Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ayrı Şehirlerde Yaşamak Çocuklarla Kişisel İlişkinin Değiştirilmesi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-12-2010, 22:31   #1
Konuk

Varsayılan Ayrı Şehirlerde Yaşamak Çocuklarla Kişisel İlişkinin Değiştirilmesi

merhabalar.ben bes ay once anlaşmalı ayrıldım.ıkı tane oglum var bırı onuc bırı onbır yasında .aynı memlekette oldugum muddetce cumartesı gunlerı bayramda ve yazın bır temmuzdan otuz temmuza kadar bende dıye karar verdı hakım .ancak cocuklarımla aynı sahırde degılım aılemle kalıyorum cocuklarımı bırak gormeyı dava bıttı ben seslerını bıle duyamıyorum haklarım nedır.ıcra yoluyla almayı dusunuyorum .kacırması taktırde suc ıslemıs oluyomu karsı taraf .bu durumda davamı acmam gerekır.bırde cumartesı gunlerı uzakta oldugum ıcın alamıyorum fakat telefonla gorusebılmem ıcın kanunı bı hakkım varmı nedır.cevaplarsanız cok sevınrım .şımdıden tesekkurler.
Old 03-12-2010, 12:41   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Mahkemece aynı şehirde olduğunuz düşünülerek çocuklarla aranızda kişisel ilişki süresi düzenlenmiştir.Bu düzenleme yeni bir mahkeme kararı ile değiştirilene kadar geçerlidir.

Aile mahkemesine başvurarak artık farklı şehirlerde olduğunuzu,değişen durum nedeni ile bu duruma uygun görüşme zamanlarınızın belirlenmesini isteyebilirsiniz.

2-Yine aile mahkemesinden çocuklarınızla görüşme zamanları dışında telefon iletişimi kurmak istediğinizi,buna ilişkin karar oluşturulmasını isteyebilirsiniz.Bu sadece sizin hakkınız değil çocukların yüksek çıkarları gereğidir.

3-Çocuklarla görüşmeden sorun yaşayacağınızı düşünüorsanız önce icra takibi yapıp daha sonra icra memuru ve uzman eşliğinde çocuklarınızı almaya gitmeniz uygun olur.Babaları çocuğu hazır etmez veya teslimden kaçınırsa bu durum görevlilerce tutanak altına alınacaktır.Bu tutanağa dayanarak gerekli yasal girişimlerde bulunabilir ve velayet hakkını kötüye kullandığını ileri sürebilirsiniz.

Tüm aşamalarda bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi