Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma süreci

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-12-2012, 20:11   #1
çaresizlik

Varsayılan Boşanma süreci

Kolaay gelsin. eşim kredi kartları borcunu ve ev kirası borçlarını bana yıkıp başının çaresine bak ben yokum dedi.boşanma sürci nasıl işler ve bu borçlar konusunda ne yapabilirim. banka haciz işlemlerini başlatmış bana yardım edin neler yapabilirim lütfen çok acil. teşekkürler.
Old 04-12-2012, 21:24   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan çaresizlik
Kolaay gelsin. eşim kredi kartları borcunu ve ev kirası borçlarını bana yıkıp başının çaresine bak ben yokum dedi.boşanma sürci nasıl işler ve bu borçlar konusunda ne yapabilirim. banka haciz işlemlerini başlatmış bana yardım edin neler yapabilirim lütfen çok acil. teşekkürler.

Sayın konuk,
Boşanma davası açıp açmadığınızı belirtmemişsiniz. Dava açtıysanız ya da açacaksanız, geçiminiz konusunda zorluğa düştüğünüzü belirterek tedbir nafakası isteyebilirsiniz. Davada, eşinizin kusur durumuna ve her ikinizin ekonomik gücüne göre nafaka ve tazminat isteme haklarınız da bulunmaktadır. Ancak tüm bunların ayrıntısını bir avukatla konuşup, durumunuzun tüm özellikleri avukatınızla birlikte değerlendirilerek dava açmanızda yarar vardır.
Banka açısından, kredi kartı borçlusu sizseniz, yapılabilecek tek şey borcu ödemektir. Ev kirası açısından da ev sahibiniz için durum aynıdır.
Bir an önce doğrudan hukuki yardım almanızda yarar bulunduğunu unutmayınız.
Old 05-12-2012, 13:52   #3
Av.SYağmur

Meslektaşım Cengiz Bey'in de belirttiği gibi mutlaka bir avukatla yüz yüze görüşmenizde fayda var.Şayet maddi durumunuz avukatın vekalet ücretini ödemeye ve dava giderlerini karşılamaya uygun değilse, bulunduğunuz ildeki Baro'nun Adli Yardım Merkezine başvurmanızı tavsiye ederim.Şartlarınız uygunsa ücretsiz olarak avukatlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.Kredi kartı borçlarında şayet siz de borçlu ve/veya kefilseniz sizin aleyhinizde de icra takibi başlatılabilir.Şayet bu iki durum söz konusu değilse, eşinizin borcundan dolayı size karşı herhangi bir icra işlemi yapılamaz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi