Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

piskolojimin bozukluğundan yararlanarak boşadı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-04-2010, 20:48   #1
Konuk

Önemli piskolojimin bozukluğundan yararlanarak boşadı

ÇOK ACİL!!!! 2 GÜN SONRA MAHKEMEM VAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.ben 2002 evlendim eşim bana sürekli şiddet uyguladı. 2 tane çocuğum var.ben piskiyatriden tedavi görüyordum. benim piskolejimi bozdu. bana almanyaya gidecem diye beni kandırdı. avukat tuttu. mahkemeye gittik bir celsede anlaşmalı olarak boşandık.ben oyun olduğunu bilemedim. mahkeme boşanma kararı verince beni evine götürdü. beni ölümle tehdit etti kamaraya konoşmamı istedi ben yok deyince seni öldürürüm dedi bende yapmadığım bir suçu üslenmek zorunda kaldım beni namussuzlukla suçladı bende kabul etmek zorunda kaldım başka çarem yoktu ben niye böyle bişiy yaptın diye sorduğumda bana ilerde çocuklarıma gösterecem dedi çocukları beni suçlamasın diye yaptım dedi eşim bana olaydan bir gün sonra beni aileme teslim etti beni teslim ettikten sonra kamarayı herkese göstererek beni suçladı beni herkese rezil etti olaydan 2 ay sonra beni istediğini söyedi evlenecem dedi telefonda ailemden gizli 1 ay görüştüm beni affet diye çok yalvardı ve bir gün bana eve gelmek istediğini söyledi ben yok dedim çok ısrar etti bende kabul ettim ve bunu ailemden gizli eve aldım yanımda kardeşim vardı 13 yaşında uyyordu ve sesimize uyandı ailemi çağırdı ailemde görünce olay büyüdü şikayetçi olduk benim ifademi aldılar ve hastaneden kadın doğumdan olumlu rapor aldım birde piskolejim bozuk ordanda rapor aldım şimdi 1 aydır ağır cezada yatıyo yakında mahkemem var babam görme özürlü avukat tutacak hiç gücüm yok çok zor durumdayım hiç bir şeyimi vermedi şuanda elişiyle geçiniyorum çok zor durumdayım ben ondan hakkım olanı nasıl alırım çocuklarımıda göstermiyo polise gittim icraya gönderdiler icra para istedi bende verecek hiç gücüm yok yavrularımıda göremiyorum fakir olduğum için kimse yüzüme bakmıyor lütfen allah rızası için bana yardım edin şimdiden çok teşekür ederim.yaşadığım olaydan dolayı çok depresyona giriyorum çok.bunalımdayım 23 yaşındayım 4ay oldu boşanalı 1 aydırda ağır cezada yatıyor
Old 25-04-2010, 21:07   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanma kararınızı görmeden size bilgi vermek sağlıklı olmayacaktır.

Çocukların velayeti kimde?, velayetleri sizde ise, iştirak nafakasına hükmedilmiş olmalıdır bunun tahsili için icra takibi yapılmalıdır.

Sizin için nafakaya hükmedildi mi? Hükmedildi ise yine tahsili için icra takibi yapılmalıdır.

Tazminat kararı sizin için verildi mi? Eğer maddi ve manevi tazminat talebinde boşanma esnasında bulunmadı iseniz ve bu tazminat haklarınızdan duruşmada FERAGAT etmediyseniz, vazgeçmediyseniz Tazminat davası açabilirsiniz. Yine nafaka isteğinizden boşanma davası esnasında vazgeçmedi iseniz nafaka davası da açma olanığınız vardır.

Velayet babaya verildi ise ve baba hapiste olduğuna göre velayetin yeniden düzenlenmesi için dava açılabilir kanaatindeyim. Mahkeme çocukların yüksek çıkarı doğrultusunda veleyitin size verilip verilemeyeceğine eğer size verilemez ise, çocuklara vasi tayin edilmesine karar verebilecektir. Bu davalar için "maddi durumunuzun avukatlık ücreti ödemeye elverişli olmadığını kanıtlamanız halinde ÜCRETSİZ avukatlık hizmetinden yararalanmak için bulunduğunuz yer il barosuna başvurabilirsiniz".

Ayrıca iki gün sonra duruşmam var dediğiniz ceza davanızla ilgili olarak yine, mahkemeye, hakime adli yardım / ücretsiz avukat talep ettiğinizi / istediğinizi belirtebilirsiniz.

Sayın Katılımcı,

Boşanma kararınızı ve somut durumunuzu MUTLAKA bir meslektaşımız ile yüz yüze değerlendiriniz.

Geçmiş olsun, saygılar,
Old 11-05-2010, 10:29   #3
Konuk

Varsayılan piskolojim bozuk mahkemede kendimi ifade edemiyorum

Benim piskolojim bozuk barodan avukat istediM ağır ceza diye vermedilar benim AVUKAT tutacak gücüm yok yiyecek ekmeye muhtacım avukat tutamadım onun avukatı var mahkemede tahliye etti dava devam ediyor ben devletimde nasıl yararlanabilirim çok zor durumdayım bana yardım edin allah rızası için lütfen yoksa onlar beni suçlu çıkaracak 2 yalancı şahidiyle
Old 11-05-2010, 21:51   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılmıcı,

Aşağıda sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurunun yol göstermesi var lütfen okuyunuz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=43989

Ayrıca, davanızda siz de; sanık ile öncesinde yaşadıklarınıza ve yine olaya ilişkin varsa tanıklarınızı bildirebilirsiniz. Ağır ceza olması barodan ücretsiz avukat tayinine engel değildir.

Her baroda bulunan CMK servisinden mağdur sıfatı ile avukat atanması istediğinizi ağır ceza mahkemesi başkanına yazılı ve sözlü olarak bildiriniz.Bu hak yasaca güvenceye alınmıştır.Aksine karar verilmesi mümkün değildir.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi