Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Konu Notu: 10 oy, 4,70 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-11-2008, 08:37   #241
Dilge

Tüketim çılgını oldum galiba! Filmi perşembe günü izledim ama Çağan Irmak'tan aynı lezzette yeni bir filmi beklemeye koyuldum.
Old 17-11-2008, 10:48   #242
Gülümse

Alıntı:
Yazan dilgehuk
Tüketim çılgını oldum galiba! Filmi perşembe günü izledim ama Çağan Irmak'tan aynı lezzette yeni bir filmi beklemeye koyuldum.
Güzel bir film seyretmek, hoş bir kitap okumak gibidir. Bittikten sonra aynı lezzette olan kitabı özletir.
Old 18-11-2008, 10:05   #243
Dilge

Sn. Gülümse ve diğer sayın üyeler, Bahçemdeki Ateş Böcekleri filmini gördünüz mü? Gördünüz ise yorumlarınız nelerdir?
Old 18-11-2008, 10:40   #244
Gülümse

Sanırım yeni başlayan filmlerden bir tanesi, ben daha görmedim. Peki siz gördünüz mü ? Tavsiye edermisiniz?
Old 18-11-2008, 11:20   #245
Dilge

Ben gördüm filmi. Filmin yönetmenini ve senaristini bilmiyordum filme girdiğimde. Çıktığımda ise "yönetmen çok iyi ama senarist kötü" dedim. Eve gelip baktım ki ikisi de aynı kişiymiş. Bilmiyorum, filmle ilgili iyi mi kötü mü yorum yapmalı, bilemiyorum. Ben de başkalarının yorumlarını bekliyorum. Bakalım duygularıma tercüman olabilecek birleri var mı?
Old 28-12-2008, 04:10   #246
Gülümse

Varsayılan Dünyanın Durduğu Gün

The Day The Earth Stood Still, yok olmak üzere olan dünyayı ve dünya üzerindeki canlıları kurtarmak için gelen uzaylıları anlatıyor. Tabi dünyanın kurtulmasının tek şartı dünya için büyük sorunun yani insan ırkının ortadan kaldırılması.

Keanu Reeves'in her zaman olduğu gibi temiz bir oyunculuk sergilemiş. Seyirciyi zorlamayan kaliteli, gerçekçi bir animasyon tekniği kullanan film tek kelime ile bize "Ey insanoğlu dikkat dünyayı yok ediyorsunuz" diyor...

Bu tür filmlerden hoşlanıyorsanız durmanız hata...
Old 26-01-2009, 16:34   #247
av.fatihcoban

Eğlenmek ve gülmek istiyorsanız mutlaka "ANGER MANAGEMENT" 'Asabiyim'
Jack Nicholson'dan muhteşem bir oyunculuk ziyafeti eşliğinde.
Old 26-01-2009, 16:35   #248
av.fatihcoban

Soluksuz bir macera ve aksiyon için geçen yılın oscar kazanan filmi "NO COUNTRY FOR OLD MEN" 'İhtiyarlara Yer Yok'
Old 26-01-2009, 19:39   #249
Gülümse

Ve iki ilginç aşk hikayesi biri macera diğeri bilim kurgu sosuyla...

Alacakaranlık
ve
Mürekkep Yürek

İkisininde ortak yönü bir romandan uyarlanmış olması. Yüksek beklentileri olanları ne kadar tatmin eder ne kadar doyurur bilmem ama ikiside hikayesi temiz hoş zaman geçirebileceğiniz filmlerden...
Old 27-01-2009, 01:34   #250
nigartp

alacakaranlık gidilip görülesi bir film. ben filme dracula muamelesi yapıp bir sürü de laf ettim. film kalmadı da vampir filmi izliyoruz diye sürekli konuştum itiraf ediyorum buna filmin ilk 5 dk. sı dahil. ama beni gerçekten şaşırttı. beğendim filmi. hatta ilk kitabı okumaya başladım. henüz bitirmedim ama kitapları okuyanlar çok iyi bir uyarlama olduğunu söylüyorlar ki bu hikaye adına önemli.
Old 27-01-2009, 21:55   #251
üye27169

Vali ve Güz Sancısı filmini gördünüz mü?
İzlemesem kayıp sayardım ama insana bir kez daha şunu düşündürüyorlar.
";Olaylara herkesin bakış açısı farklı ve herkes baktığı yerden nasıl gözüküyorsa o şekilde aktarıyor."
Güz sancısında;Beren Saat in performansını çok beğendim ama Murat Yıldırım ın silik hatta korkak, kişiliksiz birini canlandırması karizmasından (kızkardeşim ve beğenenler için söylüyorum) bir şey kaybettirmedi
Old 28-01-2009, 08:56   #252
üye23159

memento
Old 28-01-2009, 18:11   #253
üye27169

Herkes resmini koymuş
Ben bir şeylere fransız kaldım herhalde.
Old 28-01-2009, 18:27   #254
Gülümse

Alıntı:
Yazan Gülümse
Ve iki ilginç aşk hikayesi biri macera diğeri bilim kurgu sosuyla...

Alacakaranlık
ve
Mürekkep Yürek

İkisininde ortak yönü bir romandan uyarlanmış olması. Yüksek beklentileri olanları ne kadar tatmin eder ne kadar doyurur bilmem ama ikiside hikayesi temiz hoş zaman geçirebileceğiniz filmlerden...

Alacakaranlık ile Mürekkep Yürek filmlerini bir arada dillendirmemiz sevgili dostları yanıltmasın... Mürekkep Yürek masalsı anlatımı olan ama ciddi senaryo matematiği gerektiren bir macera filmi.

Alacakaranlık ise tutku dolu bir aşk hikayesi anlatan film. Yurt dışında bugüne kadar yapılmış en kötü vampir hikasi olarak ilan edilen film, tüm vampir hikayeleri hakında kazanılan bilgileri yok ediyor.

Hani vampirler gün ışığına çıkmazlar, haçtan korkarlar tarzında tüm yaratıcıların hem fikir oldukları hayali yaratıkları hakkında yarıtılmış tabuları yıkan ilginç bir yapım. Hikayenin alt yapısında klasik bir aşk hikayesi var. Romeo ve Juliet hikayesi.

Alacakaranlık dizinin ilk kitabı olduğu için acı son ile değil mutlu son ile bitmekte. Mürekkep Yürek de bir kitap üçlemesinin birinci kitabı. Ticari başarısına göre ikinci ve üçüncü kitapları çekilmeyi bekliyor.

Alacakaranlık kitabının ikinci kitabı olan New Moon'un çekimleri halen devam etmekte.
Old 30-01-2009, 17:58   #255
bdemirel

Arkadaşlar Türk filmi değil de hep yabancı filmler görüyorum genelde .Sanırım bizim sinemamız yabancı sinemaların gölgesinde kalmış.Bende onlarca yabancı film izledim ama yazdığınız filmler arasına birkaç tane de olsa yerli filmin girmesi güzel olurdu.Sanki Türk filmleri yokmuş yada kendimi biran yurtdışından bir sitenin forumunda sandım .
Old 02-03-2009, 23:21   #256
Gülümse

Milyoner filminin konusunu okuduktan sonra pek gitmek istemediğimi itiraf etmeliyim. Fakat çocuklarım ailece o filme gitmek isteyince onların peşine takılmak zorunda kaldım.

Sonuç: İyiki çocuklarımın peşine takılmışım. En azından yüzümde harika bir gülümseme ile sinemadan çıktım. Kesinlikle tavsiye ederim.
Old 02-03-2009, 23:25   #257
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Gülümse
Kesinlikle tavsiye ederim.

Ben de...
Old 02-03-2009, 23:53   #258
sekoya

milyoner filmini izleyen arkadaş,biraz film hakkında ayrıntılı anlatım yapabilir mi? taşraya bu film gelmez nasılolsa
Old 03-03-2009, 08:56   #259
Dilge

Alıntı:
Yazan Gülümse
Milyoner filminin konusunu okuduktan sonra pek gitmek istemediğimi itiraf etmeliyim. Fakat çocuklarım ailece o filme gitmek isteyince onların peşine takılmak zorunda kaldım.

Sonuç: İyiki çocuklarımın peşine takılmışım. En azından yüzümde harika bir gülümseme ile sinemadan çıktım. Kesinlikle tavsiye ederim.

O zaman biz de gidelim.
Old 04-03-2009, 22:23   #260
Envanter

Alıntı:
Yazan dilgehuk
O zaman biz de gidelim.

Etkisi ailece gidince oluyormuş.
Old 05-03-2009, 02:03   #261
Gülümse

Tamam itiraf ediyorum. Bu hafta ailece sinemaya gitme modunayız ve bu haftanın filmi ise "Gökten üç Elma Düştü".

Gökten Üç Elma Düştü, son zamanlarda zevk alarak seyrettiğim Türk filmi. Biraz uzun olmasına ramen "Selvi Boylum Al Yazmalım" lezzetinde bir film.

Tekdüze hayatı olan emekli bir subay, üniversite mezunu bir hayat kadını ile hiç bir baltaya sap olmamış bir hırsız. Birbiri ile ortak tarafı olmayan bu insanların bir araya gelmesinden, harika bir hikaye yaratılmış. Uzunluğundan şikayetçi olmazsanız size tavsiye edebileceğim zevkli seyir.
Old 24-03-2009, 21:54   #262
Gülümse

Blood and Chocolate gerçekten güzel bir film orta şiddetle tavsiye ederim... (Şu dönemde sadece DVD olarak bulabilirsiniz)
Old 09-04-2009, 09:02   #263
Av.Duygu Işık Behrem

Son zamanlarda keyif alarak izlediğim filmlerden biri de "Milk" idi.(The Story Of Harvey Milk) Sean Penn şahaneydi. Zaten bu filmdeki rolüyle Oscar heykelciğini de kaptı
Old 14-04-2009, 19:33   #265
cunapiedra

1.spartacus(ikinci çekileni)
2.My Sassy Girl,
3.taguchi(kore savaş filmi muhteşem)
4.
Old 22-04-2009, 22:36   #266
m.yolcu

Kelebek etkisi,Wanted,Bayrampaşa ben fazla kalmıyacağım
Old 23-04-2009, 11:28   #267
Gülümse

Eğer gülmek ve güzel zaman geçirmek istiyorsanız; şu sıralar sinemalarda oynayan Canavarlar filmine gidin. Afişine bakıp "Eyvah yanımda bir çocuk yok" evhamına kapılmayın. Ben filmi iki kere seyrettim, ikisinde de yanında sinemada fazla çocuk yoktu...
Old 03-05-2009, 03:21   #268
stankubrik

selam arkadaşlar buraya kadar ki bütün filmleri izledim hemen hemen tabi bazı gereksiz filmler mevcuttur.

siz bana filmin ismini söyleyin ben size kim olduğunu söyleyeyim.

izlemediklerim mutlaka olmuştur.

öncelikle 2009 senesinin en iyi yabancı film oscar adayları bütün filmleri izleyelim arkadaşlar mutlaka tavsiye olunur.

mesela geçenlerde yabancı film oscarını alan okuribito filmini izledim büyülendim son zamanlarda izlediğim filmlerin en iyisi idi diyebilirim.

bazı uçuk filmlerden başlayalım:
I stand alone filmi gaspar noe yi dünyaya kazandıran film müthiş rahatsız edici film ahlak kavramını sorgulayanlara.

99 francs adlı film de reklam dünyasına sert bir bakış içeriyor izlediğimde sanki amerikan filmi izlediğimi zannettim ama fransız filmi mutlaka izleyin pişman olmama garantisi verilir.

aklınıza gelmeyen hayatınızda bulamayacağınız bütün filmleri hemen hemen seyrettim sayılır.
yönetmen sinemasını takip ediyorum önemli yönetmenlerin çoğu önemli filmleri seyrettim.

FİLM VE SİNEMA KONUSUNDA HER ZAMAN YARDIMINIZA AMADEYİM.

telli9816@hotmail.com sinema ile ilgili olursa sevinirim.
kültürel birikimimizi yardım için kullanırım.
Old 14-06-2009, 15:02   #269
Gülümse

Ya kimse filme gitmiyor yada zaman bulup gittiği filmleri bize tavsiye edemiyor

Şimdi yaz dönemi... Önümüzdeki haftadan sonra harika film gösterileri bizi bekliyor olacak. Öğrencilerin imtahanları yüzünden sinemalar soluk bir hafta geçirdiler.

Ama yinede hoş zaman geçirmek ve gülmek istiyorsanız. I Love you Man (Benim Adamım) görülecek filmlerden biri.
Gençlerin sevdiği ve kitabını başucu kitabı haline getirdikleri Twilight (Alacakaranlık) filmi yeniden gösterime girdi. Gençler için hoş aşk hikayesi olarak kabul edilen filme gitmekten zarar gelmez düşüncesindeyim. Ben kendi adıma kızımla birlikte beş kere gittim.
Terminatör: Kurtuluş ise geleceğin sinemasının tüm izlerini taşıyan filmlerden.
Melekler ve Şeytanlar ise gelenselmiş bir kitap uyarlaması. Neden bilmem (Bilmemem de normal çünki kitabını okumadım) kitabını okuyanlar filmi sevmediler, sadece filmini seyredenler ise hayatlarından memnunlar.

Ben büyük merakla buz devrini beklemekte olduğumu itiraf etmeliyim...
Old 15-06-2009, 15:09   #270
regan

Mutlu

Son olarak, dün Terminator Salvation isimli filmi izledim.Bu serinin 5. filminin geleceği de filmin sonunda John Connor tarafından bize verilen mesajdan belliydi. Ama maalesef, iyi bir aksiyon bilimkurgu olmasına, her zaman olduğu gibi teknolojinin tüm imkanlarından yararlanılmış olmasına rağmen Terminator 1 ve 2 den sonra çekilen filmler bu efsanenin yavaş yavaş sonunu hazırlıyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi