Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-11-2007, 17:00   #1411
Adli Tip

Varsayılan Ben de itiraf ediyorum...

Hakimlik Sınavında bir türkçe sorusu vardı:

Metinde hangi noktalama işareti yanlış yerde kullanılmıştır diye bir soru...

Samiyetimle söylüyorum, ilk aklıma gelen cevap "burada "" işareti kullanılmalı" oldu, allahtan seçeneklerde yoktu.

Old 04-11-2007, 00:03   #1412
Av. Can DOĞANEL

Aynen katıldığımı ve 3-4 gün üst üste misafirliğe gitme eylemini bir daha tekrarlamayacağınızı düşündüğümü itiraf ediyorum. Ayrıca bakınız bir zararları daha ortaya çıkıyor. İnsanı misafirliğe gitmekten soğutuyorlar..
Old 04-11-2007, 08:55   #1413
Armağan Konyalı

Misafirliğe gitmekten daha kötüsünün misafir gelmesi olduğunu itiraf ediyorum.
Old 04-11-2007, 09:59   #1414
Av.Mehmet Saim Dikici

Hiç olmazsa misafirliğe gittiğinizde sıkılırsanız izin isteyip, çıkarsınız. Diğer ihtimalde tamamen misafirin insafına kalıyorsunuz. Hele birde insafsız çıkarsa..! )
Old 04-11-2007, 12:46   #1415
Envanter

Evet doğru söylüyorsunuz. Hele birde yanlarında üç ila beş yaşları arasında birde çocuk getirdiler mi?
Ç-anne gidelim
A-tamam gitçez çocum
Ç-anneeeeeee ben sıkıldım
A-sıkıldıysan Oğuz amcan oynatsın seni
Ve onlar gidinceye kadar başıma musallat olan bir velet. Çocuk bakıcılığı yapılır gönülsüzce. Eee tabi çocuk cin anlar kaçar yanımdan sonra hemen yine annesine:
Ç-anne ben tuvalate gitçem
A-daha yeni yaptırdık ya çocum...
neyse misafirin gitme vakti gelir ancak oturulan zaman zarfında konuşulanlar sanki bitmemiş gibi birde kapı önünde konuşulur. Havada ister sağnak yağmur olsun isterse kar, kapı önü sohbeti misafirliğin en doyumsuz anıdır. Epey bir uzun sürer. bu arada çocuk kıyameti koparır Anneeeeeeee....
Old 04-11-2007, 12:49   #1416
Av. Şehper Ferda DEMİREL

)))

Ben yanlış mı hatırlıyorum, beğendiğiniz isim sayısı kadar çocuk sahibi olmayı isteyen siz değil miydiniz?
Old 04-11-2007, 12:58   #1417
Envanter

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
)))

Ben yanlış mı hatırlıyorum, beğendiğiniz isim sayısı kadar çocuk sahibi olmayı isteyen siz değil miydiniz?

Fena yakalandığımı itiraf ediyorum. Ancak çıkış noktası mutlaka bulurum ben. Durun düşüneyim. Tamam buldum çocuk tek olduğundan sıkılıyor. Üç beş tane olsa oynarlar dururlar, bana zaten ihtiyaçları kalmaz. Başımda iki yeğenim var Şehper hanım onları tepemde büyüttüm desem yeridir. Tepemde büyüttüm derken yani çocuklara vermiş olduğum sevginin kesinlikle koşulsuz olduğunu savunmama eklemek istiyorum.
Not: Bahsettiğim çocuk, çocuk değil. Alo 112 arayıp bizim eve o gün ambulans getirmiş haylazın teki.
Old 04-11-2007, 13:01   #1418
Gülümse

Bize buyrun efendim çünki bizim evde misafirlerimiz bizimle sohbet etmek zorunda salonda televizyon yok, üstelik yanınızda istediğiniz kadar çocukta getirebilirsiniz...
Old 04-11-2007, 13:05   #1419
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan envanter09
.. Tamam buldum çocuk tek olduğundan sıkılıyor. Üç beş tane olsa oynarlar dururlar, bana zaten ihtiyaçları kalmaz....

Not: Bahsettiğim çocuk, çocuk değil. Alo 112 arayıp bizim eve o gün ambulans getirmiş haylazın teki.

Savunma kabul gördü Ben de 112 çağıran değil ama, 112'lik eden çocuklar biliyorum. Hani şöyle çağırsanız da hastanede biraz huzur bulsam diyorsunuz. Tepeme çıkmasalar da, ben çileden çıkıyorum. Zaten onlara çocuk demiyoruz, kamikaze diyoruz

Saygılar...
Old 04-11-2007, 13:17   #1420
Envanter

Alıntı:
Yazan Gulumse
Bize buyrun efendim çünki bizim evde misafirlerimiz bizimle sohbet etmek zorunda salonda televizyon yok, üstelik yanınızda istediğiniz kadar çocukta getirebilirsiniz...

Bir tahminde bulunmak istiyorum. Sizin ev ya kreş yada anaokulu mu acaba?

Ne zaman müsaitseniz haber verin biz o zaman çoluk çocuk cümbür cemaat sizi rahatsız edelim. Etrafta kırılacak olan vitrin, cam vazo, bardak çanak olmasın. Amblansı biz gelirken getiririz. Hastaneye iş çıkarmayalım birde.
NOT: Evinizin müstakil ve tek kat olması lehinizedir.

Saygılar...:ge nc:
Old 04-11-2007, 13:20   #1421
Gülümse

Senede iki defa yaşları 20 ila 1,5 arasında değişen 14 kuzen bizim evde toplanır ve çok eğlenirler.. Bende onlarla
Old 04-11-2007, 13:31   #1422
Envanter

Alıntı:
Yazan Gulumse
Senede iki defa yaşları 20 ila 1,5 arasında değişen 14 kuzen bizim evde toplanır ve çok eğlenirler.. Bende onlarla

Sizin kuzenler Şehper Hanımın bahsettiği kamikazelerden değil o zaman. Çünkü kamikazelerle oynanmaz. Bizim getireceklerimiz arasında kamikaze üyesi birçok çocuk var. Onları komşulardan temin edecem. Kendi yeğenlerim çocuk olmaktan çıktılar. ama inanın anaokulu ve kreşlerin kabul etmediği kamikazeler sizinle çok iyi anlaşırlar.

Saygılarımla...
Old 04-11-2007, 17:05   #1423
Av.Suat Ergin

Aşağıda adları geçen arkadaş/meslektaş/üyelerden özür dilemek istediğimi itiraf ediyorum. Tek tek özür dilemek teknik nedenle mümkün olmadığı için, toplu halde özür dilemek istiyorum.

1- Saat:20.00’den sonra bana THS içi veya dışı özel mesaj gönderen arkadaş/meslektaş/üyelere bazen cevap veremiyorum. Çünkü evdeki bilgisayar Q klavye olup; yazmakta zorlanıyorum. Kısa yazma özürlü olduğum için genellikle kısa da yazamıyorum. Bazen kısa yazdığım mesajların yanlış anlaşıldığını görüp, üzülüyorum. O saatten sonra THS’ye girdiğim zaman sadece yöneticilik görevi ile ilgili şeyleri(mesaj silme/düzenleme/taşıma vs) yapabiliyorum.

2- Ertesi güne kaldığında ise bazen unutabiliyorum. Bazen iş işten geçmiş oluyor(Sorun neyse hallolmuş oluyor).

3- Bazen çok detaylı meslektaş sorusu sorulmaktadır. Bu defa iş güç yoğunluğundan zaman bulup, yanıtlamadığım oluyor.

4- Mesaj içinde ismimi zikrederek soranlar olmaktadır. Saat:20.00 den sonra okuduysam ve cevap vermediysem, ertesi gün o mesaj bana görünmemektedir(Sistem okunmuş mesajları, yeni mesaj eklemeden tekrar göstermemektedir.) Bu nedenle cevap vermemiş gibi oluyorum.

Yukarıda adı geçen arkadaş/meslektaş/üyelerden tekrar özür dilemek istediğimi itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 04-11-2007, 18:47   #1424
Av.H.Sancar KARACA

Dün akşam seyrettiğim "Kartalla Dans" filmini beğendiğimi, ancak finalindeki kanarya/kartal çarpışmasını gösterir fotoğrafı beğenmediğimi, bu nedenle filmin içime sinmediğini i.e.
Old 04-11-2007, 19:19   #1425
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Dün akşam izlediğim Romantik filmini, içinde geçen bir kaç veciz söz nedeniyle, bir de iyi ile kötü kavramlarını flulaştırıp, gri bir zemin üzerinde kol kola gezdirebildiği (en azından bunun için çabaladığı ), ama en çok da "inanç perdesi ne kadar kalınsa, akıl güneşi o kadar geç doğar" sözüyle altını çizdiği, çoğunlukla küçük resimlere baka kalıp, büyük resimleri ve dolayısıyla gerçeği kaçırdığımızı anlatması bakımından sevdim.

Ama filmde en kayda değer vurgular bunlar, ben de özetledim , bunun dışında filmi izlerken, bu ne absürdlük diyebileceğiniz zannıyla, izlemenizi önermiyorum ))

Saygılarımla...
Old 04-11-2007, 20:45   #1426
Ahmet Turan

Paşam kartal kanaryayı yediyse bence sorun olmadığını i.e
Old 04-11-2007, 21:26   #1427
Gülümse

Bugün temiz havanın beni çarpıtığını o yüzden yorgun olduğumu.. i.e
Old 04-11-2007, 23:30   #1428
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
Paşam kartal kanaryayı yediyse bence sorun olmadığını i.e
Kartal kanaryayı yemedi paşam, kartalın kanatları yolundu ya da kartal kendi kanatlarını yoldu, tüysüz kaldı.
Old 06-11-2007, 11:27   #1429
uye8490

Bu sabah evden çıkmaya hazırlanırken küçük kızımın bir ara bana "ben saklandım beni bul" dediğini bunu müteakkiben ortalıktan kaybolduğunu,gülümseyerek başlayan arama çalışmalarımın saniyeler geçtikçe bir kabusa dönüştüğünü,kızım nerdesin diye bağırırken,gözlerimin dolduğunu,ellerim buza kesmiş bir vaziyetteyken "beni bullll"diyen sinirli ve boğuk bir ses duyduğumu ,elbise dolabından gelen sese yöneldikten sonra kızımı dolapta hala "beni bullll" diye bağırıyorken bulduğumu,ağlayarak ona sarıldığımı;duyguların mantığı bazen bu şekilde allak bullak edebileceğini bu gün yeni baştan öğrendiğimi itiraf ediyorum.
Old 06-11-2007, 11:30   #1430
Envanter

Alıntı:
Yazan yaren
Bu sabah evden çıkmaya hazırlanırken küçük kızımın bir ara bana "ben saklandım beni bul" dediğini bunu müteakkiben ortalıktan kaybolduğunu,gülümseyerek başlayan arama çalışmalarımın saniyeler geçtikçe bir kabusa dönüştüğünü,kızım nerdesin diye bağırırken,gözlerimin dolduğunu,ellerim buza kesmiş bir vaziyetteyken "beni bullll"diyen sinirli ve boğuk bir ses duyduğumu ,elbise dolabından gelen sese yöneldikten sonra kızımı dolapta hala "beni bullll" diye bağırıyorken bulduğumu,ağlayarak ona sarıldığımı;duyguların mantığı bazen bu şekilde allak bullak edebileceğini bu gün yeni baştan öğrendiğimi itiraf ediyorum.

Anneliğin en temel ve güzel bir örneğini bizlere sunduğunuz için teşekkür ettiğimi itiraf ediyorum.
Old 06-11-2007, 11:32   #1431
Ahmet Turan

Çok yorgunum. Çok yorgun hissediyorum kendimi. Hiç bir şey yapmak gelmiyor içimden. Bıkkınım . i.e
Old 06-11-2007, 13:21   #1432
Envanter

http://www.geleylen.com/default.asp?...lik_Subesi.asp

Çok güldüğümü itiraf ederek sizinde çok güleceğinizi tahmin ederek yorgunluğunuzu biraz olsun üstünüzden atması dileğiyle.
Old 06-11-2007, 15:06   #1433
üye18721

Sayın Envanter09 eklediğiniz linke üye oldum.İlerleyen aşamalarda ad,soyad kısmını yazdıktan sonra araya bastım ama sonuca ulaşamadım.Biraz daha ayrıntılı bilgi istediğimi İ.E.
Old 06-11-2007, 15:10   #1434
Envanter

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Sayın Envanter09 eklediğiniz linke üye oldum.İlerleyen aşamalarda ad,soyad kısmını yazdıktan sonra araya bastım ama sonuca ulaşamadım.Biraz daha ayrıntılı bilgi istediğimi İ.E.

Üye olmanıza gerek yok ki. Tıklayın ve hoporlörlerin sesini açın bu kadar.
Old 06-11-2007, 17:02   #1435
Gülümse

Yanlışlıkla askere çağrılan bayan olduğunu duyduğumu hatta erkek kardeşimi 9 aylıkken askere almaya kalktıklarını bu yüzden çok güldüğümü i.e
Old 06-11-2007, 17:05   #1436
Av.Ufuk Bozoğlu

Ben askere çağırıldığımı ve zor tecil ettirdiğimi İ.E.

En askeri saygılarımla
Old 06-11-2007, 17:52   #1437
imperium

İ.E kısaltmasının ne olduğunu ilk baktığımda anlamadığımı 2-3 itiraf sonrasında anladığımı İ.E
Old 06-11-2007, 18:36   #1438
Envanter

Aralıkta asker olacağımı, vatani görevimi yapmak için can attığımı itiraf ediyorum.
Old 06-11-2007, 18:52   #1439
Av.Nur

Tanıkların, duruşma salonunda unutkanlık yaşamalarına halen alışamadığımı i.e.
Old 06-11-2007, 20:54   #1440
Gülümse

Hakimler korkutuyordur da ondan..
Bu cümlemle bir dostuma taş attığımı i.e ;-)
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08196902 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.