Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

anlaşmalı boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-02-2013, 22:31   #1
Konuk

Varsayılan anlaşmalı boşanma

eşimle ayrıldık ilk boşanma davasını o açtı red kararı verildi red kararından bu yana 3 yılı aşkın bir zaman geçti şimdi ise anlaşmalı olarak boşanma kararı aldık bu arada ziynet davası açtım ve kazandım bu güne kadar ödemedi şimdi ise ödemek üzere taathütlü olarak sened imzaladı bir protokol imzalandı maddi manevi tazminat şeklinde sadece boşanma günü kaldı anlaşmalı boşanmada taraflar hakim huzurunda bir kez daha boşanmak istediklerini söylüyorlar mış ben ise her şey bu noktada iken hakim huzurunda boşanmak istemediğimi söylesem ne olur eşim beni aldatıyor 3 yıldır başka bir kadınla yaşıyor aradan üç senenin geçmiş olması boşanmanın tek celsede bitmesine neden olur mu eğer boşanma kararı verilirse kararı temyiz hakkım varmı imzalanan protokol ne olur çok düşük bir miktar nafaka bağlayacak evet dedim amma çoçuk ve benim için bağlanann nafaka yetersiz hakim nafakayı artırır mı teşekkürler
Old 04-02-2013, 14:31   #2
Av. Feyza Altun

Sayın konuk,

Anlaşmalı boşanma davanızda hakim huzurunda boşanmak istemediğinizi söylerseniz boşanmazsınız.

Nafaka konusunda, hakim protokolde belirtilen nafakayı kendiliğinden yükseltemez.

Sizin durumunuzda, bir avukata doğrudan danışmanız ileride ciddi kayıplara uğramanızı engelleyecektir. Ayrıca bulunduğunuz il barosuna başvurarak adli yardım da talep edebilirsiniz.
Old 04-02-2013, 14:39   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
eşimle ayrıldık ilk boşanma davasını o açtı red kararı verildi red kararından bu yana 3 yılı aşkın bir zaman geçti şimdi ise anlaşmalı olarak boşanma kararı aldık bu arada ziynet davası açtım ve kazandım bu güne kadar ödemedi şimdi ise ödemek üzere taathütlü olarak sened imzaladı bir protokol imzalandı maddi manevi tazminat şeklinde sadece boşanma günü kaldı anlaşmalı boşanmada taraflar hakim huzurunda bir kez daha boşanmak istediklerini söylüyorlar mış ben ise her şey bu noktada iken hakim huzurunda boşanmak istemediğimi söylesem ne olur eşim beni aldatıyor 3 yıldır başka bir kadınla yaşıyor aradan üç senenin geçmiş olması boşanmanın tek celsede bitmesine neden olur mu eğer boşanma kararı verilirse kararı temyiz hakkım varmı imzalanan protokol ne olur çok düşük bir miktar nafaka bağlayacak evet dedim amma çoçuk ve benim için bağlanann nafaka yetersiz hakim nafakayı artırır mı teşekkürler

"Anlaşmalı boşanma" davasında davalı taraf boşanmak istemediğini beyan ederse davaya anlaşmalı boşanma davası olarak devam edilemez. Çekişmeli olarak devam edilir.

Önceki dava kesinleşmişse ve taraflar biraraya gelmeden 3 yıl geçmişse başka bir husus araştırılmadan boşanmaya karar verilir. Kararı temyiz edebilirsiniz."Protokol" hakim huzurunda kabul edilmediği için geçersiz olur. Çocuk ve sizin için önceki davada nafakaya karar verildi, sanırım. Aradan 3 yıl geçtiğine göre, artırılması için dava açabilirsiniz.

Bir avukattan prıfesyonel destek alırsanız hak kaybına uğramazsınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi