Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Napabilirim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-01-2024, 14:04   #1
Konuk

İnceleme Napabilirim

Merhabalar, cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Eşimin de benim de ikinci evliliklerimiz. Benim çocuğum yok. Eşimin 16 yaşında bir kızı var. Eşimle evlenmeden önce, eşim ve ailesi bana ve aileme kızının bir sorun çıkarmayacagini kendileriyle bile görüşmek istemediğini, bana karşı sorun olmayacağını, annesinin yönlendirdigini babasıyla bile görüşmek istemediğini bazen babasının ısrarıyla dışarda AVM'de gorusebildiklerini söylediler. Eşime ya kızın benle evlenmeni istemezse ya da ayrılmanı isterse diye sorduğumda hayır ben seninle evlenmek için herşeyi göze aldım diyordu. Kızı ilkin evlendigimizi bilmiyordu ne yarıyıl tatillerinde ne yaz tatilinde görüşmek istemedi çok nadiren dışarda babasıyla görüştü. Evlendigimizi duyunca yatılı olarak eve gelmek istedi. Benim babasıyla olan fotoğrafımı babasına telefondan karınla olan fotoğrafını kaldır dediği için eşim kaldırdı. Evimize haber vermeden aniden kapıya dayanıp geldi gelişinden gidişine kadar babasını babasının ailesini kötüledi. Bana tehditvari şekilde çocuk yapma. Boşanacaksınız, göreceğiz görüşeceğiz. Evlilik hayatin zor geçecek başarılar dilerim . Gibi gibi laflar dedi ve babası olsun diyebilir diyerek ona hiçbir uyarıda bile bulunmuyor. Önceden sana sorun çıkarmayacak diyen ailesiyse, sonradan bana kızın şurda iki yılı var üniversiteye ya da başka şehirde gidecek o zamana kadar dayan diyordu şimdi ise onun annesi evlenebilir kız seninle hep yaşayacak demeye başladılar. Bu konuda kandirildim. Baba babası olduğu için kendini ezdiriyor. Babaanne ve halalarla dedeyle akrabayla, kız zaten görüşmüyor. Bu hikayede yanan ben oldum. Yani resmen kendini ezdir diyorlar. Kocam bu yüzden beni çok darp etti çok sorun yaşadık
Ben hep dedim senle görüşsün maddi manevi destek ol. Beraber gezin dedim Fakat benle seni boşatmaya geliyor bana sataşmaya geliyor lütfen benden biraz uzak tut dedim. Fakat eşim ısrarla bana yaklaştırıyor çünkü kız benle uğraşmak istiyor. Babası, sonunda boşanmada olsa ,bana haksızlıkta olsa , güzellikle değil zorluklada olsa beni ezmeye ezdirmeye çalışıyor. Biz boşanmalik oluyoruz eşim, şiddet bile uyguladı bana ve şikayetçi olmamı istemedi. İkinci evliliğin boşanıp şikayet edip üçüncü kocaya da mı gideceksin gibi ve tehditvari laflardan dolayı şikayetçi olmadım. Fakat darp edildigimde vücudumda morluklar yaralar oldu bunların fotoğraflarını çektim. Yarın yine kızını getireceğini söylüyor. Ben sorun çıkarmam fakat kız yine beni tehdit ederse sorun çıkarsa veya eşim sorun çıkarırsa ben eve polis çağırıp, ben evimde huzurla oturamıyorum. Amaç birbirlerini gormekse zaten dışarda görüyorlar ben evlendikten sonra boşatmak için beni evden huzursuz edip kaçırmaya çalışıyorlar deyip uzaklaştırma kararı aldirabilir miyim?
Old 25-01-2024, 15:14   #2
Konuk

Sn. Katılımcı,

Eşinizin reşit olmayan çocuğu tarafından şiddet görüyorsanız; Aile Mahkemesine başvurarak 6284 sayılı yasanın 5. maddesi 1-a fıkrasına göre size yönelmiş şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışların yasaklanmasını talep edebilirsiniz.

Her durumda hukuki destek almanızı tavsiye ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi