Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Ardından

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-05-2010, 13:48   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Ardından

İyi günler,

Cuma günü çekişmeli boşanma davamızın son aşaması görüldü. Boşandık. Davayı kocam açmıştı, anlaşmalı boşanmadan çekişmeli boşanmaya dönüşmüştü.
Benim talebim bin tl kızım ve benim için (500-500 nafaka)
50 bin lira tazminat ve düğünümüzde takılan altınların yarısı olan 75 bin liraydı.
Ancak boşanma kararıyla birlikte hiçbir talebim kabul edilmedi. Sadece 500 tl kızım için nafaka bağlandı. Ben çalışmadığım halde; bunu kanıtladığım halde nafaka bağlanmadı. Üniversite mezunuyum ama kızım doğduktan sonra işten ayrılmıştım.Eşimin alkol kullanımı, uyuşturucu kullanımı ve beni aldatması söz konusuydu, bunlarla ilgili her türlü kanıtı sunmamız ve araştırma istediğimiz halde hiçbir araştırma yapılmadı. Tamamen mağdur durumdayım; işim yok, kızıma bağlanan nafakayla kira ödemem mümkün olmadığı için ailemin yanına başka bir kente taşındım, ailemden de destek göremiyorum. 22 yaşında evlendim şu anda 25 yaşındayım.
Eski eşim, bu dava sürerken bana tazminat davası açmış, o görülüyor şu anda. Biz de bunun üzerine tazminat davası açtık o red edildi.
Ne yapabilirim? Çok zor durumdayım, nasıl olurda hakim alkol kullanımıyla ilgili alınan cezaları göz ardı edebilir?
Old 18-05-2010, 09:35   #2
av.araf

Sayın Katılımcı
Karara çıkmış bir dosyanın kapsamı hakkında vereceğiniz bilgiler yeterli olmayacağından, dosyanın neden reddedildiği hakkında fikir yürütmemiz mümkün değil.Mahkemenin gerekçeli kararında taleplerinizin kabul görmeme sebepleri açık ve anlaşılır bir dille yazılacaktır.
Boşanma davanızın gerekçeli kararının tarafınıza tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde bahsettiğiniz hususları dile getirerek dosyanızı temyiz edebilirsiniz.
Old 19-05-2010, 01:37   #3
Konuk

Anlıyorum, teşekkür ederim, yargıtaya götüreceğim ama şundan korkuyorum, boşanmayı da bozar mı bu hareketim?
Old 19-05-2010, 11:36   #4
av.araf

Alıntı:
Yazan Konuk
Anlıyorum, teşekkür ederim, yargıtaya götüreceğim ama şundan korkuyorum, boşanmayı da bozar mı bu hareketim?

Kararı boşanmayı ele almaksızın yalnızca nafaka ve tazminat yönünden temyiz edebilirsiniz.Bu durumda boşanma kararınız kesinleşir.Yargıtay ilgili hukuk dairesi yalnıca nafaka ve tazminatlar yönünden inceleme yaparak bir karar verir.
Bir avukattan doğrudan destek almanız menfaatinize olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi