Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tatsız Bir Olay: Cinsel Saldırı Mı? ? Aynı Yerde Çalışıyoruz Ne Yapmalıyım?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-01-2011, 21:11   #1
Konuk

Varsayılan Tatsız Bir Olay: Cinsel Saldırı Mı? ? Aynı Yerde Çalışıyoruz Ne Yapmalıyım?

merhaba,
4-5 gün önce çalışıtğım şirketin yılbaşı kokteyli vardı. ben aç karnına şarap içtim. ilk kadehte hem sarhoş oldum hem sinirlerim boşaldı oradan aynı bölümde çalıştığım hatta şefim olan kişi ısrarla beni eve bırakmak istemiş ben hatırlamıyorum. eve bıraktığında ben direkt banyaoya geçmişim ve içim dışın açıkana kadar 2 saat kadar duşun altında kusmuşum vs. sonra çıktığımd ayere halıya yatmışım orda da devam etmişim. bu adam hala beni bırakıp gitmemiş. bir ara narkozdan uyanır gibi onun sesiyle kendime geldim. git burdan dediğiğmde yarı çıplak olduğunu farkettim. ısrarla kovdum evden ve gitmiş
gece yarısı halıdan kalkıp yatağaıma geçtim. ertesi günden itibaren içimi kemiren bişey var. bana dokundu mu ??? kendisine sordum sarhoş bir kadından faydanlamay mı kalktın ben ölüyordum o gün diye. hem beni en mahrem halimle görmesi hem de yarı çıplak hali beni düşündükçe dlirtiyor. beniml eo gece cinsel ilişkiye girip girmediğini nasıl öğrenebilirim. bu mümkün müdür? bir de ne yapmalıyım? aynı iş yerinde ve aynı bölümde çalışıyorum. işimden mi oalyım onu mu işinden edeyim ?? kafam çok karışık lütfen hukuki yolları gösteriniz bana lütfen
saygılarla,
E.D.
Old 03-01-2011, 21:58   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı
Cinsel saldırı suçlarında delillerin olaydan hemen sonra toplanması,maddi gerçeğin ve iddianın ispatı bakımından oldukça önemlidir.

Ortamda,giysilerde ve beden üzerinde/içinde saldırgana ait bir çok veri bulunabilir.

Her ne kadar biraz gecikmiş iseniz de,acilen bu konuda çalışan bir kuruma,örneğin Üniversitelerin Adli Tıp Ana bilim Dalı 'na başvuru yapmanızı,hala toplanması mümkün olan delillerin tespiti bakımından çok önemlidir.Örneğin olay zamanı kullandığınız giysi önemli veri sağlayabilir.

Yine cinsel ilişkiye girilmiş ise hala sperm tespiti yapmak olanağı araştırılmalıdır.

Vücut üzerinde bulunan fiziksel bazı izler varsa tespit edilebilir.

Ayrıntılar konusunda uzman size gerekli açıklamaları yapacaktır.

Rapor sonucuna göre gerekli kararları vermeniz olanaklı olacaktır.

Bir avukattan da hukuki yardım almayı ihmal etmeyiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi