Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

baba ve oglumuz

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-06-2014, 07:25   #1
Konuk

Acil baba ve oglumuz

Merhabalar ben 3 senedir surmekte olan bosanma davamiz var sorum su bosanma davamiz suresince oglumu babasinin evine iki kez benimle gitti ende oglumun israri uzerine eve girmek zorunda kaldim bu mahkememde sorun olurmu bilmiyorum oglu m 4 yasinda mahkememiz boyunca ki kez bilirkisiyle konustuk bilirkisi bana soyle dedi siz bosanabilirsiniz ama babadan sogumasin cocuk mumkun oldugunca yanina goturmem gerrektigini soyledi zaten her hafta babasinin isyerine goturuyorum oglumu yani ogluma 100 tl veriyo her goturdugumde artik nafaka yerinemi geciyo onuda bilmiyorum cunku icra yoluyla vermiyo nafakami ayrica ben bosansak bile esimle kesinli,le esi le bir kuslugum olsun istemiyorum oglum bizi mutlu gorsun istiyorum ayri olsak bile ama mahkemede bunlar sorun olurmu diyede korkmadan yapamiyorum 26 haziranda mahkemem var ve sonlanicak artik bu yuzden evine gitmem sorun olurmu iki kez goturdum dedesi ve babaannesi gorsun diye simdiden tesekkurler
Old 10-06-2014, 12:22   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar ben 3 senedir surmekte olan bosanma davamiz var sorum su bosanma davamiz suresince oglumu babasinin evine iki kez benimle gitti ende oglumun israri uzerine eve girmek zorunda kaldim bu mahkememde sorun olurmu bilmiyorum oglu m 4 yasinda mahkememiz boyunca ki kez bilirkisiyle konustuk bilirkisi bana soyle dedi siz bosanabilirsiniz ama babadan sogumasin cocuk mumkun oldugunca yanina goturmem gerrektigini soyledi zaten her hafta babasinin isyerine goturuyorum oglumu yani ogluma 100 tl veriyo her goturdugumde artik nafaka yerinemi geciyo onuda bilmiyorum cunku icra yoluyla vermiyo nafakami ayrica ben bosansak bile esimle kesinli,le esi le bir kuslugum olsun istemiyorum oglum bizi mutlu gorsun istiyorum ayri olsak bile ama mahkemede bunlar sorun olurmu diyede korkmadan yapamiyorum 26 haziranda mahkemem var ve sonlanicak artik bu yuzden evine gitmem sorun olurmu iki kez goturdum dedesi ve babaannesi gorsun diye simdiden tesekkurler
Sayın katılımcı;

Oğlunuzun eşinizle görüşmesi için eşinizin yanına gitmenizde boşanma davası açısından olumsuz bir durum söz konusu değildir.

Boşanma davasında çocuğunuz için mahkemece hükmedilen nafakaya ilişkin icra takibi başlatmış iseniz de, babasının ödemiş olduğu bedeller karar altına alınan nafaka bedelini karşılıyor ise bu ödemeleri nafaka olarak kabul etmek gerekir ki uygulamada da haricen yapılan ödemeler açıkça nafakaya ilişkin olduğu belirtiliyor ise nafaka ödemesi olarak kabul edilmektedir.

Eğer belirttiğiniz ödemeler nafaka bedelini karşılamıyor ise icra ceza mahkemesine şikayette bulunabileceğiniz gibi haciz işlemi de uygulayabilirsiniz.

Davayı avukat vasıtasıyla takip ediyor iseniz avukatınız size sağlıklı bilgi verecektir. Avukatınız yok ise ve durumunuz elveriyorsa doğrudan avukat desteği almanızı öneririm.

Maddi durumunuz müsait değil ise bulunduğunuz il barosuna başvurarak ücretsiz avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saygılarımla..
Old 10-06-2014, 12:29   #3
Konuk

Varsayılan baba ve oğlumuz

evet ayda 400 tl yapıyor bende öyle düşünmüştüm avukatım icraya verdim diyor ama icra yoluyla değilde oğlunun eline vermek istediğini düşünüyorum yani doğrusu hangisi nilmiyorum elindenmi alsam yoksa icra yoluylamı alsam yani sorun çıkarmıyo aslında eşim oğlumun eline her hafta veriyor parayı neyse çok teşekkür ederim gerçekten iyiki varsınız çok yardımcı oldunuz
Old 10-06-2014, 13:00   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
evet ayda 400 tl yapıyor bende öyle düşünmüştüm avukatım icraya verdim diyor ama icra yoluyla değilde oğlunun eline vermek istediğini düşünüyorum yani doğrusu hangisi nilmiyorum elindenmi alsam yoksa icra yoluylamı alsam yani sorun çıkarmıyo aslında eşim oğlumun eline her hafta veriyor parayı neyse çok teşekkür ederim gerçekten iyiki varsınız çok yardımcı oldunuz
Nafaka ödemeleri düzenli olarak yapılıyor olduktan sonra icra yoluna başvurmanızda, eşinizle boşandıktan sonra çocuğunuzun menfaatleri için iyi geçinmek istemeniz nedeniyle bir yarar görmüyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi