Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Normal Tebligat Hızlı Tebligattan Önce Ulaştı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-08-2014, 13:33   #1
Av.Avcı

Varsayılan Normal Tebligat Hızlı Tebligattan Önce Ulaştı

06.08.2014 tarihinde açtığım icra takipplerinde bir tebligatı normal 9-TL posta pulu ile bir tebligatı da bizzat ptt şubesine elden götürüp 20-TL ödeyerek tebliğe çıkardım ancak normal tebligat hızlı tebligattan önce ulaştı.

Hızlı tebligatı gönderirken ptt çalışanına sorduğumda yarın tebliğ olur dendiği için hızlı gönderdim ancak halen tebliğ olmuş değil en iyi ihitmalle 11.08.2014 te tebliğ olsa dahi 5 gün yapar.

Açıkça yanıltılarak fazla para ödemiş oldum böyle bir durumda ne yapabilirim?
Old 09-08-2014, 14:47   #2
olgu

Tebligatın ulaşıp ulaşmadığını internet sitesinden kontrol ederek mi öğrendiniz?

Bazen tebligat ulaşmasına karşın sisteme bilgiler geç girilmekte. Dediğiniz gibi normal tebligat hızlı tebligattan hızlı gittiği zamanlarda olabilir, bu ise tebligat memurunun görev çevresine ve elindeki tebligat sayısına bağlı. Ankara'nın bir ilçesine gönderdiğim tebligat 4-5 günde giderken, Çorum iline gönderdiğim tebligatlar 1 en geç 2 gün içinde muhataba ulaşmakta

Hızlı tebligat normal şartlarda aynı şehirde ise 1, farklı şehirde ise 2 gün sonra ulaşmakta ancak bunun için de gönderilen yerin hızlı tebligat yapılan çevre içinde olması lazım.

Tebligat işlemleri ile ilgili amma çok şey biliyormuşum yahu
Old 09-08-2014, 17:02   #3
Av.Avcı

Normal tebligatın İstanbul Beşiktaş, Hızlı Tebligatın Kocaeli Merkez varış yeri barkod sorgudan ve ptt müşteri hizmetlerinden teyit aldım hızlı tebligat 6 ağustosta çıkmasına rağmen halen tebliğ olmuş değil pazartesi bile olsa ki o da belli değil 5 gün yapar. ptt müşteri hizmetlerinden şikayet kaydı oluşturdum ama bir işe yarayacağını sanmıyorum.

merak ettiğim konu hangi merciye nasıl bir şikayet yapılabilir çünkü ptt ye ptt yi şikayet etmek gayet mantıksız

bir de hızlı tebligat olarak ptt tarafından lanse edilen hizmetin hiç de hızlı olmadığını hatta normalinin daha hızlı olduğunu ve meslektaşlarımızın boşu boşuna fazla masraf etmemelerini tavsiye ederim.
Old 11-08-2014, 09:45   #4
k.karatas

Alıntı:
Yazan Av.Avcı
Normal tebligatın İstanbul Beşiktaş, Hızlı Tebligatın Kocaeli Merkez varış yeri barkod sorgudan ve ptt müşteri hizmetlerinden teyit aldım hızlı tebligat 6 ağustosta çıkmasına rağmen halen tebliğ olmuş değil pazartesi bile olsa ki o da belli değil 5 gün yapar. ptt müşteri hizmetlerinden şikayet kaydı oluşturdum ama bir işe yarayacağını sanmıyorum.

merak ettiğim konu hangi merciye nasıl bir şikayet yapılabilir çünkü ptt ye ptt yi şikayet etmek gayet mantıksız

bir de hızlı tebligat olarak ptt tarafından lanse edilen hizmetin hiç de hızlı olmadığını hatta normalinin daha hızlı olduğunu ve meslektaşlarımızın boşu boşuna fazla masraf etmemelerini tavsiye ederim.

size katılıyorum. İstanbul için konuşmam gerekirse şehir içi tebligatlar hızlı ile de normal ile de aynı hızda ulaşıyor hızlı tebligat şehir arasında bence daha etkili benim gözlemim bu yönde en azından.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi