Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Vekalet Ücretine Karar Veren Tüketici Hakem Heyeti Kararı Arıyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-04-2014, 15:27   #1
Av. Ayşe Yel

Acil Vekalet Ücretine Karar Veren Tüketici Hakem Heyeti Kararı Arıyorum

2014 AAÜT göre Tüketici Hakem Heyeti vekalet ücretine karar vermesi gerekmektedir. Ancak bu değişiklik daha yeni olduğu için Tüketici Hakem Heyetleride söz konusu yeniliği bilmnedikleri için bu hususda karar da vermemekteler. Elinde vekalet ücretine karar veren Tüketici Hakem Heyeti Kararı bulunan meslektaşım var ise bu konuda yardımlarınızı bekliyorum elinde Karar bulunan meslektaşlarım acilen gönderirlerse çok memnun olurum.

Bulunduğum yerdeki Hakem Heyetiyle görüştüm Bir karar gösterirsem o şekilde karar verebileceklerini söylediler. Karar bekleyen bir çok dosyam var dosyanın kararlarına yetiştirmeye çalışıyorum Yardımcı olan meslektaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim. Bütün meslektaşlarıma iyigünler ve iyi Çalışmalar.
Old 29-04-2014, 08:35   #3
k.karatas

bende talepte bulundum sarıyer tüketice hakem heyetinden henüz bir netice alamadık. ancak 2 ay evvel başvuruyu yaptığımda memurlarla söyledim vekalet talebimiz vardır bu yönde karar veriyorsunuz artık değil mi diye kendilerine her hangi bir tebliğ gelmediğini söylemişlerdi bu karar iyi oldu.
Old 29-04-2014, 22:38   #4
SERDAR KARADAĞ

Çayırova tüketici hakem heyeti kararlarının tamamında vekalet ücretine hükmedilmektedir. halen ihtiyacınız varsa ekleyebilirim.Sanayi ve ticaret bakanlığının ilgisiz bir genelgesi sebebi ile vekalet ücretine hükmedilmemektedir. Bu konuda ankara barosu tarafından tüketicinin korunması genel müdürü hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. bakanlık ayrıca vekalet ücretinin iptali için danıştayda dava açmıştır. Hakem heyeti yargılama yapmaktadır. Bu sebeple genelge ile hakem heyetlerine talimat verilmesi dayanaksızdır.
Old 30-04-2014, 08:32   #5
av.medine

Sayın meslektaşım kararlarınızdan bir tanesini eklerseniz seviniriz. Ne kadar emsal karar o kadar lehe karar
Old 23-05-2014, 15:42   #6
ysfaslan

Varsayılan Karar Örneği

Alıntı:
Yazan SERDAR KARADAĞ
Çayırova tüketici hakem heyeti kararlarının tamamında vekalet ücretine hükmedilmektedir. halen ihtiyacınız varsa ekleyebilirim.Sanayi ve ticaret bakanlığının ilgisiz bir genelgesi sebebi ile vekalet ücretine hükmedilmemektedir. Bu konuda ankara barosu tarafından tüketicinin korunması genel müdürü hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. bakanlık ayrıca vekalet ücretinin iptali için danıştayda dava açmıştır. Hakem heyeti yargılama yapmaktadır. Bu sebeple genelge ile hakem heyetlerine talimat verilmesi dayanaksızdır.

Meslektaşım bahsettiğiniz karar örneklerinden eklerseniz sevinirim
Old 28-05-2014, 18:20   #8
oguzhand0

Eskişehir' den saygı ve sevgilerle
İlk karar çıktı...

Old 01-07-2014, 10:32   #9
Avukatrecep

Arkadaşlar bankaya karşı dosya masrafından dolayı icra takibi yaptım. BAnka itiraz etti ve takip durudu, sınır hakem heyetinde olduğundan itirazın iptalini hakem heyetinde açtım. Talepte %20 icra inkar tazminatı istedim fakat vermediler. Ben de Hakem Heyeti kararına karşı dava açtım tüketici mahkemesinde . Bu konuda değerli fikirlerinizi alabilirmiyim. Elinde örnek karar olan varmıdır.
Old 01-07-2014, 11:41   #10
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Avukatrecep
Arkadaşlar bankaya karşı dosya masrafından dolayı icra takibi yaptım. BAnka itiraz etti ve takip durudu, sınır hakem heyetinde olduğundan itirazın iptalini hakem heyetinde açtım. Talepte %20 icra inkar tazminatı istedim fakat vermediler. Ben de Hakem Heyeti kararına karşı dava açtım tüketici mahkemesinde . Bu konuda değerli fikirlerinizi alabilirmiyim. Elinde örnek karar olan varmıdır.
Hakem heyeti Bankanın itirazını kaldırdı değil mi? Ancak %20 inkar tazminatı vermedi doğru mu anlıyorum?
Old 01-07-2014, 21:21   #11
olgu

Mahkemelerinde kimi inkar tazminatı veriyor, kimi vermiyor. Hakem heyetine istediğiniz emsal kararı sunun onlar yine bildiği gibi karar verir.
Old 02-07-2014, 13:46   #12
Avukatik

Bu konuyla ilgili ilgili bakanlık tüketici hakem heyetlerine tebliğ gönderdi, avukatlık ücreti tahsis etmemelerine ilişkin.
Old 18-07-2014, 10:17   #13
Avukatrecep

Evet Ufuk Bey doğru anlamışsınız. Bankanın itirazını kaldırdı fakat icar inkar tazminatı vermedi
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi