Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Facebook üzerinden hakaret

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-01-2014, 18:03   #1
Meral83

Varsayılan Facebook üzerinden hakaret

Sayın Meslektaşlarım,
Müvekkil facebook üzerinden hakarete uğramıştır. Fakat aldığım bir duyuma göre facebook kendisine gönderilen savcılık müzekkerelerine hakaret eden şahısların IP bilgilerini vermiyormuş, hatta hiç cevap dahi vermiyormuş, yani bir insanın ben yapmadım demesi yeterli ve bu kadar basit midir bu iddianın çürütülmesi? Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılarımla...
Old 29-01-2014, 19:00   #2
av.k.d

Sayın Meslektaşım,
Şahsın bilgisayarının incelenmesini talep etmenizde fayda olacağı kanaatindeyim
Old 30-01-2014, 13:25   #4
avukat152

Benim bir dosyamda yanılmıyorsam facebook hesabının şifresini kırma ve ele geçirme vardı ve ip bilgileri verilmişti. Müvekkil ceza aldı o nedenle dosyadan. Şikayetçi olup en azından talep edin derim. Zaten ip adresine ulaşamazsa sanıyorum takipsizlik verme ihtimali yüksektir. Bu nedenle denemenizde yarar var
Old 30-01-2014, 13:31   #5
avukat152

Şimdi dosyama baktım. Facebook'a bağlandığı mail adresini Microsoft'a bağlı olduğu için ip adresleri Microsoft'tan sorulmuş ve cevap gelmiş. Ben Facebook'a da sorulması halinde cevap verileceğini düşünüyorum, çünkü ikisi de amerikan kökenli bildiğim kadarıyla.
Old 30-01-2014, 13:34   #6
olgu

Alıntı:
Yazan avukat152
Şimdi dosyama baktım. Facebook'a bağlandığı mail adresini Microsoft'a bağlı olduğu için ip adresleri Microsoft'tan sorulmuş ve cevap gelmiş. Ben Facebook'a da sorulması halinde cevap verileceğini düşünüyorum, çünkü ikisi de amerikan kökenli bildiğim kadarıyla.

Twitter da amerikan kökenli ancak FBI'a dahi bilgi vermediğine ilişkin çok sayıda haber ve açıklama var.

Facebook'un verdiğini duymuştum, çok sayıda reklam aldığından adli birimlere cevap vermezse erişimi engellenebileceği reklam gelirinin büyük ölçüde kaybolacağından inatlaşmadığını çok yerde okudum.

Bu konuyu en iyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Melih Gökçek bilir, bir ara günde 200-300 suç duyurusu yapıyordu vekilleri vasıtasıyla davalar açılmış ve akabinde bir çoğundan suç unsurları oluşmadığından beraat kararı çıkmıştı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi