Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eski eşin uyusturucu kullanması

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-11-2023, 01:01   #1
Konuk

Varsayılan Eski eşin uyusturucu kullanması

Merhaba eski eşim uyusturucu kullaniyor ve 5 yasinda kızımız var 2 günde 1 alıyor onda kalıyor ve gece 4 lerde kızımı evde uyutup yanliz birakip evden çıktığını itiraf etti bu durumda nasıl hareket edebilirim nerelere basvurabilirim uzaklastirma ve tedavi olmasını istiyorum ben cocugumun psikolojisini düşünüp hep o mutlu olsun diye babasıyla gorusmesini baglarinin kopmamasini istedim taki cebinde met görene kadar lütfen bana nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgi verin çok caresizim ve tehlikedeyim çünkü geceleri hiç uyumuyor surekli beni takipte
Old 07-11-2023, 11:55   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Müşterek çocuğun baba ile ilişki kurması elbette değerlidir Fakat çocuğun güvenliği ve sağlığı en değerli olandır. Uyuşturucu kullanan ve çocuğu evde tek başına bırakan baba çocuğun güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Bu tehlikenin giderilmesi gerekmektedir.

1-Boşanma kararında yer alan çocukla babanın görüşmelerinin kaldırılması, azaltılması veya uzman eşliğinde yapılması - yani kararın ihtiyacınız yönünde değiştirilmesi için Aile Mahkemesinde dava açılması gerekmektedir.

2-Yine Aile mahkemesinde 6284 sayılı yasa gereğince çocukla kişisel ilişkinin tedbiren kaldırılması ve uyuşturucu ile ilgili tedavi tedbirine karar verilmesini isteyebilirsiniz. Bu karar çok çabuk verilmekte olup masrafsızdır.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 21-12-2023, 08:12   #3
Konuk

Acil

Merhaba ben imam nikahı ile evlendim 2 tane biri 3 biri 4 yaşında çocuğum. Var esim ben kaynanam ve cocuklar birljkte yasardik kaynanam ceza evine girdi o siralarda cok zor durumda kaldım eşim madde kullanmaya başladı ve cocuklarimi yurda aldılar eşimle resmi nikah yapmak için. Gün aldık cocuklarim şuan izinli olarak anneanneme verildi ama baba ve anneye yasak var uyusturucu ve alkol temiz raporu istediler istedikleri gibi testlerimi vermeye devam ediyorum 2 ay oldu anneannem eşime ve ailesine hiç bir şekilde cocuklarimi göstermiyor biz nasıl cocuklarimi geri alabiliriz hersey vermeye hazırız çocuklarımız için lütfen bir yardım bir akıl verin cocuklarimi çok özledim goremiyorum
Old 25-12-2023, 12:05   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Çocuklar için tehlike oluşturmayacağınıza ilişkin kanıt/raporlarınızı çocuklarla görüşmenizi engelleyen kurum/ mahkemeye sunabilir ve çocuklarla görüşmek istediğinizi bildirebilirsiniz..

Karar çocukların yüksek menfaatleri dikkate alınarak verilecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi