Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çocuğum babasına gitmek istemiyor Acil yardımlarınızı rica ederim.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-04-2010, 23:03   #1
Konuk

Mutsuz Çocuğum babasına gitmek istemiyor Acil yardımlarınızı rica ederim.

Biz eski eşimle boşandığımızda oğlumuz 5,5 aylıktı şimdi ise 19 aylık babası her hafta oğlumu sabah alıp akşam eve bırakıyor.(Bazı zamanlar işinden dolayı 1 veya 1,5 ayda bir geliyor)Oğlum giderken gitmemek için feryat figan ağlıyor her hafta gelse bile gitmemek için çok mücadele veriyor ve ben o şekilde göndermek durumunda kalıyorum.Birde bu hadiseler geliştiğinden beri oğlum bana ve anneannesine evdeyken hep elini tutturuyor , hep kucağımızda olmak ve elini tutmamızı istiyor.Uyurken bile elini bırakmamızı istemiyor. Bu durumda ne yapacağımızı şaşırdık oğlumun psikolojisi bozulacak ve ona istemeden zarar vereceğiz diye çok korkuyorum. Babası ile ilişkisi olmasından tarafım ama çocuğumun sağlığının bozulmasını istemiyorum.Görme zamanı babasının bizim evde görmesini önerdim oda çocuğu ailesinin yanına götürmeyi tercih ediyor.Ne yapmamız gerektiği hakkında siteye üye olan sosyal hizmetler uzmanlarından ve bilir kişilerden acil yardım rica ediyorum.

Saygılarımla
Old 13-04-2010, 10:47   #2
Konuk

Varsayılan KonukÇocuğum babasına gitmek istemiyor Acil yardımlarınızı rica ederim.

Tekrar merhaba
Mesajımı sitede yayınladığınız için öncelikle çok teşekkür ederim.
Aşağıda yazdıklarıma ilave olarak ta oğlum en son babasına Pazar günü gitmişti ve geldiği günün akşamından itibaren her gece korkarak ağlamaya başlıyor. Galiba oğlumda bir güvensizlik oluştu acil olarak bu konuyla ilgili bilir kişilerden yardım rica ediyorum.Gelecek cevaplara göre bilinçli davranıp oğlumun sağlıklı büyümesi için ne gerekirse yapmak istiyorum. Şu anda ne yapacağımı bilemiyorum.
Saygılarımla
Old 13-04-2010, 21:31   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Çocuğun yaşadığı problemin çözümü için hem anne hem de baba olarak işbirliği yapmanızı ve birlikte bir uzmandan destek almanızı öneriyorum.Problem çocuktan değil,çocuğun yaşadıklarından kaynaklanmakta olabilir.Çocuğu değil,sorun kaynaklarının tespiti ve sorun olmaktan çıkaarılması için işbirliği ve doğru rehberlik kaçınılmaz görünüyor.

Kolaylıklar diliyorum
Old 13-04-2010, 22:26   #4
Konuk

Sn.Avukat Habibe YILMAZ KAYAR
Aslında sizden tahmin ettiğim ancak bir türlü adını koyamadığım yanıtı aldım. Çok teşekkür ederim.Bir uzmandan kastınız Pedagog mudur Yoksa Aile danışmanlarımı bu konuda da yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla
Old 14-04-2010, 11:53   #5
av.araf

Birçok kurum bünyesinde Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıklarına ait ana bilim dalı bulunmaktadır.Öncelikle bu yönde bir başvuru da bulunur ve uzmanlar tarafından gösterilen yolu izlerseniz sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.
Örnek olması açısından bir link ekliyorum http://www.cocukruh.hacettepe.edu.tr/
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi