Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Telefon kayıtlarına ulaşılabilir mi?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-05-2010, 19:59   #1
Konuk

Dikkat Telefon kayıtlarına ulaşılabilir mi?

Merhaba.
Yaşadığım olay biraz karışık, tamamını anlatmak istemiyorum. Lise öğrencisiyim, bundan 2 ay önce dershanedeki öğretmenimin tacizine uğradım. Daha sonra telefonla rahatsız etti, yalnız ben gidip birilerine anlatamadım, bir kişi hariç. Her neyse, birkaç gün önce hastaneye kaldırıldım, baygın halde defalarca adını sayıklamışım. en yakın arkadaşım olayın tamamından haberdardı, dayanamayıp eşini aramış, durumu anlatmış. Olay büyüdü, şu an inkar ediyor, benimse elimde çok az delil var. bunlardan biri de telefon konuşmaları. bu konuşmalara bi şekilde ulaşılabilir mi? eşi savcılığa durumu bildirmiş, arama kayıtlarını istemiş sanırım. ama benim derdim saat kaçta aramış, ne kadar konuşmuş, bunların öğrenilmesi değil. konuşmaların dinlenmesini istiyorum, şu durumda haksız çıkamam.
Old 28-05-2010, 17:21   #2
pluvia

Sayın Konuk;

Öncelikle geçmiş olsun. Savcılık zaten üzerine düşeni yapıp konuşma kayıtlarını istetmiş.

Şu sıralar bir takım olayların da tetiklemesiyle toplumumuzda yanlış bir algı oluştu ne yazık ki..Sanki telefonlar istenildiği zaman dinleniyormuş ya da sonradan döküm yapılıyormuş gibi. Ancak bu teknik olarak mümkün değil ,geriye dönük sadece kayıtlara ulaşılabilir o da savcılığın talebi ile. sıkça duyulan telefon konuşma içerikleri ise bir takım şartlara bağlı olarak yapılan ÖZEL bir uygulamadır.

Ancak hem adli olarak mahkeme huzurunda beyanda bulunur hem de idari olarak şikayet edebilirsiniz.

Bu zor bir süreç olacaktır,özellikle yaşınız küçük olduğu için.

Size MUTLAK tavsiyem bir avukattan hukuki yardım almanızdır bu hem hak kaybına uğramanızı engelleyecek hem de sorularınıza daha rahat cevap almanızı sağlayacaktır.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi