Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşyalar ve nafaka

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-04-2010, 07:54   #1
Konuk 1

Varsayılan eşyalar ve nafaka

merhaba,
çekişmeli boşanma davam var. davacı ben olarak davayı açtım.eşim şu anda beraber oturduğumuz evde annesi , babası erkek kardeşi ve kendisi kalmaktadırlar. mayısın ayında 2. duruşmam var . fakat avukatı arayıp beni evi taşıyacaklarını eşyalarımı almamı söylüyorlar evdeki ne türlü eşyaları vereceklerini bilmediğimden bende mahkeme kararıyla alacağımı söyledim . eşya tespiti yaptırmatık. komşuların söylediğine göre evden birtakım eşyaları götürdükleri.avukatları bana davalının evi boşaltacağını başka eve taşınacağını askere gideceğini sadece şifaen söylüyor:avukatları eşyaları almazsanız noterden tasdik yaptıracağınız ve eşyalarınızı eve bırakacaklarını evin kirasını benim ödemem gerekeceğini söylüyor.BURASI BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ACİL.....
-----evin kira sözleşmesi benim adıma kayıtlı değil.
------ Ayrıca dava başında nafaka kendime istemedim 2. duruşmada şifaen istesem hakimden yalnış olurmı
------ ikimizde taşoren firmalarda çalışmaktayız.ben çocuğun kreş masrafı olarak 400tl yatırıyorum . yıl sonunda işden cıkarakcakları söylentisi var.kendisi ben den davanın başında 30 0tl nafaka istedi.
----- fakat bu aşamada red etti . daha sonrasında hakim nafakaya bağlarmı davalıyı maaşlarımız aynı ikimizde taşoren firmada çalışmaktayız.
ÇOK ACELE BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
Old 29-04-2010, 11:45   #2
av.araf

Sayın katılımcı
Davanın her aşamasında kendiniz ve müşterek çocuklarınız için nafaka talep edebilirsiniz.Bu talebinizi yaşamış olduğunuz ekonomik sıkıntıları ve çocuğunuzun giderlerini belirterek bir dilekçe ile duruşmadan önce mahkemeye bildirmeniz yararınıza olacaktır.Ayrıca yine duruşmadan önce eşinizin evlilik birliğinden doğan yükümlülükleri yerine getirmesini, son ikametgah yerinizin kira kontratı sizin üzerinize olmasa da kira bedelini karşılayarak sizin orada ikametinize devam etmenizi sağlamasını talep edebilirsiniz.Bununla birlikte evde bulunan eşyalarınızın tarafınıza teslimini de talep edebilirsiniz(eşyalarınızı liste halinde de belirtebilirsiniz.Eşyaları almanız konusunda tarafınıza yazılı bir ihtarname gelmemiş ve ev sahibi ile kira kontratı yapmamışsanız kira bedellerden sorumlu tutulma ihtimaliniz bulunmamaktadır.

Bir avukattan doğrudan destek alınız.Ekonomik durumunuz uygun değilse bulunduğunuz yer barosuna başvurarak tarafınıza ücretsiz bir avukat atanmasını talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi