Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kusurlu kocam fakat davacı o idi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-06-2008, 19:59   #1
Konuk

Varsayılan kusurlu kocam fakat davacı o idi

merhaba ben gecen sene evlendim 1 bucuk ay aynı evi paylastk 2008 haziranda esimin davacı olarak göründügü anlasmalı bosanma davası oldu esim dilekceye işine geldigibi seyleri gercek olmayan seyleri yazdırmiştı bende cvp dilekcesi verdim mahkemeye ben haklı görüldüm dava retedildi sorum şim di esimin davacı olarak görülen ve redeilen dava sonrasıtemyiz hakkı 15 gün sanırım etmesse temyiz15 gün icinde etmesse yeniden davacı olarak bosanma davası aca bilirmi birde aylık 100 ytl tebbir nafakası 2008 ocak ayından itibaren dedi5aylık tebbir nafakamı nası ala bilirim rızasıyla vermez maasına icra olabilirmi ne yapmalıyım. ailsiyle beraber otoruyoduk ailsi kendi cok ezdi sadakatsizligi vardı mahkemede de bunları bildirdim cvp dilekcemde hakim dilekcemi okudu soru sordu esime ve verdigi cvp karsısında beni haklı onu kusurlu gördü simdi benim acıcam davada delil olarak esimin davacı oldugu ve redle sonuclanan dava kararını alıp dilek cemle beraner mahkemeye versem o sekilde acsam olurmu tesekür ediyorum
Old 16-06-2008, 00:02   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Reddedilen boşanma davasında eşiniz tarafından ileri sürülen aynı olay nedeni ile eşiniz yeniden boşanma davası açamaz.Dava tarihinden sonraki başkaca boşanmaya sebep olaylar nedeni ile yeniden dava elbette açılabilir.

Dava sırasında karara bağlanmış tedbir nafakası ödenmemiş ise icra takibi yapılabilir ve ödeme yapılmassa şikayet hakkınızı kullanarak eşinizin nafaka ödememe sebebi ile cezalandırılması istenebilir.

Bundan sonraki süreçte boşanma davası açılacak ise elbette reddedilen boşanma dosyasını delil olarak sunulabilir.

Bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başburmanızı öneriyoruz.
Old 16-06-2008, 11:15   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk;

Sayın meslektaşımın bilgilerine ek olarak, tedbir nafakası konusunda şunları söyleyebiliriz.

Tarafınıza takdir edilen tedbir nafakası işbu kararın kesinleşmesine kadar sürer.

Yeni bir boşanma davası açmadan sadece tedbir nafakası davası da açabilirsiniz.

Kararın kesinleşme tarihinden sonra tekrar sadece nafaka davası açabilirsiniz.

Yine bu boşanma davasını ve tanıklarınızı delil göstererek tarafınıza tedbir nafakası bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka hukuki destek alınız.

Saygı ile.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi