Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tehtıt ve şantajla bosanmaya zorlanmak

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-07-2011, 11:31   #1
Konuk

Varsayılan tehtıt ve şantajla bosanmaya zorlanmak

2002 yılında kendımden 20 yas buyuk bırıyle evlendım evlendıgım kısının ılk esınden olan ıkı kızınada ben baktım ve buyuttum evlılıgım boyunca esımın ılk esı tarafından sureklı tehtıde hakarete ve ıftıralara maruz kaldım bu sure ıcerısınde esımde bu bayanla sureklı gorusmustur ve benı aldatmıstır caresız kalmısım ve aılemden destek goremedıgım ıcın butun bunlara katlanmak zorunda bırakılmısımdır evlılıgım suresınce esım benımle hıc ılgılenmedı mutemedıyen calıstı ve bana her defasında senınle cocuklarıma bak dıe evlendım seklınde kırıcı laflar ettı evlılıgım 9 sene boyunca surdu esımın cocuklarını buyuttum ve cocuklar buyunce esım tamaıyle benden ılgısını kestı ve evde fazlalık gıbı yasamaya basladım psıkolojım bozuldu 23 mayıs 2011 gunu esım 4 tane erkek kardesıyle eve gelerek benden bosanmak ıstedıgını bosanmayı kabul etmezsem kendısını bı erkekle aldattıgımı soyleyerek ıftıra atarak benı aıleme ve tum sulaleme rezıl etcenı aıleme zarar vercenı ugrascagını soyleyerek darp ederek ve psıkolojık baskı uyugulayarak hıcbısey talep etmeden bosanmaya zorladı caresızce kabul ettım telefonumu elımden alarak ve dısarıyla ıletısımımı her sekılde keserek ertesı gunu erkek kardesıyle benı bı avukata goturdu gıttıgımde bosanma dılekcesı hazırlanmıstı ve hazırlanan dılekcede butun haklarım elımden alınmıstı hır bırsey talep etmeden anlasmalı olarak bosanıyormus gıbı kagıdı ımzalamak zorunda kaldım ıkametgahımız x olmdıgı halde x ılcesınde bırgunde temyızden bıle feragat ettırılerek bosandım goz hapsınde oldugum ve tehtıt edıldıgım ıcın ve gordugumbaskıdan dolayı hakım karsısında ıtıraz edemedım bı avukat bıle tutmamama yardım almama fırsat verılmedı bosanma olayından sonra caresızce esyalarımla bırlıkte getırdıler ve babamın evıne bıraktılar daha sonra ogrendımkı esım benım buyuttugum cocukların annesıyle tekrar gorusmeye baslamıs esımın cocuklarının annesınden ayrılma sebebı ıhanettır bayan esımı aldatmıs ve bu sebepten dolayı bosanmıslardır anladımkı esım sadece cocuklarına bakmam ıcın benımle evlenmıs ve cocuklar buyuyunce benden kurtulmak ıcın bu yola basvurmustur oglumun velayetınıde nafaka vermemek ıcın almıs ve oglumuda benımle beraber getırıp babamın evıne bırakmıstır.cok magdurum kullanıldım asagılandım psıkolojık baskı gordum bosanma davasının baskı altında gerceklestgını kanıtlayıp davanın ıptalını ve en bastan usulunce gorulmesını saglayabılırmıyım buna ımkanım varmı neyapabılırım farklı bır dava acabılırmıyım
Old 20-07-2011, 09:22   #2
Levent Cirit

Sayın konuk;
Davacının hükme etki edecek hileli davranışları sonucunda davanın kazanılmış olması yargılamanın yenilenmesi sebebidir.
Bu hususu mahkemede ispat etmeniz şarttır. Eğer ispat konusunda sorun yaşamayacaksanız yeniden yargılama yapılabilir.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki yardım alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi