Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yargıtaydaki dosya

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-12-2010, 19:39   #1
Konuk

Mutsuz yargıtaydaki dosya

Merhaba

2007 den beri eşimden boşanmaya çalışıyorum 3 yıl süren davam aynı evde kocamla yaşadığım için red edildi.(ev benim, eşim şerh koydurduğu için evden uzaklaştıramadım)

2009 da rededilen davamı temyize gönderdim tam 1,5 yıldır bekliyorum. Kızımla benim can güvenliğimiz tehlikede olduğu için evimden bile taşındım kiraya çıktım.

Yargıtay 1,5 yıl sonra NOKSAN İKMAL (İADE ) Olarak dosyamı geri yollamış ?

Şimdi bir 1,5 yıl dahamı beklicem??? Bu nasıl adalet !!
Old 07-12-2010, 00:22   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Yargıtay'daki dosyada eksiklik varsa bu tamamlandıktan sonra karar verilecektir.

Karara kadar geçecek sürede korku ve şiddetin önlenmesi bakımından ailenin korunması kanunundan yararlanabilirsiniz.
Bunun için aile mahkemesine başvurmanız gerekir.

Her aşamada bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz.
Old 10-12-2010, 15:03   #3
Konuk

Acil

Teşekkürederim öncelikle

Yani bu eksik tamamlandıktan sonra geri yargıtaya gittiğinde sürecin en baştan başlamasımı demek yani bi 1 yıl daha mı bekliceğiz.Koruma kararı çok aldık ama bittiği gun kararın gene şiddete maruz kaldık bu yüzden tapulu evimizi babama bırakıp kiraya çıktık yaklaşık 8 aydır evimiz olmasına rağmen 850 tl kira ödüyoruz...

Evimizin üstünde şerh olduğu için satamıyoruz , dosya yargıtayda olduğu için şerh kaldrıma davası açamıyoruz.

Elimiz kolumuz bağlı , eğer 1 sene daha uzarsa bu kira ödememiz demek...Bi tavsiyeniz varmı ? bu çıkmaz için.
Şuan babam orda bize tek kuruş vermeden oturuyor.
Old 10-12-2010, 16:12   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Eksik kısım tamamlandıktan sonra Yargıtay dosya hakkında karar verecektir.Bu kısımda söylenecek bir söz yok,bu süreç malesef uzun sürmektedir.

2-Şiddete ilişkin başvurunuzda eşin müşterek konuttan uzaklaştırılmasını ,evin size ve çocuklara tahsisini isteyebilirsiniz.

3-Boşanma davasında kararlaştırılmamaış ise,koruma kararında nafaka talep edebilirsiniz veya evin kirasının eş tarafından ödenmesi de kararda yer alabilir.

4-reddedilen boşanma davası Yargıtay tarafından da onanırsa bağımsız bir dava ile eşten nafaka istenebilir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 10-12-2010, 19:47   #5
BaharB

Sayın Konuk;
Yargıtay dairelerinin bazıları, bahsettiğiniz durumdaki dosyaları zaten öne alarak inceliyor. Siz de dosyanızın daha önce sıra beklemiş olmasını belirterek, dosyanızın incelenmesinin öne alınması hususunda ilgili daireye dilekçe verebilirsiniz. Bu bence etkili olabilir.
Saygılarımla...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi