Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Konu Notu: 10 oy, 4,70 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-09-2009, 12:09   #301
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Umudunu Kaybetme...Her ay bir kere izliyorum .........Özellikle babayla çocuğun kalacak yer bulamamasından dolayı geceyi metronun tuvaletinde geçirmeleri ve babanın çaresizliği...Gerçekten gözlerim doldu .........Böyle bir film yok
İzlemiyeyim daha iyi,kesin dağılırım.Babam ve oğlum filmine bu nedenle gitmek istememiştim.Ama arkadaşın ısrarı nedeniyle gittim.Salya sümük ağlamam nedeniyle arkadaşım da filme adapte olamadı..
Old 09-09-2009, 12:10   #302
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
İzlemiyeyim daha iyi,kesin dağılırım.Babam ve oğlum filmine bu nedenle gitmek istememiştim.Ama arkadaşın ısrarı nedeniyle gittim.Salya sümük ağlamam nedeniyle arkadaşım da filme adapte olamadı..
Bence izleyin F abla Gerçekten çok etkileneceksiniz
Old 09-09-2009, 12:12   #303
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Bence izleyin F abla Gerçekten çok etkileneceksiniz
Yeterince selpak gönderirsen izlerim..
Old 09-09-2009, 12:14   #304
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
Yeterince selpak gönderirsen izlerim..
Yok ya o kadarda ağlatan bir film değil.En fazla birkaç sahnede gözleriniz dolar...Ama dolsun İyidir yani..
Old 10-09-2009, 12:32   #305
üye25928

I am Forrest, Forrest Gump....

Forrest Gump, Tom Hank resmen bu filmde döktürmüş, çok derinden etkiledi beni.
Old 11-09-2009, 15:05   #306
üye25928

Esaretin Bedeli

Dünyanın en gelmiş geçmiş en filmi olarak kabul edilen bu başyapıt hakikaten öyleymiş.

Unutulmaz film sahneleri vardır ya bu filmde hiç bir zaman unutamayacağınız 2 sahne hiç bir zaman...

Mükemmel bir final...
Old 11-09-2009, 15:08   #307
Sinem Kazar

Çizgili pijamalı Çocuk.. Yedi Yaşam.. 96 saat...Hayat Güzeldir
Old 11-09-2009, 15:27   #308
üye25928

96 saat filmini 6 ay önce izlemiştim güzeldi.
Old 11-09-2009, 17:31   #310
üye25928

Alıntı:
Yazan Sinem Kazar
Sonu daha iyi olabilirdi..
Nasıl bir beklenti içindeydiniz bilmiyorum ama bence gayet hoştu. Özellikle araba ile yatı kovalamaya çalışması benim hoşuma gitmişti.
Old 12-09-2009, 13:54   #311
üye25928

The Prestige (Prestij)

güzel biraz karmaşık ama izlenmeye fazlasıyla değer bir filmdi.
Old 13-09-2009, 17:39   #312
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Esaretin Bedeli

Dünyanın en gelmiş geçmiş en filmi olarak kabul edilen bu başyapıt hakikaten öyleymiş.

Unutulmaz film sahneleri vardır ya bu filmde hiç bir zaman unutamayacağınız 2 sahne hiç bir zaman...

Mükemmel bir final...

Şurayı okumuş muydunuz?

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...saretin+bedeli
Old 13-09-2009, 22:44   #313
yalcin3

Düş Gezginleri
Dönemine göre çok çok cesur bir filmdi bence.Atıf Yılmaz yapmış yapacağını.Lale Mansur ödül almış zaten bu filmdeki rolüyle.ama Meral Oğuz'u es geçmemek lazım.Fakat merak ettiğim şey şu aynı filmin erkekli versiyonunu çekebilirler miydi o dönem meçhul.Yine de insanı ters köşeye yatıran,çok çok şaşırtan bir film.
Old 13-09-2009, 23:46   #314
Av.Denizcan Sarıkaya

Forrest Gump:hayata başka bir açıdan bakmak için mutlaka izleyin.Tom Hanks müthiş bir iş çıkarmış.Yer yer gülmekten kırılacaksınız.Kimi zaman da gözleriniz dolacak.

Esaretin Bedeli:fazla bir şey söylemeye gerek yok

Umudunu Kaybetme:çok güzel.süper bir yapım

Altıncı his:herşeyi film sonuna saklamışlar:d

Bu dört film benim başyapıtlarım
Old 17-09-2009, 18:10   #315
Av.Denizcan Sarıkaya

Yedi(se7en)

Aksiyonu bol olmasa da Morgan Freeman oynuyor.Bu da bir şey .Gerçekten etkileyici bir film.Ama süper film denilecek türden değil.
Yine de izlenmeli derim.Gerçekten etkileyici
Old 17-09-2009, 18:40   #316
avrupayakası

Soysuzlar Çetesi de görülmesi gereken filmlerden birisi.İçinde her ne kadar şiddeti barındırsa da olmak istenileni yansıtıyor.Ayrıca içinde aşk da var, aşkın felaketi de..Ve en önemlisi olması gerekenin olmasa da filmde olmuş gibi hissi uyandırması farklı bir görüş açısı sağlıyor insana..
Old 18-09-2009, 03:08   #317
Av.Denizcan Sarıkaya

Prestij....
başından sonuna kadar dikkatle izlenmesi gereken bir film.Sihirbazlık numaralarını ve iki sihirbaz arasındaki çekişmeyi anlatıyor.Özellikle filmin sonu çok etkileyici.
Tavsiye ederim
Old 18-09-2009, 07:07   #318
kordelya

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Prestij....
başından sonuna kadar dikkatle izlenmesi gereken bir film.Sihirbazlık numaralarını ve iki sihirbaz arasındaki çekişmeyi anlatıyor.Özellikle filmin sonu çok etkileyici.
Tavsiye ederim

Kesinlikle siz katılıyorum çok güzel bir filmdi, oyunculuk da çok iyiydi ve finali de etkileyiciydi. Bu arada Hayat Güzeldir adli filmde çok güzel izlemenizi tavsiye ederim
Old 19-09-2009, 00:33   #319
yalcin3

Alıntı:
Yazan kordelya
Bu arada Hayat Güzeldir adli filmde çok güzel izlemenizi tavsiye ederim
Finaliyle beni hüngür hüngür ağlatan film...Her ne kadar nefet etsem de ırkçılıktan,Almanlar'a karşı bir antipati yaratıyordu o film az daha bende.
Old 21-09-2009, 19:52   #320
supernatural

Neşeli

Twilight izleme fırsatını ancak buldum ama tek kelimeyle süper bir filmdi.Hatta itiraf edeyim 2 defa izledim
Old 24-09-2009, 14:16   #321
kordelya

ben her fırsatta izliyorum ve yakında tüm repliklerini ezberleyeceğim siz de bana katılın
Old 24-09-2009, 14:24   #322
Av.Denizcan Sarıkaya

Makas Eller

çok ilginç bir konusu var.izlerseniz pişman olmazsınız
Old 24-09-2009, 14:28   #323
Gülümse

Alıntı:
Yazan kordelya
ben her fırsatta izliyorum ve yakında tüm repliklerini ezberleyeceğim siz de bana katılın

Bense yeğenlerimin tavsiyesi üzerine True Blood'ı seyrediyorum. Twilight True Blood'da Twiliğht gibi bir romandan uyarlama ve Twilight dan daha önce yazılmış. True Blood vampir mitine daha yakın olmasına, tv serisi olarak çekilmesine ramen fazla cinselik ve şiddet içerdiği için ciddi bir yaş sınırlaması getiriyor.

Konu ve hikaye sağlamlığı yüzünden True Blood gerçekten güzel bir seri. Ama dediğim gibi özellikle ilk bölümlerinde ciddi ve ağır, diğer bölümler ise kanlı şiddet sahneleri içeriyor. Seyrederken yanınızda bunu kaldıramıyacak insanların olmamasına dikkat edin.
Old 24-09-2009, 14:29   #324
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Nasıl bir beklenti içindeydiniz bilmiyorum ama bence gayet hoştu. Özellikle araba ile yatı kovalamaya çalışması benim hoşuma gitmişti.
Yer yer etkileyici sahneler vardı.Ancak konu klasik geldi bana.Kız kaçırıldı ,baba peşinden....fena film değil ama çok iyi de denilemez
Old 24-09-2009, 14:30   #325
Av.Özgür KARABULUT

Olumlu Soysuzlar Çetesi

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Soysuzlar Çetesi de görülmesi gereken filmlerden birisi.İçinde her ne kadar şiddeti barındırsa da olmak istenileni yansıtıyor.Ayrıca içinde aşk da var, aşkın felaketi de..Ve en önemlisi olması gerekenin olmasa da filmde olmuş gibi hissi uyandırması farklı bir görüş açısı sağlıyor insana..

Harika bir film. Özellikle, Nazi SS subayı ile Fransız köylü arasında geçen "sıçan-sincap" diyalogu tam olarak Tarantino tarzını yansıtan müthiş bir sahne.

Müzikleri de dikkat çekiyor... Her şeyiyle güzel bir film.

İyi seyirler...
Old 24-09-2009, 14:32   #326
supernatural

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Makas Eller

çok ilginç bir konusu var.izlerseniz pişman olmazsınız

Jonny Deep mi oynuyor baş rolde?
Old 24-09-2009, 14:33   #327
Gülümse

Alıntı:
Yazan supernatural
Jonny Deep mi oynuyor baş rolde?

Evet... Hoş güzel, hatta çok naif bir film.
Old 24-09-2009, 14:33   #328
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan kordelya

3.kez de izledim desem
Old 24-09-2009, 14:34   #329
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Gülümse
Evet... Hoş güzel, hatta çok naif bir film.

Ben çok beğenmiştim.Ve jony Deep'in kapı filmini izledim geçen gün onda da süperdi
Old 24-09-2009, 16:54   #330
kordelya

Alıntı:
Yazan Gülümse
Bense yeğenlerimin tavsiyesi üzerine True Blood'ı seyrediyorum. Twilight True Blood'da Twiliğht gibi bir romandan uyarlama ve Twilight dan daha önce yazılmış. True Blood vampir mitine daha yakın olmasına, tv serisi olarak çekilmesine ramen fazla cinselik ve şiddet içerdiği için ciddi bir yaş sınırlaması getiriyor.

Konu ve hikaye sağlamlığı yüzünden True Blood gerçekten güzel bir seri. Ama dediğim gibi özellikle ilk bölümlerinde ciddi ve ağır, diğer bölümler ise kanlı şiddet sahneleri içeriyor. Seyrederken yanınızda bunu kaldıramıyacak insanların olmamasına dikkat edin.

Ben vampir filmelrini severim ama orjinal bir konusu olmalı,tamam kan , aşk vs. vs. olacak ama insanı çeken bir şeylerde olmalı bence true blood adli filmi izlememiştim siz bahsedince merak ettim doğrusu. İzleyeyim bakalım, kanlı film severim ben
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi