Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

toplu vekalet hk...

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-06-2010, 18:10   #1
byqwert

Varsayılan toplu vekalet hk...

Mrb arkadaşlar elimde birden çok kişi tarafından verilmiş (toplu) genel vekaletname bulunmakta.Bu vekaletname içinde yer alan şahıslardan biri icra takibi yapmamı istiyor. Sorum başkamüvekkillerin isminin de yer aldığı bu genel vekaletnameye dayanarak içlerinden sadece bir müvekkil adına 3. bir şahsa karşı icra takibi yapmamın sakıncası yoktur değilmi ,gerçi vekaletnamede birlikte veya ayrı ayrı ifayı vekalete yazmakta ama ben yine de bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum..şimdiden tşk...
Old 13-06-2010, 18:57   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan byqwert
Mrb arkadaşlar elimde birden çok kişi tarafından verilmiş (toplu) genel vekaletname bulunmakta.Bu vekaletname içinde yer alan şahıslardan biri icra takibi yapmamı istiyor. Sorum başkamüvekkillerin isminin de yer aldığı bu genel vekaletnameye dayanarak içlerinden sadece bir müvekkil adına 3. bir şahsa karşı icra takibi yapmamın sakıncası yoktur değilmi ,gerçi vekaletnamede birlikte veya ayrı ayrı ifayı vekalete yazmakta ama ben yine de bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum..şimdiden tşk...

Hiçbir sakıncası yoktur.
Old 13-06-2010, 20:14   #3
kapgan

Uygulamada sıkça kullanılan bir yöntem.Mesala tek vekalette hem şirket adına hem şirket yetkilisi adına veriliyor.Gönlünüz rahat olsun.Yapabilirsiniz.Suat Bey'in affına sığınıyorum,tekrar gibi oldu,ama bazen birkaç kişiden aynı şeyi duymak soru işaretlerini gideriyor. Saygılarımla.
Old 14-06-2010, 15:30   #4
Av.Özgür KARABULUT

Ben de Sn. Suat Ergin'e ve Sn. Kapgan'a katılıyorum.

Hatta Sn. Kapgan'ın mesajının son kısmı çok hoşuma gitti. Gerçekten de mesajına tek kişiden cevap alan bazı meslektaşların soruyu evirip çevirerek yeniden sorması, genelde "Başka cevap yazacak olan yok mu?" anlamını taşıyor. Fakat yalnızca "katılıyorum" yazmak ya da bir önceki mesajın aynısını tekrar etmek de pek pratik olmuyor.

Sn. Kapgan'ın "Suat Bey'in affına sığınıyorum,tekrar gibi oldu,ama bazen birkaç kişiden aynı şeyi duymak soru işaretlerini gideriyor." şeklindeki zarif yaklaşımının örnek olması gerektiğini belirterek yorumuma son veriyorum.

(Daha önce bu şekilde yaklaşım gösterenleri biliyor ve elbetteki hariç tutuyorum, alınmasınlar lütfen )

Saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi