Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Evlilik Dışı İlişki Ve Çocuk

Old 23-04-2005, 18:47   #1
Daruma

Varsayılan Evlilik Dışı İlişki Ve Çocuk

Konuya nasıl gireceğimi bilmiyorum fakat anlatmak ve paylaşmak zorundayım. Belki bu tür konular daha çok hatırlatılırsa daha bir çok kişi böyle hatalara düşmez. Hiç bir zaman mantığımızı duygularımızın arkasına almamalıyız o zaman geri dönüşsüz hataları istemesekte tasvip etmesekte yapabiliyoruz.

Bu siteye üye oldum bu olayı payalaşabilecek beni anlayabilecke bir grup burası yanlızca anlatmak amacı ile site kurallarını biliyorum zaten ne yapmam gerektiğinide biliyorum belki bu başkalaınında hata yapmasını ve böylesine basit bir duruma hiç hak etmediği halde düşmesine neden olmayı engeller.

Hani ne kadar hayatınız boyunca hep akıllıca işler yaparsanız yapın insan hayatında
ilkez ve bir kez de olsa inanılmayacak kadar aptal salak davranabiliyormuş benim şu anda başıma gelenlerden bu sonucu çıkardım.

Ben kendine göre mutlu hayatı olan sosyal ,saygın bir işe sahip ekonomik
özgürlüğü olan 37 yaşınada bir bayanım bu yaşıma kadar evlilik kararı almamamın
en önemli sebeleri kariyer ,ekonomik özgürlük kazanma ( ama gerçekten ), aileme destek olma ve
çevremdeki evliliklerin ve aşkların nasıl 1 yıl sonra söndüğünü ve birbirini seven insanların birbirlerinin nasıl düşmanı olduklarını görmemdi.

Yaptığım işten dolayı ( Gıda İhracatı yapan fabrikaları Avrupa standartlarına göre denetleme yetkisine sahip bir denetciyim aynı zamanda danışmanım )
Ülkemizde ve yurt dışında bir çok fabrikayı denetliyorum. Dolayısı ile bir çok insanla tanışıyorum.İşte bu olay başıma bu şekilde bir firmada çalışma yaparken geldi.
Bu denetlediğim fabrikalardan birinin sahibi bana karşı tam belli etmesede denetim yaptığım gün akşam yemeğinde ilgisini hissettirmeye çalışmıştı. Benimde bu çok garibime gitmişti zira benim yaptığım işte
denetlediğim firmalarda çalışanlar ve sahipleri özellikle bana karşı
hareketleirnde dikkatli davranıyorlar. Ben aldırmadım ve anlamamazlığa geldim.
Zira o kişiye karşı benim durup dururken bir şeyler hissetmem mümkün değildi.
Bununda nedenleri birincisi işimden dolayı ikincisi hiçte benim ilgimi çekecek biri olmadığı için üçüncüsü evli olma ihtimalinden dolayı, zirada öyle oldu. Denetimden 4 ay sonra diğer üretim hattını sezonda görmem için tekrar o fabrikaya gitmem gerekti ama bu süre zarfında beni iş amaçlı ilgili bey bir iki kere arayıp işten daha çok özel konuşmaya çalışıyordu ve bundan dolayı konuşmaları kısa keserek bu olayın üzerind ehiç durmadım bile unuttum.Ancak 4 ay sonra bir daha karşılaştık fabrikayı diğer ürünün üretimi esnasınd agörmek için denetim bittkten sonra
bana Ayşegül Hanım" size işle ilgili sorularım olacak
rica etsem bana akşam bir vakit ayırırmısınız "dedi bende nedendir bilmiyorum peki dedim aslında prensip olarak bu şekilde bir daveti kabul etmem ama ettim nedenide yok. Her şey zaten bundan sonra başladı işle girip benimle ilgili
duygularını daha çok açıkladı bana karşı çok saygı duyduğunu karşısına birdaha
kaç tane böyle bir insan çıkacağını benimde belli bir yaşta ayakları üzerinde
sağlam durabilen nadide bayanlardan biri olduğumu dolayısı ile bundan sonraki
yaşamımda önemli olan beni seven değer veren birinin yanımda arkmada olması gerektiğini
bunun illa evlilik olmasının gerekmediğini ayrıca yapılan evliliklerin eşlerin birbirlerini sahiplenmelerinden dolayı 5 yıl da tükentiğini
ve buna benzer bir sürü konuşmalar yaptı. Ben gene çok fazla etkilenmedim aramda belli bir sınır ile hareket etmeye devam ettim ama o kadar üstüme düştükü sabah akşam mesajlar telefonlar birde çok iyi bir konuşmacı inanın ilkokul mezunu olsa bile bunu hissettirmeyecek kadar iyi.Herhalde o esnada
hayatımın denetimini elimden kaçırdım ve etkilendim belki bugüne kadar bu tür duygusallıklara kapalı olmamdan oldu, bilmiyorum nedenini evli olduğunu bile bile onun bu davranışlarına izin vermeye başladım hiç aklımda yokken ve asla
evli bir erkekle böyle bir şey yapabileceğim aklımın ucundan geçmez iken zira
çok karşıydım bu tür ilişkilere ama kendimi şöyle avuttum belki yanlışı doğruya
çevirme yolu idi benim için hiç bir çıkar yoktuki aramızda zaten benim kendi
işim saygın ekonomik özgürlüğüm alınteri ile yapılımış eğitimim evrenselliğim
sosyalliğimle çok çıkarsız bir ilişki olarak gördüm ve düzgün bir yere
oturtmaya çalıştım kendimi sınadım evli olanlar çok mu mutlu oldular ben zaten
evli olsam kocam benim yaptığım işe seyhatlere katlanamayacaktı mademki bu
insan bana bu kadar saygı gösteriyor, olabilir diye düşündüm benim en çok
istedğim bir çocuğumun olması ve bunuda gerçekten karakterli akıllı ve bana saygı duyan bir
insandan olması idi.Bu düşüncelerimi ona açtım, beklentilerimi bir bir anlattım ve bekar daha önce bu şekild ebir ilişkiye girmemiş olduğumu belki altındna kalka bileceğimi sonuçta şekilciliğe öenm veren bir insan olmadığımı vs. Hepsini saygı ile kabul etti.Evlilik önemli değildi bana bunları verebilecek birde tabiki çocuğu sahiplenecek bir insan... Bu insanda tüm bu istekleri kabul ediyordu ..o zaman belki böyle bir
riski göze alablirdim ve bana yaklaşımlarından verdiği sözlerden bana kendini
anlatmasından değer olacağını düşünerek kendisi ile birlikte oldum ve olduğum
anda gerçekten kaderdi herhalde hamile kaldım evet bunlar konuşulmuştu ve benim
tüm bu isteklerimi kabul etmişti ki ben bu toplumda daha büyük yalanlar
söyleyerek kariyerimide bozmadan ailemi üzmeden böyle bir brilikteliği onun
karakterine ve samimi duygularına güvenerek kabul ettim.Hamile olduğumu
uzakdoğudan döndükten ve hollandaya gidip geldikten sonra öğrenebildim
şüphelenmiştim fakat hava değişikliğ olarka düşünmüştüm bebek bu arada 8
haftalık olmuştu doktora teyit ettirdiğimde ve yaşımdan da dolayı ilk defa başıma
böyle bir şeyde geldiği için doktor bu bebeği doğurmayı düşlünmmemi söyledi zira bir daha bebek sahibi olabilme şansım düşecekti.
Zaten benim en büyük isteğim buydu belki bu kadar erken değil ama tesadüfen, planlanmayarak
olmuştu ayrıca nasıl olurda benden bir bebeği böyle isterken zarar verebilirdimki neyse
durumu kendisine söyledem ilk etapta çok destekleyici positiv yaklaştı hatta gene kendisin sınamak için ben biraz negatif davrandım bebek konsunda o oldukça positivdi. Blöfmü yaptı
bilemiyorum belki işimden kariyerimden ve ailemden dolayı bu bebeği bu şekilde doğuramıayacağımı düşlünerek yapmış olabilir.
Beni aramaları ,sormaları git gide azaldı birden evde çocukları ile daha fazla ilgilenen
bir insan durumuna dönüştü ve beni gece gündüz demeden arayan mesajlar gönderen insan bir türlü vakit bulamadı beni arayıp sormak için oysaki şu anda onun desteğin ve yanımda olmasına "zira toplumuzun yapısında dolayı", daha çok ihtiyacım vardı çok büyük yalanlar söylenecek bir şekilde benim ailemi ve onun ailesini de üzmeden bu işi halletmemiz gerekecekti.Onunla hamileyken bile çok açık konuşmama rağmen hiç
renk vermedi yani bana şunu diyemedi "çocugu aysegul aldır çünkü ben sana
kendimle ve düşüncelerimle ilgili yalan söyeledim."onuda demedi inanın bir
türlü anlam veremedim ki benim aldığım risk daha fazla hiç evlenmemiş ailesi
gelinlikle görmek ister onlardan habersiz yurtdışında evlendim diye yalan
söyledim aileme ve bütün yaşayacaklarımı geri ittim bu bebek için ve
duygularımdaki samimiyetten dolayı ben hiç değişmedim o açıdan neyse zaman daha
da ilerledi benim ısararlarım sonucu istanbula gelip aannemle tanıştı "almanyada işi "diye yalan
uydurduk o yüzden çok fazla istanbula gelemeyecek ve ben gidemeyecektim.Benim işimde seyhatli olduğu
için bu bizi etkilemeyecekti ailemde bunu normal karşılayabilecekti belki.. gerçeği kuzenim ve uniden bir arkadaşım biliyordu .
Yanlızca hayatımın en radıkal kararını almıştım niçin !karakterli beni seven ve sayan bir insandan olacak bebek için.. ama malesef öyle değilmiş beni diğer
çıkar için birlikte olan bayanlarla aynı kefeye koyup aileme ve iş dünyama yalan söylediğimi
bile bile benimle hiç
ilgilenmedi beni yanlız bıraktı su and 7 aylık hamikeyim ve aileme yalan
söyeleyerek bu işi sürüdürüyorum ve bebeğe sahip çıkacağı konusundan bu davranışındaki değişiklikten dolayı kuşkuluyum.Gururum çok kırıldı. Zira benim aklımdan olmaya bir şeyi zorla kafama sokup hayatıma zorşa giren o olmuştu ve benim zyıf anıma denk geldi.

Belki benim şu anda ne kadar aptal olduğumu
düşünüyorsunuz çok haklısınız hayatımnda her şeyi çok akıllıca yaptım ama bu
hayatımın hatası idi ama artık bu saaten sonra durmadan bunuda bebek için
hissetmemem gerekiyor ve kendi halind hayatından mutlu olan bir insanın yaşamının yönünün nasıl değişebildiği ve nasıl hiç hak etmediği duruma maruz kaldığının örneğidir bu. Şimdi bunca işimn arasında aileme ve iş çevreme mutluluk rolü yaparken içim kan ağlayarak birde bu konun bebek açısından hiç hak etmediği bir duruma oturutlmaması savaşını Türkiye gibi bir ülkede vermek zorunda kalacağım.
Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi