Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aldatılan Eşin Tazminat Talebi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-10-2010, 03:22   #1
Konuk

Varsayılan Aldatılan Eşin Tazminat Talebi

2007 senesinde eşimi kendi evimizde bir kadınla yakaladım,kadında evliydi eşinden ayrı yaşıyormuş.yakaladıktan sonra eşimle kavga ettik beni dövdü evden çıktım peşimden koştu polis çağırdım darp raporu aldım şikayetçi oldum ikisindende. Çocuğumuz olduğu için 3 ay sonra barıştık ama uzun sürmedi 1 sene sonrada kolumu kırdı şimdi 2 senedir ayrı yaşıyoruz dava açmadı,ben 500lira nafaka alıyorum.Ben şimdi eşimin beni aldattığı kadına manevi tazminat açabilirmiyim aradan 3 sene geçti.10.000tl açmak istediğimi eski avukatıma söyledim ama avukatım en fazla 2000tl bağlarlar dedi,bu arada kadın hemşire çalışıyor.bir de avukatım aradan 3 sene geçtiği için hakimin şimdiye kadar nerdeydin diyeceğini söyledi. Şimdi ben eşimin beni aldattığı kadına manevi tazminat davası açsam istediğim 10000tl yi alabilirmiyim? Aldatma olayından sonra kadının beni psikolojik olarak çökertmek için yazdığı mesajlarınıda saklıyorum hala faydası olur mu?
Old 02-10-2010, 10:50   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Eşinizin başka bir kadınla olan ilişkisi nedeniyle tazminat talebi, KAHDEM 'in çalışma alanı dışında kalmaktadır.

Konuklarımızdan da bu yöndeki soruları KAHDEM alanına yöneltmemelerini rica ediyoruz.

Size sık sık şiddet uygulayan eşinizin şiddetini durdurmak ve yaşadığınız hak ihlallerinin giderilmesi için KAHDEM alanına bir soru yönelttiğinizde memnuniyetle sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

Alanımızın dışında kalan hukuksal sorunlar için bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi