Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Gokkusagim...

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-11-2006, 07:24   #1
Cest la vie

Varsayılan Gokkusagim...

Yalnizliktan midir bilinmez, renklere daliyorum bu aralar sik sik... Her bir rengi tek tek dusunuyor, aralarindan en guzellerini secip, bana ozel bir gokkusagi yapmak istiyorum. Sonra da kendi yaptigim bu gokkusaginin altinda uzanip, hayallere dalmak..

En cok MAVI bulunurdu sanirim bu "ahu yapimi" gokkusaginda. Her rengin arasinda az ya da cok; ama mutlaka.. Her baktigimda, ozlemlerimi bulurdum onda.. Her bir mavi seritte baska bir ozlem, her bir ozlemde kabaran bir sevgi.. Ardindan yine yalnizlik hissi..

Pembe de eklemeyi unutmazdim bu gokkusagima. Bana umudu hatirlatacak tonda... Her ozlemin bir yerde bir "sonu oldugu" umudunu versin diye bana. Toz pembe hayaller kurardim ona her baktigimda...

Diger renklerden de serpistirirdim ince ince... Hayatin gecici ama guzel "an"lari da oldugunu ve bu "her ani" zevk alarak gecirmem gerektigini hatirlardim bakinca... Her birinin gokkusagima bir guzellik, farklilik kattigini, onu renklendirdigini gorur, yeni kisa renkleri daha bir hevesle gormeye calisirken gokkusagimin tadini cikarirdim.

Koyu seritler de koymaliyim her bir rengin arasina.. Bezen simsiyah, bazen kahverengi; bazen cok kalin, bazen cok ince. Diger renkleri daha cok belirginlestirecek, guzellestirecek sekilde.. Yasadigim tum zorluklari, tum kotu anilari bana hatirlatsin, diger renklerin kiymetini, guzelligini bana gostersin diye... Bunlara bakar bakar, daha siki sarilirdim diger renklere...

Bir gokkusagi yapmak istiyorum kendime..
Gozlerimi kapattigimda bile gorebilecegim sekilde...

29/11/2006
H. Ahu Guneyli
Old 29-11-2006, 14:34   #2
Viyola

Renklerin dilinden konuşalım Ahu Hanım
Gökkuşağınızda önce maviden bahsetmişsiniz.Mavi, gökyüzünün,ufukların ve denizin simgesi...Sınırsızlığı ve uzak bakışlılığı simgeliyor.Huzuru temsil ediyor,sakinleştirici bir renk...
Pembe demişsiniz; uyum,neşe,şirinlik ve sevginin simgesi...
Ve siyah; duygusallık ve hüznü simgeliyor.Gücü ve tutkuyu temsil ediyor.En sevdiğim renk
Kahverengiyi de unutmayalım... Gerçekçiliğin,plân ve sistemin rengi...
Old 06-03-2007, 08:23   #3
Cest la vie

Agirligim alinmis bedenimden
Kaslarim gevsemis, hareketsiz yatiyorum.
Gunes vuruyor ustume,
Isinmiyorum.
Uzerimde ucusan martilarla
Hafiften sallaniyorum.
Surukleniyorum ruzgarin yonunde
Korkmuyorum.
Parmaklarim buzusmus, rengim solmus
Damagimda tuzlu bir tat,
Kulagimda dalga sesleri,
Yuzumde alayci bir gulumseme...
Bilincimi kaybediyorum.
Nereden geldim bilmiyorum
Nereye gittigimi hic onemsemiyorum
Vedalasiyorum hayatimla,
Huzur doluyorum...

H.A.G.
Mart 06, 2007
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08516002 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.