Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eski eşimden kurtulamıyorum lütfen yardım edin

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-11-2012, 22:07   #1
Konuk

Mutsuz eski eşimden kurtulamıyorum lütfen yardım edin

2yıl önce eşimden ayrıldım,ama bitürlü peşimi bırakmıyor.birçok kez şikayetçi oldum ama tehditleri yüzünden şikayetlerimden vazgeçtim,üstelik koruma kararımda var ama o aklına her estinde beni rahatsız ediyor.Ben 155ten yardım istedimde ise sadece olay yerinden uzaklaştırılıyor ve sonra mahkeme açılıyor bende tehditlerindenden dolayı vazgeçiyorum.sadece çekindim için değil bunun bi çözüm olmadınıda düşünüyorum;çünkü cezasını çektiğinde benden bunun intikamını alacanı biliyorum.bana yardımcı olurmusunuz.nolur biri beni kurtarsın lütfen
Old 20-11-2012, 05:15   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
2yıl önce eşimden ayrıldım,ama bitürlü peşimi bırakmıyor.birçok kez şikayetçi oldum ama tehditleri yüzünden şikayetlerimden vazgeçtim,üstelik koruma kararımda var ama o aklına her estinde beni rahatsız ediyor.Ben 155ten yardım istedimde ise sadece olay yerinden uzaklaştırılıyor ve sonra mahkeme açılıyor bende tehditlerindenden dolayı vazgeçiyorum.sadece çekindim için değil bunun bi çözüm olmadınıda düşünüyorum;çünkü cezasını çektiğinde benden bunun intikamını alacanı biliyorum.bana yardımcı olurmusunuz.nolur biri beni kurtarsın lütfen

Sayın konuk,
Devletin ne yapmasını istiyorsunuz? Siz şikayetten vazgeçerseniz, suç işleyeni cesaretlendirirsiniz. Her olayda şikayet etmenizi ve bir avukattan hukuki yardım almanızı öneririm.
Old 20-11-2012, 21:39   #3
Konuk

sizin nedemek istedinizi çok iyi anlıyorum,ama ilk mahkememden vazgeçmedim ondan infazla kurtuldu,sonra tehdit edip yolumu kestiği için tekrar şikayet ettim mahkeme açıldığında çılgına döndü,ailemide benide çok zor durumda bıraktı.aynı zamanda oğlumuda...vazgeçmedimi anlayıncada mahkemeye gelmeyerek,mahkemenin uzamasını sağladı.ve bundan sonrada dahada kudurup bizi deli etti evden çıkamaz hale geldik,ama malesefki oğlum okula gittiği için onun böyle bi şansı yoktu.ee canım oğlumu zor durumda kalmasındansa tabiki mahkemeden vazgeçtim.devletten istediğim şeyse bir infaz kararı zaten var diğer bi şikayette mahkeme açılmadan suçunun üstüne suç işlediği için direk cezalandırmasıdır.cezada hapis değil daha ders verici bir ceza olmalıki o kişi aynı suçu bir daha işleyemesin.hatta boşanıpta rahatsız ettiği eşinin olduğu şehirden dahi uzaklaştırılmalıdır.sizce ben yanlışmı düşünüyorum.yardımlarınız için çok teşekkür ederim,sesimizi size duyurupta bize yardımcı oldunuzdan dolayıdı çok sağolun
Old 22-11-2012, 14:21   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Meslektaşımın açıklamalarına ilave olarak eski eşiniz hakkında korku ve şiddetin önlenmesi için Aile mahkemesine başvurabilir ve tedbir kararı verilmesini isteyebilirsiniz.Karara uymayan taraf hakkında ilk defasında 3-10 gun zorlama hapsi kararı verilecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 22-11-2012, 14:30   #5
Abalı

İkamet ettiğiniz İlçenin Kaymakamlığına ve İl Valiliğine giderek koruma talebinde bulunabilirsiniz.

Böyle bir talepte bulunursanız, Valilik bünyesinde bulunan İl Koruma Kurulun'nda durumunuz görüşülerek tarafınıza koruma verilebilir.

Ayrıca diğer arkadaşlarımızın da söylediği gibi şikayetinizi geri çektiğiniz sürece devlet bir şey yapamaz çünkü tehdit, takibi şikayete bağlı bir suçtur.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi