Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Damadın Kaynanaya Tecavüzü Çocukla Kişisel İlişki

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-07-2009, 00:29   #1
Konuk

Varsayılan Damadın Kaynanaya Tecavüzü Çocukla Kişisel İlişki

8 yıllık evlıyım 1 oğium 1 kızım var.4 ay oldu boşanalı çocukların velayeti bende, eşimin anname 3 sefer tecavüz ettiğini öğrendim ve annenmde yuvam bozulmasın dıye sakladı ayrıca küçük yer ve tanınmış kişi olduğumuz için annem sakladı. bişekilde açğa çıktı olay.sapık ve gözü dönmüş bir insan olsu son 1 senedir.şimdi ise çocukları benden almak istıyor korkuyorum asla vermem ve göstermem mahkeme şehir dışında olduğum için 1 ay babalarını görme izni verdi fakat ben göstermiyorum.ne yapmam lazım saklanıyoruz ve sürekli orda burda bulunca yapacağımğ biliyorum diye konuşuyormuş oğlum 9 yaşında okulu yarım bıraktı. kayıtlardan bulur dıye okulada gonderemedim yardım edin ltf teşekkürlerr
Old 07-07-2009, 10:06   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma sonucunda velayet verilmeyen taraf çocuklarla,hakim tarafından belirlenen sürelerde kişisel ilişki kurma hakkına sahiptir.

Bu hak sınırsız ve mutlak bir hak olmayıp,çocuğun huzuru,esenliği ,güvenliği ve gelişimi tehlike altında olduğunda kısıtlanabilir veya tamamen kaldırılabilir.

Aile mahkemesine başvurarak baba ile çocukların görüşmesinin denetimli olması veya tamamen kaldırılması için dava açmanız ve tedbir kararı istemeniz gerekmektedir.

Aksi halde bir yandan çocuğun eğitim hakkını engellemek ve çocuğun babadan kaçırılmasına ilişkin düzenlemeleri ihlal etmek nedeni ile kusurlu davranmış olmaktasınız.

Tecavüz ağır bir suçtur .Annenizin mağdur olduğu bu suç şikayete bağlı değildir.Fakat soruşturma yapılması ve ceza davası açılması için suçtan savcılığın haberdar olması için bildirim gerekeceğini hatırlatırım.
Suçu kanıtlama zorluklarıda gözününe alınarak öncelikle Üniversitelerin Adli Tıp Anabilim dalına başvurularak suçun yaratmış olduğu tahribatın tespitini istemek ve bu raporla suç duyurusunda bulunmak uygun olacaktır.

Bir avukattan hukuki destek almanızı ısrarla öneriyoruz.
Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi