Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukatlar protesto için adaleti geciktirebilir mi?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-07-2006, 13:41   #31
wildmonster

Mutlu

bence nasıl bir doktor sağlık hizmetini geciktirmemesi gerekirse bir hukukçunun da adalet işini geciktirmemesi gerekir....
Old 07-07-2006, 13:53   #32
hukukçu42

Sn. Wildmonster
Doktor benzetmesi çok güzel olmuş.
Doktorun ihmali ÖLDÜRÜR ama Savunmanın ihmali SÜRÜNDÜRÜR
Old 07-07-2006, 15:01   #33
Av.M.Umut Ergüç

Varsayılan Bİr şeyler yapmak lazım...

Aslında sorunun, amaca uygun olarak tam bir netlik içermediğini düşünüyorum. Elbette biz avukatların esas görevi, müvekkillerimizin haklarını mümkün olduğunca çabuk elde etmelerinde yardımcı olmaktır. Eylem için önerilen güne atılı bir duruşmaya girilmemesi halinde, müvekkilin bir hakkını ortadan kaldıracağımızı düşünüyorsak, zaten asıl olan, her şekilde o duruşmaya girmektir. Ancak, mevcut uygulamalar nazara alındığında, bir tek duruşmaya girmemek ile müvekkilimizin savunulması için bize emanet ettiği bir hakkı ortadan kaldıracağımızı düşünmek çok kere olası değildir. Keşke ülkemizde yargı mekanizması bu denli etkin ve hızlı işlemiş olsa diye düşünüyorum. Özetle, bu eylemin adeleti geciktirme gibi bir sonucu ortaya çıkaracağı düşüncesine katılmıyorum. Madem ki bu denli ciddi sorunlar yaşanıyor, evet "bir şeyler yapmak lazım..." Bu ve benzeri eylemleri destekliyorum.
Old 10-07-2006, 22:24   #34
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sayın admin;
Bu konudaki görüşlerinize katılamadığımı ifade etmeliyim.

Size sadece şu sözü hatırlatmakla yetineyim:
Yasa hukuka aykırı ise hukukun üstünlüğünü savunurum, yasayı değiştiremezsem uygulayıcının güçlenmesini savunurum

Bu bir yerden okuduğum bir ibare idi

Size bir şey daha hatırlatmak isterim:
Biz eski ceza yasamızı italyadan aldık, ama bizim 141-142 italyata ikinci dünya savaşından sonra hir kullanılmadı ya bizde?

Hukukta uygulama önemlidir.

Bence girilmeyen duruşmalarda O insanların hakları zayi edilmemiştir. Özellikle cezada re'sen araştırılır. O insanların da hakları savunulmuştur. (Yaşınızı bilmiyorum ama 61 ana yasasındaki direnme hakkını anımsar mısınız?)

Saygılarımla
Old 12-07-2006, 23:09   #35
PINAR YILMAZ

Varsayılan protesto

Protesto yapılması mantıklı olabilir.Ama protesto şeklini doğru bulmuyorum.Avukatlarımızın duruşmaya girmemelri adaleti geciktirir.Böylece avukatlarımızda suça suçla karşılık vermiş olurlar.Hukukçular hakkını hukuki yollarla savunmalıdırlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi