Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

davaya girmemek ?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-05-2010, 00:36   #1
Konuk

Mutsuz davaya girmemek ?

İyi günler.Bizim davamız kasımda başladı ve haftaya ikinci duruşmamız var,ilk duruşmaya ben gitmedim,avukatım temsil etti,çekişmeli sürüyor davamız ve ben davalı tarafım,ama maddi manevi tazminat davası açtım.Şimdi bu duruşmada şahitler dinlenecek ve avukatım davaya gelmesen de olur dedi.Psikolojim alt üst oldugu için gitmek istemiyorum.Size sorum biraz da yoruma dayalı bir soru sanırım , davaya gitmesem acaba hakim,davalıyı hiç göremedik,in mi cin mi der mi? Karar verirken benim orada olmayışımı farklı yorumlar mı? Kendimi savunmam acaba daha mı etkili olur,yoksa avukatım yeterli mi?Çok kararsız kaldım
Old 30-05-2010, 13:38   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi günler.Bizim davamız kasımda başladı ve haftaya ikinci duruşmamız var,ilk duruşmaya ben gitmedim,avukatım temsil etti,çekişmeli sürüyor davamız ve ben davalı tarafım,ama maddi manevi tazminat davası açtım.Şimdi bu duruşmada şahitler dinlenecek ve avukatım davaya gelmesen de olur dedi.Psikolojim alt üst oldugu için gitmek istemiyorum.Size sorum biraz da yoruma dayalı bir soru sanırım , davaya gitmesem acaba hakim,davalıyı hiç göremedik,in mi cin mi der mi? Karar verirken benim orada olmayışımı farklı yorumlar mı? Kendimi savunmam acaba daha mı etkili olur,yoksa avukatım yeterli mi?Çok kararsız kaldım

Psikolojiniz bozuluyorsa, duruşmaya gitmeyebilirsiniz. Ancak duruşmada tanık dinleneceğinden söz etmişsiniz. Yani bir anlamda davanın en önemli delilleri ele alınacak. Şu soracağım soruya vereceğiniz yanıt, gidip gitmemenize de yanıt olabilir. Duruşmaya gitseniz de, gitmeseniz de tanıklar aynı şekilde ifade verecekler midir? Yoksa özellikle karşı tarafın tanıkları(Hele tanıyorsanız), gözünüzün içine baka baka gerçeğe aykırı tanıklık yapacaklar mıdır?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi