Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

15 üniversiteye yeni rektör

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-11-2006, 10:18   #1
Seyda

Varsayılan 15 üniversiteye yeni rektör

Cumhurbaşkanı Sezer, 15 üniversitenin 9'unda seçimlerde birinci olan, 6'sında ise 2 ya da 3'üncü sırada bulunan rektör adaylarını atadı.

Cumhurbaşkanı Sezer 15 üniversitenin yeni rektörlerini belirledi. 9 üniversitede seçimlerde birinci olan adayları rektörlük görevine getiren Sezer, diğer üniversitelerde 2 ya da 3'üncü sıradaki adayları seçti. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne eski rektör Baki Komsuoğlu'nun eşi Sezer Komsuoğlu getirildi. Seçimlerde 270'le en yüksek oyu alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin mevcut rektörü Cemil Özcan yerine, 63 oy alan ikinci sıradaki Semra Öncü rektör olarak atandı. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nde de rektör Metin Gürkanlar en yüksek oyu almasına karşın, ikinci sırada oy alan Şerafettin Candan atandı. Sezer, Manisa ve Hatay'da mevcut rektörleri atamazken, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Bektaş Açıkgöz'ü ikinci sırada olmasına rağmen seçti. Ayrıca Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü'ne dördüncü sırada oy alan Abamüslüm Güven, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü'ne ise ikinci sıradaki Şerif Saylan atandı.
http://www.sabah.com.tr/gnd112.html
Old 02-12-2006, 15:33   #2
A.Turan

Siz 4. sırada olsanız ve atansanız sizi istemeyen bunca akedimesyine rağmen orda nasıl oturursunuz?
Old 02-12-2006, 16:40   #3
ahmetsacit

Alıntı:
Sezer, diğer üniversitelerde 2 ya da 3'üncü sıradaki adayları seçti
Tamamen saçmalık madem 2. ya da 3. sırada yer alanlar seçilicekse seçim yapmanın ne anlamı var, direkt atansın böylece demokrasi yerini bulsun!
Old 02-12-2006, 20:45   #4
nigartp

Alıntı:
Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin mevcut rektörü Cemil Özcan yerine, 63 oy alan ikinci sıradaki Semra Öncü rektör olarak atandı

Alıntı:
Tamamen saçmalık madem 2. ya da 3. sırada yer alanlar seçilicekse seçim yapmanın ne anlamı var, direkt atansın böylece demokrasi yerini bulsun!

Arkadaşlar yeni rektör olarak atanan Celal Bayar Üniversitesi rektörü sayın Semra Öncü daha önceki rektör seçimlerinde birinci olup en çok oyu almasına rağmen atanmamıştır.Kendisi bizzat hocam olup çoktan hakettiği bir mevkiye geç de olsa getirilmiştir.Bu yüzden kendi adıma ve üniversitem adına çok mutluyum çok gururluyum.Bir kez daha buradan kendisini tebrik ediyorum ve onu çok sevdiğimizi eklemek istiyorum
Old 03-12-2006, 00:11   #5
A.Turan

Alıntı:
Yazan nigartp
Arkadaşlar yeni rektör olarak atanan Celal Bayar Üniversitesi rektörü sayın Semra Öncü daha önceki rektör seçimlerinde birinci olup en çok oyu almasına rağmen atanmamıştır.Kendisi bizzat hocam olup çoktan hakettiği bir mevkiye geç de olsa getirilmiştir.Bu yüzden kendi adıma ve üniversitem adına çok mutluyum çok gururluyum.Bir kez daha buradan kendisini tebrik ediyorum ve onu çok sevdiğimizi eklemek istiyorum
Nigar hanım, dersinden artık geçirir bu hocanız sizi
Oh ne ala biraz kocası biraz karısı rektor
Old 03-12-2006, 02:16   #6
nigartp

Ben Semra hocanın dersini geçen yıl aldım vedaist.Başka sorum yok sayın yargıç
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi