Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

ErkeĞİ Kurcalayin:)

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 4,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-08-2009, 12:44   #451
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Future
Kadınları seviniz ama Kayseri'ye giderken yanınızda pastırma götürmeyiniz!

Kayseri'ye bir kere gittim. Pastırma götürmediğim gibi, getirmedim de...Pastırma sevmem.
Old 21-08-2009, 12:45   #452
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kadınlar için kötü bir şey demedim ki...Oldum olası kadınları sevmişimdir. Beğenmişimdir, hayran kalmışımdır. Onlar olmasa halimiz nice olurdu.

Konu nedir?
Old 21-08-2009, 12:46   #453
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Konu nedir?
Derin
Old 21-08-2009, 12:46   #454
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kayseri'ye bir kere gittim. Pastırma götürmediğim gibi, getirmedim de...Pastırma sevmem.

Pastırmalara söz hakkı doğabilir.
Old 21-08-2009, 12:46   #455
Dilge

Alıntı:
Konu nedir?

Kurcalamayın
Old 21-08-2009, 12:51   #457
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Atahun
Pastırmalara söz hakkı doğabilir.

Hayvan hakları savunucuları nerede? Hayvanı hem kesmişler, hem de çemene bulamışlar? Nerde bu devlet?
Old 21-08-2009, 12:51   #458
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Sürekli savunduğum birşey vardır. ' Sadece kendimizi değiştirebilir, yola getirebiliriz '

Kadın olarak, ikili ilişkilerde, tıpkı erkek davranışı gibi mantığı egemen kılarsak, yüzeysel ve anın gerektirdiği gibi davranabilirsek,

Birlikte olduğumuz erkeği hayatımızın merkezi haline getirmezsek, ona mülkiyetimizdeki bir eşya gibi yaklaşmazsak ve örtülü de olsa hem ona, hem kendimize bir açık kapı bırakabilirsek ,

Terkedilmenin, kaybetmenin dünyanın sonu olmadığını idrak edebilirsek,

İster biriyle birlikte, ister yalnız, her koşulda ve zamanda var gücümüzle maddi ve manevi varlığımızı geliştirmeye çalışırsak, içten gelen bir enerjiyle kendi kendimize mutlu olmayı öğrenebilirsek

duruma ayak uydurabiliz diye düşünüyorum. Aldatma ve çok eşlilik her kadının vicdanına, değer yargılarına kalmış olgulardır...

Doğru söylüyorsunuz da Sayın Av. Neslihan.. Erkeklere özgü diye bilinen şekilde davranışlar sergileyen kadının kadına özgülüğünden eser kalır mı o zaman? Sadece sesli düşünüyorum, savunduğumdan değil. Kadın kadın gibi olmalı. Kadına yapılan yakıştırmacalar hep fiziksel olarak daha zayıf olduğu gibi duygusal açıdan da daha kolay incinebilir ve aşırı duygusal olduğu yönünde. Yani ilişkilere yüklediği anlam bile öylesine hayatsal ki tüm benliğini katıyor ve sınırsız bir teslimiyet duygusu bu ..Dolayısıyla da ayrılıklardan da en fazla etkilenen kadın oluyor. Erkekler gibi kadınların da daha farklı düşündüğünü ve davrandığını düşünelim. Hayatın merkezini sevdiği erkek yapmayan bir kadın olmayı öğrenmek için kadının önce BİREY olmayı öğrenmesi gerekir. Toplumda kadınlar onun eşi, bunun kızı, şunun kardeşi olarak tanımlanırken hala kadından birey olarak yaşadığı ilişkiye gereğinden fazla anlam yüklememeyi öğretmek için galiba bazı aşamaları kat etmemiz gerekiyor. İkili ilişkilerde temel ve en basit kural aşırı teslimiyetin ters teptiğidir sanırım. Bu hataya en sık düşenin de kadınlar olduğunu düşünüyorum.. Saygılar..
Old 21-08-2009, 12:54   #459
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Hayvan hakları savunucuları nerede? Hayvanı hem kesmişler, hem de çemene bulamışlar? Nerde bu devlet?

Üstelik de seyahat özgürlüğünü kısıtlamışlar Pastırmanın seyahat özgürlüğü engellenemez))
Old 21-08-2009, 13:01   #460
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Oğlak'a kıyarken iyi miydi?
Bizim buradaki çakma panter ablaları Lüleburgaz'a yollayayım da bir daha oğlak keçi, kuzulara kıyabilecek misiniz? )
Old 21-08-2009, 13:04   #461
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
Üstelik de seyahat özgürlüğünü kısıtlamışlar Pastırmanın seyahat özgürlüğü engellenemez))
))Üstelik pastırma seyahat ederken de bozulmaz dimi?Yeter ki kurcalamayın..
Old 21-08-2009, 13:04   #462
üye8180

Alıntı:
Yazan Academic
İkili ilişkilerde temel ve en basit kural aşırı teslimiyetin ters teptiğidir sanırım. Bu hataya en sık düşenin de kadınlar olduğunu düşünüyorum.. Saygılar
..

Kesinlikle. Aşırı teslimiyet, bağlılık, hatta sevgi yarar değil zarar getirir. Bu saydıklarımın erkekler nazarında önemli olmadıklarını düşünüyorum.

İlişkiye dışarıdan objektif olarak bakacak, sevgiden dolayı erkeğe torpil geçmeyecek gözü kaybetmemek gerekir ki, tam dengede ve eşit bir ilişki mi değil mi görülebilsin. Kadın-erkek ilişkisinde de adalet olmalı. Verilenler-alınanlar denke yakın olmalı. Saygılar.
Old 21-08-2009, 13:05   #463
üye18721

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
..

Kesinlikle. Aşırı teslimiyet, bağlılık, hatta sevgi yarar değil zarar getirir. Bu saydıklarımın erkekler nazarında önemli olmadıklarını düşünüyorum.

İlişkiye dışarıdan objektif olarak bakacak, sevgiden dolayı erkeğe torpil geçmeyecek gözü kaybetmemek gerekir ki, tam dengede ve eşit bir ilişki mi değil mi görülebilsin. Kadın-erkek ilişkisinde de adalet olmalı. Verilenler-alınanlar denke yakın olmalı. Saygılar.
Kısaca kaçan kovalanır gibi...
Old 21-08-2009, 13:08   #464
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Future

Ona da mı kıydı?
Old 21-08-2009, 13:10   #465
Atahun

Alıntı:
Yazan Academic

Siz birkaç yıl önce, pastırmaya pastırma diyecektiniz de, Habibe hanım öyle kenarda durup bakacaktı. Mümkün mü?

Hey gidi günler hey...

Old 21-08-2009, 13:11   #466
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
..

Harfiyen Katılıyorum size .. Konuyu erkeğin kurcalanmasına yeniden bağlayacak olursak, kadın erkeğin ne zaman kurcalanacağını muhtemelen hissedecektir. Bir kadın erkeği kurcalamak için yola çıktıysa muhtemelen bir şeyler bulur gibime geliyor benim..
Old 21-08-2009, 13:14   #467
üye18721

Varsayılan 2 aylık keçi yavrusu-oğlak...

Alıntı:
Ona da mı kıydı?
Old 21-08-2009, 13:18   #468
Academic

Alıntı:
Yazan Academic
Bilirim ki teşbihte hata olmaz ancak bu benzetmeyi sevmedim sayın Ergin..

Sayın Atahun..bakınız 364 nolu mesaj..

Boşuna pastırma pastırma demiyoruz değil mi
Old 21-08-2009, 14:36   #469
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Future
)

Biz onu çemene bulamadık ama...İşkence etmedik, sadece kestik ve üşümesin diye bir ateşin üstünde tuttuk.
Old 21-08-2009, 14:39   #470
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Biz onu çemene bulamadık ama...İşkence etmedik, sadece kestik ve üşümesin diye bir ateşin üstünde tuttuk.
Ben olsaydım asla kestirmezdim.. Gözümüzün önünde -ablam ve benim- koyun kesildiği zaman en son 5 yaşındaydım.Günlerce ağladık.Babam daha sonraki senelerde kurban kesim işini akrabalarına havale etti de vahşet dolu görüntülerden kurtulduk.
Old 22-08-2009, 15:41   #471
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Yazan Academic
Tam aksine kadınların beklentilerinin karşılanacağı türde bir erkeğin kolay kolay bulunamayacağına dair bir yorum gibi geldi bana Yanılıyor olabilirim , mümkündür Abartı tabii ki, 152 yıl beklemek gerekmiyor)

Şimdi beni bekleyen kadın mükemmel erkeği 24 yıl beklemiş olacağından, herkesi de kendim gibi sanıyorum! Bu yüzden yorumlarımız farklı olabilir sayın Academic.
Old 24-08-2009, 09:21   #472
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Yazan avferidun
Şimdi beni bekleyen kadın mükemmel erkeği 24 yıl beklemiş olacağından, herkesi de kendim gibi sanıyorum! Bu yüzden yorumlarımız farklı olabilir sayın Academic.

Sn.avferidun,

Sitemizde reklam yasağı var. Hatırlatmak istedim.
Old 24-08-2009, 09:47   #473
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Sn.avferidun,

Konuya somut bir örnek verdim sadece, amacım kesinlikle reklam yapmak değil!
Old 24-08-2009, 10:02   #474
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Sn.avferidun,

Bu yasak Suat abi için geçerli değil mi? Her gün, olmayan pazularından sözediyor.
Old 24-08-2009, 11:15   #475
Academic

Alıntı:
Yazan avferidun

Tabii, 24 ile 152 arasında çok fark var sn avferidun.. bu mükemmeliyet moda tabirle çakma olmasın sakın))
Old 24-08-2009, 11:34   #476
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bu yasak Suat abi için geçerli değil mi? Her gün, olmayan pazularından sözediyor.

Görmek istemezsen göremezsin. Bakmakla, görmek arasındaki farkı ortaokulda öğrenmiştik biz.
Old 24-08-2009, 11:56   #477
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Yazan Academic
Tabii, 24 ile 152 arasında çok fark var sn avferidun.. bu mükemmeliyet moda tabirle çakma olmasın sakın))

Bilmem; ama değildir inşallah!
Old 25-08-2009, 09:45   #478
Emel BODUR

Varsayılan !!!

Alıntı:
Yazan Nalan Nagehan ALTUĞ
Bunlarda mümkün tabiki benim nasıl o cümleyi özümseyemediğim ve anlayamadığım için ciddi ve samimi bir merakla sormam kadar.. Ah kadınlar burda bile çözülemez hal aldınız

Bu konu yılan hikayesi oldu ama bence bir şeyleri de kurcalamaktan vazgeçmemek lazım
Old 26-08-2009, 14:50   #479
NurTuna

Neşeli

Rahat bırakın şu adamları akıllarında olmayanı akıllarına getiriyorsunuz
Ay ya da ne yaparsanız yapın ben karışmış olmayayım
Old 26-08-2009, 19:40   #480
Derya DEMİR

Alıntı:
Yazan agatha
Rahat bırakın şu adamları akıllarında olmayanı akıllarına getiriyorsunuz
Ay ya da ne yaparsanız yapın ben karışmış olmayayım

Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüyoruz yani Bence eşeğin aklında o kabuk zaten hep var.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,11201906 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.