Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

sigortamı başlatmak istiyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-06-2007, 13:28   #1
külekçi

Soru sigortamı başlatmak istiyorum

Sayın meslektaşlarım,
Ben sağlık güvencesi için sigortamı yatırmaya başlamak istiyorum.Bunun için gerekli olan belgeleri öğrenmek için baroma başvurduğumda tam teşekküllü devlet hastanesi raporu almam gerektiğini söylediler.Ancak daha sonra da arkadaşlarımla konuşurken yeni bir yönetmelik çıktığını ve artık özel kliniklerden alınan raporların yeterli olduğunu öğrendim.Baroma bunu bildirdiğimde, bundan haberdar olmadıklarını bildirdiler.Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz??Şimdiden teşekkürler..
Old 02-06-2007, 18:18   #2
nakil

Sayın meslektaşım, sorunuzun cevabı;

5565 sayılı" Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun "

özel hastanelerden alacağınız raporu baro kabul etmek zorunda, sorun çıkması halinde ilgili yasayı söyleyin..

http://www.istanbuleczaciodasi.org.t...rih=21.05.2007

Özel hastanelere sağlık raporu verme yolu açıldı
Sağlık kurulu raporu yerine tek hekimin imzasıyla ilaç almayı kolaylaştıran ve sağlık raporlarında resmi-özel ayrımını kaldıran 5565 sayılı Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kanuna göre, ''sağlık kurulu raporu'' ile ''resmi sağlık kurulu raporu'' ibareleri, ''sağlık raporu'' olarak değiştirildi. Böylece, kamu kurum ve kuruluşlarının, vatandaşlardan ve çalışan personelden istediği sağlık kurulu raporları yerine tek hekimin imzalayacağı sağlık raporu geçerli olacak. Raporla verilen ilaçlarda istenen sağlık kurulu raporu yerine de tek hekimin imzalayacağı sağlık raporu geçerli olacak. Sağlık raporlarında, resmi-özel ayrımı ortadan kaldırılacak, özel kuruluşlardan verilecek sağlık raporlarıyla da ilaç alınabilecek. Böylece özel hastanelerden de sağlık kurulu raporları alınabilmenin yolu açılmış oldu.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi