Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra takibi güncel uygulama hk.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-10-2022, 16:12   #1
drako

Varsayılan İcra takibi güncel uygulama hk.

Uzun zamandır icra takibi yapmıyordum. Ve sistem tamamen değişmiş. Tamamen uygulamaya yönelik hatta takip nasıl açılır vs. gibi tüm detayları anlatan bir kitaba ihtiyacım var.

Veyahut bu konuda detaylı anlatan bir icra takip programı varsa o da olabilir. Veya videolu eğitimler varsa onlar da olabilir.

En son manuel takip açıyordum. Şimdi elden takip de almıyorlar. UYAP'tan açmam lazımmış. O kadar geride kalmışım yani.

Teşekkürler şimdiden.
Old 18-10-2022, 19:49   #2
cesur_yürek

Meslektaşım güzel bir konu açmış.Ben de çok uzun bir süredir icra hukuku ile ilgilenmiyorum.Ben en son icra programlarından takip hazırlayıp flash diski icra dairesine götürüp takibi açıyordum ki herkes öyle yapıyordu ; fakat en az 3-4 yıldır icra ile ilgili bir işim olmadı .Pratiğe yönelik gelişmeleri buradan aktarabilecek meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum .
Old 19-10-2022, 10:24   #3
Admin

UYAP Portal sürekli güncellendiği için bu konuyla ilgili bir kitap bulmak zor olabilir, çünkü birkaç ay içinde kitap güncelliğini yitirebilir. Youtube üzerinde TBB ve diğer yayıncıların yayınladığı bazı videolar var, onlar yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Örneğin:
https://www.youtube.com/watch?v=w9clZ3B0PKs
https://www.youtube.com/watch?v=x77VeUstPLA

Uyap'a girip sol menüden, İCRA TAKİBİ/İCRA AÇILIŞA tıklayıp, işlemlere devam ederken takıldığınız yeri sorarsanız, buradan bizler de bildiğimiz kadarıyla yardımcı olabiliriz.

İlk tüyom da şu: İcra/dava açılışı gibi işlemleri UYAP portal'dan yaparken mobil cihaz/tablet değil, bilgisayar kullanınız ve tercihen de CHROME tarayıcı ile çalışınız. Diğer tarayıcı ve cihazlardan bazen ufak sorunlar çıkabiliyor.
Old 20-10-2022, 11:30   #4
cesur_yürek

Olumlu

Alıntı:
Yazan Admin
UYAP Portal sürekli güncellendiği için bu konuyla ilgili bir kitap bulmak zor olabilir, çünkü birkaç ay içinde kitap güncelliğini yitirebilir. Youtube üzerinde TBB ve diğer yayıncıların yayınladığı bazı videolar var, onlar yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Örneğin:
https://www.youtube.com/watch?v=w9clZ3B0PKs
https://www.youtube.com/watch?v=x77VeUstPLA

Uyap'a girip sol menüden, İCRA TAKİBİ/İCRA AÇILIŞA tıklayıp, işlemlere devam ederken takıldığınız yeri sorarsanız, buradan bizler de bildiğimiz kadarıyla yardımcı olabiliriz.

İlk tüyom da şu: İcra/dava açılışı gibi işlemleri UYAP portal'dan yaparken mobil cihaz/tablet değil, bilgisayar kullanınız ve tercihen de CHROME tarayıcı ile çalışınız. Diğer tarayıcı ve cihazlardan bazen ufak sorunlar çıkabiliyor.

Değerli Admin merhaba, eskilerden kim kaldı diye düşünürken ; sizi görmek iyi oldu Siz de olmasanız cevaplayacak meslektaşımız yok Şahsen bildiğim konularda forumlarda elimden geldiğince katkıda bulunan biri olarak katkı noktasında eski yıllara nazaran ciddi bir azalma olduğunu üzülerek görmekteyim.Ceza hukukuna gönül vermiş biri olarak uzun yıllardır icra hukukundan ve pratiğinden maalesef uzak bulunmaktayım.Pek bir uygulamasına yönelik işim olmasa da değişikliklere ve yeniliklere ayak uydurabilmek adına konuyu açan meslektaşımın da vesilesiyle ben de bilgi istedim.Umarım konu güncel kalır.Selamlar , saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi