Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

muvafakatname ne işe yarıyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-07-2013, 05:26   #1
Konuk

Acil muvafakatname ne işe yarıyor

merhaba ben ilk kez bu siteyi gördüm umarım yardımcı olur ben 5 yıl önce boşandım fakat eski eş 2 çocuğumun velayetini vermedi vermediği gibi alıp bakmadıda bende çocuklarımın 3üde 2 ay önce evimi taşıdım başka bir şehire buraya taşınmadan kızımı babasına gönderip muvafakatname aldırdım ikamet ve öğretim için burdaki nüfus müdürlüğüne kayıt için gittiğimde bana çocuklarımı kaydedemiyceklerini söylediler muvafakatnameyi kabul etmiyorlar tekrar velayet davasıda açamıyorum hem maddi olarak hemde başka bir şehirde olduğum için eski eşi asla razı edemem ne yapmalıyım oğlum liseye başlıcak fakat bunları halledemezsem okulada kaydettiremiyeceğim şimdiden teşekkürler
Old 28-07-2013, 10:18   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse, geliriniz yoksa veya geliriniz zorunlu ihtiyaçlarınıza yetiyorsa, Barodan ücretsiz avukat talep edebilirsiniz.

Bu avukat yardımıyla velayetin değiştirilmesi davası açabilirsiniz. Dava masraflarını da karşılamaya gücünüz yoksa bunun içinde davanızı "adli yardım talepli" açabilirsiniz.

Açacağınız dava içinde acilen çocukların okula kaydının yapılabilmesi için gerekli iznin verilmesini hakimden isteyebilirsiniz.

Davada çocuklarınızın da dinlenmesi mümkündür. Kendini ifade eden yaştaki çocukların görüşleri alınır ve aynı zamanda velayet sahibi baba çocuklara hiç bakmamış, tanık delili ile de bunu ispatlayabilirsiniz.

Muvafakatnamenin kabul edilmeme sebebini yazılı olarak size bildirsinler. Milli Eğitim Müdürlüğünden de bilgi alabilirsiniz. Hukuka aykırı ise, görevini yapmayan memur için Savcılığa suç duyurusunda bulunmak mümkündür.

Avukat desteği ile hareket ediniz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi