Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Cezaevi nakli - koşullar

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-10-2017, 10:35   #1
haksız rekabet

Varsayılan Cezaevi nakli - koşullar

Merhaba Sayın Meslektaşlarım,
Müvekkil hakkında ceza kesinleştikten sonra hükümlü olarak Silivri Cezaevi'ne yerleştiriliyor. Ardından nakil talep ediyor ve 3 ay önce Hendek Cezaevi'ne geliyor. Ancak şu an Hendek Cezaevi'nden hiç memnun değil, Silivri'deki sıkıntıların daha fazlasını yaşıyor. Bu nedenle yeniden başka bir cezaevine nakil olmak istiyor. Ancak cezaevi müdürü dahil kimse bu konuda bir bilgiye sahip değil. Kimisi nakil olduğu cezaevinde 1 yıl kalmadan yeniden nakil isteyemez diyor, kimisi aynı şehre bağlı cezaevine nakil isteyebilir ancak başka bir şehirdeki cezaevine isteyemez diyor. Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
Old 26-10-2017, 10:28   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Merhaba Sayın Meslektaşlarım,
Müvekkil hakkında ceza kesinleştikten sonra hükümlü olarak Silivri Cezaevi'ne yerleştiriliyor. Ardından nakil talep ediyor ve 3 ay önce Hendek Cezaevi'ne geliyor. Ancak şu an Hendek Cezaevi'nden hiç memnun değil, Silivri'deki sıkıntıların daha fazlasını yaşıyor. Bu nedenle yeniden başka bir cezaevine nakil olmak istiyor. Ancak cezaevi müdürü dahil kimse bu konuda bir bilgiye sahip değil. Kimisi nakil olduğu cezaevinde 1 yıl kalmadan yeniden nakil isteyemez diyor, kimisi aynı şehre bağlı cezaevine nakil isteyebilir ancak başka bir şehirdeki cezaevine isteyemez diyor. Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
Sayın haksız rekabet;

Benzer konudaki paylaşımları içeren bağlantıyı incelemenizi öneririm:

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=78049

Somut duruma gelecek olursak; 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 54. maddesinde "...Bu hükümlüler nakledildikleri kurumlarda, eğitim öğretim veya hastalık nedeniyle nakil hariç, bir yıl kalmak zorundadırlar..." denmektedir. Müvekkilinizn eğitim/öğretim ya da hastalıkla ilgi bir nakil talebi yok ise sanıyorum ki 3 aydır bulunduğu cezaevinden bir başka cezaevine nakli mümkün olmayacaktır.

Saygılarımla..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi