Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

psikolojisi bozuk insanı evlilik vaadiyle kandırmak.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-08-2014, 18:31   #1
Konuk

Mutsuz psikolojisi bozuk insanı evlilik vaadiyle kandırmak.

Merabalar benim bir sorum olacak 2yıl önce boşandım eşimden.hep her türlü şiddet gördüm ve uzaklaştırma ile boşandım.işyerinden bir erkek arkadaş durumu biliyordu ve bana boşanırken yardımcı da olmuş tu.sonra evlenme teklif etti.telefonda her türlü kayıt var.birbirimizi kabul ettiğimizde dair oda biliyordu kayıtları sakladıgımı ilerde bana iftira atar diye birde dinen elimde kanıt olsun diye hiç birini silmedim binlerce mesaj.kızıma kızım diye bile yazmıştı.bende onu uç yıl tanıyorum diye evlenme istediğini kabul ettiğine dair mesajları da vasr.bir gün bana evine gelmiyorum diye psikolojik baskı yaptı hayatın anlamı yok gibi bir sürü şey yazmış.bende gittim ve eski kocama olan kinimi bildiği için neden onla beraber oluyordun hem o senle zorla beraber oluyordu benle olmuyorsun çok soğuksun zaten karımsın diye benle beraber oldu.sonra ertesi gün senle evlilik yapamam dedi.benim psikolojim tam düzgün değildi bundan ve kinimden yararlandı.ben daha önce birçok mesaj yazmıştım dulum diye mi benden yararlanmak için mi diye birçok defa terslemiştim onu ama o beni kandarmanın yolunu buldu.bunu mahkemeye verebilir miyim psikolojim daha kötü simdi kızım var diye dayanıyorum .hastalıkta sağlıkta her zaman karımsın diye mesajları var.işyerinde yüzyüze çalışıyoruz ve kendi yalnız yaşıyor.o an gelen mesajlar ona ait çünkü işyerinden arkadaşlarla da aynı telefonda görüşüyor.birde madem karısı değildim bana epostadan çıplak resim bile gönderdi.tabi hangi amaçla belki bende gönderirdim şantaj yaparım her istediğimi yaptırırım diye bence.başına yardımcı olursanız sevinirim çok pişmanım
Old 12-08-2014, 22:47   #2
Konuk

Ayrıca anne artık benim annem sen karımsın,senin kızını seviyorum o benimde kızım, anneni üzme benimde annem diye mesajları ayrıca senden yararlanmak istersem bir yıl niye senin peşinde koşayım büssürü kadın var etrafta diye yazdığı birçok mesaj var.anneme evlenme teklifini kabul ettiğimi söylemiştim mesaj olarak onada yazdım çok sevindim diye mesajları da var.beni evine çağırırken sen zaten çok Çektin eski kocandan çok zor yıllar geçirdin bende seni üzmek istemem ama çok kötüyüm evime gel hem resmi evlenme planımızı konuşuruz diye mesajıda kayı TT lı.birde ben gelirim ama sadece konuşuruz sakın benden başka birşey bekleme diye mesajımda var benimle birlikte olmadan önce.daha öncede evine girmiştim beraber olmayınca başka kadınlara giderim sen soğuk bir kadından normal değilsin eski koçan sana neler yapıyordu,bana güvenmiyormusun diye söylemiş ayrıca mesajda yazmıştı,hatta benim dini yönümü bildiği için bbirde peygamberimizin sözünü çok yazdı umut veripte güven aşılayıp yarı yolda bıraktıgın insanın sadakasını ödeyemezsin diye çok yazardı onun evine gitmeyi reddettiği zamanlarda bende acaba yanlış mı yapıyorum kafasm bozuk herkesi yanlış anlıyorum diye düşünürdüm.ayrıca onun benden vazgeçmesdinin sebebi bir daha evine resmi nikah olmadan gitmem diye yemin ettim.ondan sonra zaten ikimiz birbirimize göre değiliz demeye başladı.bunları hep planladı çoğu zaman onunla herşeyi bitirdim ama o bir yoldu tekrar konuşmaya benle ,çünkü aynı ortamda çalışıyoruz ve geçmişini iyi biliyor.beni planlı olarak kandırdığı için hapse girmesini istiyorum.o sıralarda babamdan hastaydı ve iki ay hastanede yattı ben refakatçi kaldım sabahtan işe gittim.bedenen ve ruhen yorgundum.bu kasıtlı yapılan insanın şahsiyetine yönelik yapılan bu davranış nasıl suç olmaz ama ben onu öldürmemek için kendimi nasıl tutuyorum nereye kadar dayanırım bilmem
Old 13-08-2014, 10:23   #3
Av.Cengiz Aladağ

Sayın konuk,
Yetişkinler arasındaki rızaya dayalı ilişkiler yasaldır. Hukukumuzda "evlilik vaadi ile kandırma" türünde bir suç yoktur.
Anlatılarınıza göre nişanlı sayılabilmeniz ve nişanın sona ermesi nedeni ile tazminat davası açma hakkınızın olması mümkündür. Bu hususu bir avukatla doğrudan görüşmenizi ve dava açıp açmamaya hukuki yardım alarak karar vermenizi öneririm.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi