Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kadına tehdit

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-04-2015, 16:50   #1
sude46

Varsayılan kadına tehdit

bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığım erkek arkadaşım faceden beni rencide ederek paylaşımlarda bulunup aileme çevreye rezil etmekle tehdit ediyor.ve şuan bunu yapmayada başladı.telden attığı tehdit msjda var.bir takım yaşanılanları açık seçik anlatmaya devam ediyor ailem görmeden bir çözüm yolu bulmaya çalışıyorum savcılığa şikayette bulunsam elimdeki tehdit msjı ve facdeki rencide edici yazıları ceza almasına yardımcı olur mu
Old 07-04-2015, 17:50   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Telefonuzdaki ve facebook hesabınızdaki mesajlarla birlikte savcılığa başvurabilir:

1-Suç duyurusunda bulunabilir,

2-Koruma kararı verilmesini de isteyebilirsiniz.

Bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Old 07-04-2015, 18:37   #3
sude46

Varsayılan kadına tehdit

teşekkür ediyorum.ama facede kendi sayfasında herkese açık bir şekilde paylaşımlarda bulunuyor ben o paylaşımları face kapatma ihtimaline karşı videoya aldım resmimini çektim.buda delil olarak değerlendirilir mi

yrıldığım erkek arkadşım elinde bulunan özelfotolarla ve gizli çekmiş olduğu videoyla beni aileme ve çevreme rezil etmekle tehdit etmekte.smslerin çoğunu sildim ama ardı arkası kesilmeyine 1 2 sms duruyor.bu arada daha önede belittiğim gibi bir sitede yaşanılanları paylaşıp beni rencide etmeye başladı.başka biriyle evlndiğim takdirde beni yuvamdam etmek için elinden geleni yapcağıyla ilgli tehdit elindekilerle çevreye rezil etme söylediği şeyler.sms face paylaşımları dışında beni tanıştıran kişide bu olaylara şahit.o kişinin tam bir adresi yok elimde sadee yaşadığı semti biliyorum şikayet ettiğim takdirde adres bilmediğim için ne olcak.ne yapmalıyım bunlar delil olarak yeterlimi nasıl bir sonuç alırım yardımcı olur musunuz bana
Old 08-04-2015, 14:30   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Elinizde delil olarak ne varsa şikayet dilekçenize eklemeniz uygun olacaktır.

Karşı tarafın elinde hukuka aykırı olarak görüntü ve kayıt bulunuyorsa savcılıktan arama el koyma talep edebilirsiniz.

Şikayet ettiğiniz kişinin kimlik bilgilerinin yeterli olması soruşturmayı hızlandıracaktır.Eksikliklerin tamamlanması için gerekli bilgileri dosyaya sununuz.Örneğin kişinin kullandığı cep telefonu kimliğin ve adresin Savcılıkça teminine yardımcı olacaktır.

Bir avukattan yardım almanız yararınızadır.
Old 09-04-2015, 10:45   #5
Konuksude46

Varsayılan kadına tehdit

öncelikle böyle yararlı çaresizlik içinde kalmış kişilere yol gösterici cesaret verici çalışmalrınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.inş rabbim hepinizden razı olsun.daha önce size sorunumu belirtmiştim benzer konuları okuyup araştırıyorm cesaretlenmeye çalışıyorum
sorunum ayrıldığım erkek arkadşımın beni bir türlü rahat bırakmamasıydı.sevgili olduğum ilk kişiydi bir o kadarda yanlış olan tek kişi..önceleri tefnla sürekli arayıp pskolojik baskı uygulardı.ben senin ilkinim yok başaksına yar etmem benden başkası olmayacak hayatında die..3 aydır hiç araması sorması yoktu tam kurtulduğumu düşünürken; kendisini istemedğimden emin oldu demekki şimdi söylediğim gibi face sayfasında herkesin görebileceği beni rezil etme çalışmarında.yardımlarınız içinşimdiden teşeklürler..

şikayet etme konusunda.bu korkuyla aslında görüyorum ki delilleri yok ederek daha da zor duruma gidiyorum.ama birkaç sms duruyor (....illa evlendiğini duyacak seni o yuvandan edecem yemin ederim tek hedefim bu....) çekmiş olduğum videoyu git...sayfalarında otur izle.gibi smsleri drmakta bunlar tehdit kapsamında değerlndirilir mi.faceden abimin arkadşlarına akrabalrımıza arkadşlık göndermiş şimdi oradan yaşanılanları yazarak beni rencide ederek rezil etmeye çalışıyor o yazılarında fotorafını çektim..gördğmden haberi yok.pskolojik olarak çok kötü durumdayım çünkü çevremde ailem karşısında saygınlığı olan biriyim onu yok etmeye çalışıyor.ruh sağlığımın bozulduğuna dair raporu şikayettn öncemi almam gerekir manevi tazminat da açmak istiyorum çünkü.tam adresde bilmiyorum birçok yalanı ortaya çıktı soyismi dahi gerçek değildir. adres konusunda sıkıntı yaşarmıyım faceden ya da tlfn numarasından(eğer kapalıda olsa)adres tespit edilir mi..biliyorum çok uzun oldu ama vereceğiniz cevaplar korkularımı yenip şikaytte bulunmam için çok önemli
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi