Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanabilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-12-2023, 09:17   #1
Konuk

Varsayılan Boşanabilir miyim?

Mehabalar yaklaşık 10 ay önce boşanma davası açtım ,eşim tarafından hem kendim hem çocuklarım şiddetin her türlüsüne maruz kaldık, benim ikinci evliliğim olduğu için beni hep boşanmakla tehdit ederdi,seni cümle aleme rezil ederim insan içine çıkamıyacak hale getiririm derdi,boşanmaya kalkarsan çocuklarını bir daha göremezsin derdi ben çocuklarımın yanında olmak onları koruyabilmek için elimden geleni yapmaya çalıştım en son beni çocukların önünde boğazımı sıkıp bir daha dediğimi yapmazsan seni öldürürüm deyince ne olursa olsun artık deyip dava açtım ama eşim de dava açtı bu süreçte komşularımla konuşarak beni kötüleyerek kendisinin ne kadar iyi bir insan olduğunu anlatarak onları ikna etmiş ve şahit yazdırmış onları, benimse 10 yaşındakş oğlum dışında yaşadıklarıma şahit olan kimsem yok,gurbetteyiz başka memleketteyiz, bende aile için konular mahremdir deyip kimseye anlatmıyordum. ben bilemedim eşimin bu kadar ileri gidip bana bu kadar zulüm edebileceğini, şimdide seni boşamıcam seni süründüreceğim komşular bana şahitlik yapacak bu adam çok iyi bir eşdi eşini gezdirir,her ihtiyacını aır eli kolu dolu dolu gelir,çocuklarını parka götürür gezmelere götürür onlarla çok güzel ilgilenirdi,benim için ise kocama iftira attığımı benim art niyetle boşanmak istediğimi söyleyeceklermiş,bir başka komşum anlattı bunları banada. benimde çocuğum dışında şahidim olmadığı için hakim sana inanmaz ve seni boşamaz diyorlar. ben şimdi bu insandan nasıl boşanacağım, gerçekten hakim beni boşamaz mı? teşekkür ederim hepinize,emekleriniz için.
Old 10-01-2024, 12:47   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Dava açan davasını tanık dahil yasal delillerle kanıtlamalıdır. Bu nedenle dilekçelere cevap verilmeli ve dosyaya tüm deliller yasal sürede sunulmalıdır.

Davanızı nasıl kanıtlayacağınız konusunda bir avukatla doğrudan görüşerek hukuki destek almanız yararınızadır.

Mali olanaklarınız bir avukata vekalet ücreti ödemeye elverişli değilse davanın görüldüğü yer baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07542896 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.