüyor galiba

Cadı Anne Cadılar Bayramı filmi çocuklarınızla birlikte izleyeceğiniz zevkli filmlerden bir tanesi. Yetişkinlere gelince, çocuk kalmış bir yanınız varsa, stresli bir gün geçirmişseniz çocuklarınızla birlikte paylaşacağınız filmlerden olabilir.
Old 21-10-2008, 14:24   #218
Gülümse

Varsayılan Tim Burton

Tim Burton dendiğinde ister beğenin ister beğenmeyin bir an durup düşünmenizi tavsiye ederim. Sinema ve animasyonda kendi tarzını yaratan bir yönetmen. Türkiye'de dağıtımcılarının "seyredilmez" yada maddi getirisi az olacağı düşüncesiyle sinemalarda gösterime girmeyen filmleri artık DVD olarak piyasaya sürülmüş durumda.

The Nightmare before Christmas'da bunlardan bir tanesi. Çekim kalitesi, senaryosu ve özellikle müziği ile baş yapıtlardan bir tanesi. Hele karakter çalışmasında ki başarısı başlı başına bir ders konusu.

Peki kim seyreder, kim sever bu filmi ?

Hepimiz ancak kendi adımıza bir şeyler söyleyebiliriz, ama gelecekte bu siteye yazı yazacak olan jenerasyon bir şekilde seyretti ya da seyretmeden bu filmin karakterlerini taşıyan tişörtler giydi, oyuncaklarını sevimli buldu, onun resimleri olan çantalar kullandılar.

Dünyaya bakarsak bir jenarasyon bu filmin etkisi altında büyümekte.
Old 22-10-2008, 23:12   #219
Gülümse

Varsayılan Fenerbahçelilere

Koyu bir Fenerbahçeli taraftarla, yine koyu fenerbahçe taraftarı olan bir babanın kızının aşkını anlatan şirin romantik komedi "Aşk Tutulması" bir gün sonra 24 Ekimde sinemalarada gösterime girecek. Özellikle Fenerbahçe taraftarlarına tavsiye olunur.
Old 22-10-2008, 23:27   #220
üye18332

"120"....120 kahraman çocuğun öyküsü.....Tarihi film seviyorsanız şiddettle tavsiye ederim....
Old 25-10-2008, 16:57   #221
Av. Seda Üstün Tuğ

MARTIN LUTHER..Kansız reformlarında olabileceğini,düşüncenin,mantığın ışığında da bir aydınlanmanın sağlanacağını anlatabilen herhangi bir siyasi mantıktan uzak gerçekten çok güzel bir film.En az üç kere izledim.İzlemenizi tavsiye ederim..
Old 25-10-2008, 18:44   #222
Gülümse

Alıntı:
Yazan seda üstün-hukuk öğrenci
MARTIN LUTHER..Kansız reformlarında olabileceğini,düşüncenin,mantığın ışığında da bir aydınlanmanın sağlanacağını anlatabilen herhangi bir siyasi mantıktan uzak gerçekten çok güzel bir film.En az üç kere izledim.İzlemenizi tavsiye ederim..

Sevgili dostum, bu film eski bir filmi hangi dönemde çekildi. Sormamım nedeni dvd veya cd olarak bulunabilme imkanı olup olmadığını öğrenmek.
Old 25-10-2008, 21:56   #223
Av. Seda Üstün Tuğ

çok eski olduğunu zannetmiyorum..iki kere kiralayarak izlemiştim ama üç gün önce buldum,aldım hemen.bu son zamanlarda oldukça ucuza dvd satan mağazalar var oradan aldım..ama eğer bulamazsanız ben size yollayabilirim..izlemenizi isterim çünkü..
Old 26-10-2008, 22:52   #224
üye16069

Olumlu

En İyilerim

1-Esaretin Bedeli
O:Tim Robbins, Morgan Freeman
Zaman kavramının bulunduğumuz mekana göre değiştiğini,sabrın azmin neler yapabileceğini mükemmel bir şekilde yansıtan,etkileyici ve nazarımda dünyanın en iyi filmi.

2-Umudunu Kaybetme
O: Will Smith,Jaden Smith
Chris Gardner'ın başarıya giden gerçek hayat hikayesi,koleksiyonda bulunması gereken mükemmel bir film.

3-Boş Ev
O:Hee Jae , Lee Seung -Yeon
Hayranı olduğum yönetmen Kim Ki-Duk 'un en iyi filmidir.Filmde başrol oyuncuları konuşmadan aşkın ne kadar da dramatize edildiğini görebiliyorsunuz. Özellikle film müziği mükemmel.

4-Cinderella Man
O: Renee Zellweger, Russell Crowe
Herşeyden önce hayatın gerçek yüzünü ve bir babanın fedakarlıklarını göz önüne koyuyor film.Unutamayacağım bir dram.

5-Prestij
O: Christian Bale, Hugh Jackman
Müthiş bir final. Finali izledikten sonra filmi tekrar izlemek istiyorsunuz.

Son olarak geçenlerde izlediğim ve kitaptan alıntı yapılan Uçurtma Avcısı
filmini izlemenizi tavsiye ediyorum.Tabi öncelikle kitabını okumanız gerekiyor.. Kitabı okurken hayalinizde canlandırdığınız karakterleri birebir filmde görebiliyorsunuz.
Old 27-10-2008, 10:42   #225
Av. Seda Üstün Tuğ

prestije kesinlikle bende katılıyorum.muhteşem bir filmdi..hele de orada hafızama çivi gibi çakılan bir söz vardı: SİZ SIRRI ÇÖZMEYİ DEĞİL,KANDIRILMAYI İSTİYORSUNUZ.bu söz beni çok etkilemişti ve aslında da çok anlamlı bir sözdü..gerçekten izlenmeye değer bir film..

--AŞKIN KİTABI'nı da izlemenizi öneririm..filmin olağan akışı içinde seyirciyi gerçekten sürükleyebilen güzel bir yapıt...çok keyif alarak izlemiştim..
Old 27-10-2008, 11:19   #226
Gülümse

Alıntı:
Yazan seda üstün-hukuk öğrenci
prestije kesinlikle bende katılıyorum.muhteşem bir filmdi..hele de orada hafızama çivi gibi çakılan bir söz vardı: SİZ SIRRI ÇÖZMEYİ DEĞİL,KANDIRILMAYI İSTİYORSUNUZ.bu söz beni çok etkilemişti ve aslında da çok anlamlı bir sözdü...

Beni en etkileyen filmlerden bir tanesi Gölge Topraklarda filmidir. Antoni Hopkins'in başrolünü oynadığı film, Narmia Günlükleri'nin yazarının hayatını ve amerikalı bir kadın yazara olan aşkını anlatır. (Hatta ikinci kitabı aşık olduğu kadın oğluna itafen yazmıştır).

Orada çok güzel bir sahne vardır. Yeni evlendiklerinden balayında çıkarlar, kadının kanser olduğunu ve yakın bir süre sonra gidici olduğunu ikisi de bilmektedir. Kadın ölümden bahsederken, adam o anın mutluluğunu bozmak istemez.

Kadın; İşte o zaman duyacağın acı, şu an duyduğumuz mutluluğun bir parçası, işte anlaşma bu der.
Old 27-10-2008, 11:52   #227
özzkan

yazıla hepsini okumaya çalıstım ama UMUDUNU KAYBETME adlı film yok galiba bu filmi izlemenızı tavsiye ederım.ULAK ta guzel.
Old 30-10-2008, 11:21   #228
Gülümse

Varsayılan Tavsiye Ederim.

Sinemaya gitmeden önce afişlerine bakarız, kim oyunuyor, kim çekmiş, konusu neymiş ? Sonra kafamızda işaretleriz, kendi kendimize bu filme dikkat deriz. Bir kaç dost tavsiye ediyorsa kendimizi sinema salonunda buluruz ya da bir anda listemizden çıkatırız.

İşin özü oyuncularıyla dikkatimi çekmesine ramen "Devrim arabaları" listemde olmayan filmlerden bir tanesiydi. Kendi kendime eğer vizyonda olmazsa çıkacak DVD sinden seyrederim.(Çıkacak DVD si diyorum çünki emek hırsızlığına yani korsana hayır diyen ve ona dikkat edenlerden biriyim)

Fakat fikirlerine gerçekten önem verdiğim bir dostum, kızımı da alıp Devrim Arabaları'na muhakkak gitmemi önerince dün gece kendimi Devrim Arabaları filminde buldum. İlk beş on dakikası ve bir oyuncusu dışında müziği, oyunculuğu, görüntüleri ve senaryosu ile gerçekten hoş ve güzel bir film seyrettiğimi itiraf etmeliyim.

Devrim Arabaları aslında türüne yabancı olmadığımız bir format, ama hikayesi gerçekten düşündürücü hele yanımda oturan 15 yaşında ki kızım için önemli dersler içeridiğini gördüm. 200 yakın uçak üretmiş bir ülkenin uçak fabrikası kapatıldıktan sonra, ilk arabayı yapışları.

Bize bir başarısızlık hikayesi olarak öğretilen ama gerçek başarının öyküsü. Sizi bilmem ama çocuklarımızın ve gençlerimizin muhakkak gitmesi gereken filmlerden bir tanesi, tabi yanında siz de gidebilirsiniz..
Old 01-11-2008, 23:34   #229
Gülümse

Varsayılan I am Sam...

2001 yapımı olan bu Amerikan filminde zihinsel özürlü olan bir adamın yedi yaşına basmış olan kızının velayetini almak için verdiği savaş dokunaklı şekilde anlatılıyor.

Zihinsel özürlü babayı oynayan Sean Penn bu rolüyle Oskar almış. Kızını son zamanların başarılı çocuk oyuncularından biri olan Dakota Fanning ve istemeden savunmasını alarak hayatını değiştiren avukatı ise Michelle Pfeiffer eşlik ediyor.

Etkileyici ve hikayesinin yanı sıra en ufak karakterini bile büyük oyuncuların oynadığı filmi sırf oyuncuları için seyredebilirsiniz.
Old 02-11-2008, 13:53   #230
abyss

Merhaba ben de izlediğim ve güzel olduğunu düşündüğüm birkaç film önerisinde bulunabilirim.

Vera drake (Hemşire)
Pleasantville
And Justice For All
Into The Wild
İçimdeki Deniz
Benim Adım Sam
Unutulmayan 2 Gün:6-7 Eylül
Yetenekli Bay Ripley
28 Gün Sonra
Old 13-11-2008, 21:22   #231
Gülümse

Issız Adam'ı seyreden var mı?... Ben daha gitmedim ama gidenler bayağı beğenmişler...
Old 13-11-2008, 22:39   #232
Dilge

Sn Gülümse biraz önce Issız Adam!dan geldim eve.... Beğendim, Çağan Irmak'ın bir işini daha beğendim de geldim... Sadece son sahnelerden birini biraz arabesk buldum. Ama olsun Türküz, doğruyuz, ara sıra da arabeskiz
Old 13-11-2008, 23:00   #233
Gülümse

Alıntı:
Yazan dilgehuk
Sn Gülümse biraz önce Issız Adam!dan geldim eve.... Beğendim, Çağan Irmak'ın bir işini daha beğendim de geldim... Sadece son sahnelerden birini biraz arabesk buldum. Ama olsun Türküz, doğruyuz, ara sıra da arabeskiz

Kolay kolay film beğenmeyen dostlarım ortak fikri bu sene iki güzel Türk filmi oynamış. 1. Devrim arabaları (ben gittim ve hikaye açısından beğendim) 2. Issız Adam (daha gitmedim, ama beklediğim destek sizden geldiğine göre rahatlıkla gidebilirim)
Old 13-11-2008, 23:03   #234
Dilge

Pişman olacağınızı sanmam, hiç beğenmeseniz bile müzikleri dinlersiniz, ona da değer...
Old 15-11-2008, 03:11   #235
Gülümse

Alıntı:
Yazan dilgehuk
Pişman olacağınızı sanmam, hiç beğenmeseniz bile müzikleri dinlersiniz, ona da değer...
Gerçekten gittiğime pişman olmadım... Öneriniz için teşekkür ederim. Son sahnesine kadar her şey harika çok güzeldi... Ama hiç değilse bir cuval inciri berbat ederek filmi bitirmediler.

Basit bir duygu üzerine kurulmuş, ana izleği ve macerası bu duygu üzerinden devam eden bir film... Uzun süredir bu tür filmler yapılmıyor...
Old 16-11-2008, 22:45   #236
Atahun

Alıntı:
Yazan Gülümse
Gerçekten gittiğime pişman olmadım... Öneriniz için teşekkür ederim. Son sahnesine kadar her şey harika çok güzeldi... Ama hiç değilse bir cuval inciri berbat ederek filmi bitirmediler.

Basit bir duygu üzerine kurulmuş, ana izleği ve macerası bu duygu üzerinden devam eden bir film... Uzun süredir bu tür filmler yapılmıyor...

Bence son sahne de güzeldi. Etkilenmedim dersem yalan olur. Şahsen kroki vaziyetteydim. Bir de yaprak sarmalara...

Herşey bir yana, güzel bir filmdi. İzlemeye değer.
Old 16-11-2008, 23:01   #239
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Film çıkışı ikram etmiyorlarsa, hiç gitmeyelim.

Belki galasında dağıtılmıştır ama biz göremedik. Hoş yaprak sarmasından daha çok bir türlü tarifi verilmeyen havuçlu tarçınlı kek var, tatlı sevenlere duyrulur.
Old 16-11-2008, 23:01   #240
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Film çıkışı ikram etmiyorlarsa, hiç gitmeyelim.

Sayın Aladağ ; Başkasını bilmem ama, film sonrası ikram edilse bile yiyecek haliniz kalmıyor. Bakmayın benim öyle dediğime... Hatta benim gibi, film bitmesine rağmen bir süre koltuğunuzdan kalkamıyorsunuz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi