Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Kendi söküğümüzü ne zaman dikeceğiz

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-03-2007, 16:51   #1
Noyan Yiğit

Varsayılan Kendi söküğümüzü ne zaman dikeceğiz

Bugün icra dairesindeydim.15 gün önce hazırladığım dosyaları vermek için icra dairesinden aradılar o nedenle gitmiştim.Diğer yerlerde de durumun farklı olduğunu sanmıyorum. Bursa'da şu an icra daireleri tıkanmış durumda.Çalışmış olduğum 1 icra dairesi var.Bu daireye dosya tevzi ettirmek tam bir çile. Hacze çıkmak mesele.Şu an Uyap'a geçme hazırlıkları var. Çilemizin daha da artacak gibi geliyor bana. Bir arkadaşımızla eskiden işimizin çok kolay olduğunu artık işlerin çok zorlaştığını,dosya vermenin, hacze çıkmanın zorluklarını İcra Müdürünün yanında konuşuyorduk. Müdür bey bize bunlar iyi günleriniz sizi daha çok zor günler bekliyor, sizin Barolarınız, sizler, siyasetle uğraştığınız kadar kendi meselelerinizle uğraşsaydınız, haklarınızı arasaydınız bugün bu şikayetler olmazdı dedi. Düşündüm de Müdür Bey pek haksız değil galiba dedim. Dostlar biz kendi söküğümüzü dikmeye ne zaman başlıyacağız. Ne dersiniz ?
Old 23-03-2007, 19:47   #2
Av.G.K.

Alıntı:
Yazan Noyan Yiğit
Bugün icra dairesindeydim.15 gün önce hazırladığım dosyaları vermek için icra dairesinden aradılar o nedenle gitmiştim.Diğer yerlerde de durumun farklı olduğunu sanmıyorum. Bursa'da şu an icra daireleri tıkanmış durumda.Çalışmış olduğum 1 icra dairesi var.Bu daireye dosya tevzi ettirmek tam bir çile. Hacze çıkmak mesele.Şu an Uyap'a geçme hazırlıkları var. Çilemizin daha da artacak gibi geliyor bana. Bir arkadaşımızla eskiden işimizin çok kolay olduğunu artık işlerin çok zorlaştığını,dosya vermenin, hacze çıkmanın zorluklarını İcra Müdürünün yanında konuşuyorduk. Müdür bey bize bunlar iyi günleriniz sizi daha çok zor günler bekliyor, sizin Barolarınız, sizler, siyasetle uğraştığınız kadar kendi meselelerinizle uğraşsaydınız, haklarınızı arasaydınız bugün bu şikayetler olmazdı dedi. Düşündüm de Müdür Bey pek haksız değil galiba dedim. Dostlar biz kendi söküğümüzü dikmeye ne zaman başlıyacağız. Ne dersiniz ?

Kaanatimce mesleğine karşı en nankör meslek mensupları bizleriz,
Birimiz avukatlık sıfatı sayesinde belediye başkanı seçilir,seçilir seçilmez meslektaşlarını hatırlamaz,
Bir diğerimiz avukatlık sıfatı sayesinde milletvekili hatta bakan olur daha sonra ise mesleğine en çok zarar veren davranışları kendisi yapar.
Bir başka meslektaşımız ise karanlık güçlerin veya holding patronlarının avukatı olur,olur olmaz da meslek ilkelerini unutur........
Old 26-03-2007, 14:17   #3
haklaw

Sayın Noyan, bu ne karamsarlık diyenler olabilir ama ben kendi sökümüzü dikebileceğimizi sanmıyorum.Zira, mesleki dayanışma çok küçük guruplar arasında kalmış durumda.Genel bir dayanışma, birliktelik ortamı yok gibi.Selam vermekten aciz meslektaşlarımız var.Meslekte kıdemli bir abimiz, yol kenarında bir tesiste kendisini görmezden gelen arkadaşımıza "bibbirini tanımayan iki kamyoncu yolda karşılaşsa bir selam verir ekmeğini, peynirini, çayını paylaşır..." şeklinde sitem etmiş.
Biz iki kamyoncu kadar -sakın kamyoncuları küçümsediğim sanılmasın- biribirimize sahip çıkamadıktan sonra.Bu sökük dikilmez.
Old 26-03-2007, 15:04   #4
ayselari

Sn.meslektaşım Noyan Yiğit,
kesinlikle söylenen doğrudur. İzmir'de UYAP var. Uzunca bir zaman kullanımı öğrenmelerini bekledik. Sonra takip açmak için sıra bekledik. Ardından tüm bilgilerin kayıtlı olduğu disket getirin dediler.Bu disketi götürseniz bile icra müdürü saymış 120 kez tıklaması gerekiyormuş.Bu da yetmiyor şimdi de haciz için randevu alıyorsunuz!.. Yani siz istediğinizde değil, onlar uygun olduğunda işlem yapabiliyorsunuz..Bunu müvekkile nasıl anlatırsınız bir düşünün..
Belki gerçekten karamsar bulacaklar ama bunlar iyi günleriniz.Tam bir azap.Ya da biz İzmir'de beceremiyoruz UYAP'ı kullanmayı..
Dünyanın teker teker terk ettiği bu sistemi biz niye aldık anlamak mümkün değil..
Birbirine destek olma konusunda tamamiyle sizlere katılıyorum.Birlikten kuvvet doğduğunu bir türlü kabul edemedik.
Saygılar..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi