Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Uyap'ta Hukuk Değişik İş Artık Görüntülenemiyor

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-12-2013, 08:30   #1
Ytugcu

Varsayılan Uyap'ta Hukuk Değişik İş Artık Görüntülenemiyor

Uyap'ta Hukuk Değişik İş kısmı
kaldırıldı.

16.12.2013 tarihi itibariyle UYAP sisteminde değişik iş dosyaları(hukuk) görünüme kapatıldı. Değişik iş dosyalarını UYAP üzerinden görmek artık mümkün olmayacak. Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı'nı aradım, öyle takdir edildi diye cevap aldım.
Bütün meslektaşlarımın bilgisine sunarım.

Kaynak : UYAP
Old 18-12-2013, 12:18   #2
yattara06

anlamsız bir değişiklik oldu, amaçları nedir anlamadım. Safahatta değişik iş dosyalarındaki hareketleri görebiliyoruz ama dosyayı göremiyoruz. ayrıca safahattan dosya görüntüle linki kaldırıldı onu da neden yaptılar anlamak zor
Old 18-12-2013, 15:26   #3
avzafer

Muhtemelen İhtiyati Haciz vs. dosyalar görünmesin diye yapmış olabilirler. Ancak bunun yolu bu olmamalı.Ayrıca yapılan değişikliklerin açıklaması da yapılmalı. Nasıl yeni ekleme yaptıklarında açıklama konuyorsa, çıkarmalarında açıklamasını koysunlar.
Old 18-12-2013, 23:29   #4
Av.Tümer

Özellikle safahat bölümünden "dosya görüntüle" kısmının kapatılması sıkıntı oluşturmaktadır.
Old 20-12-2013, 13:36   #5
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av.Tümer
Özellikle safahat bölümünden "dosya görüntüle" kısmının kapatılması sıkıntı oluşturmaktadır.

Katılıyorum, uyap yeni oyuncakları oldu, yap/boz oynuyorlar.. Bakalım daha ne çıkaracak arkadaşlar!..
Old 20-12-2013, 16:22   #6
av.ferhat

Bu konuyla alakalı olan ve başımdan geçen ilginç bir olayı paylaşmak isterim.Bir borçluyla ilgili olarak ihtiyati haciz talep etmiştik, henüz karar yazılmadan borçlu ofise geldi ve ihtiyati hacizden haberdar olduğunu söyledi, Adalet Bakanlığı'nın sms sistemine abonelik nedeniyle her tür işlemden haberdar olan kişiler varken, avukatların bilgisine kapatılan alanların neden? hangi amaç ve mantıkla kapatıldığını anlamakta güçlük çekiyorum.
Old 21-12-2013, 21:06   #7
Av.Tümer

Alıntı:
Yazan Av.İlker DOLGUN
Katılıyorum, uyap yeni oyuncakları oldu, yap/boz oynuyorlar.. Bakalım daha ne çıkaracak arkadaşlar!..

Safahat bölümündeki dosya görüntüle kısmı yeniden kullanıma açılmış.
Old 25-12-2013, 15:47   #8
Av. Reyhan Şahin

Varsayılan değişik iş sms

Bunu çok güzel düşünmüşler de, borçlu ihtiyati haciz kararını SMS le bizden önce öğreniyor, onu napıcaz
Old 26-12-2013, 16:07   #9
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Mecburen borçlunun TC Kimlik nosunu yazmıyacağız artık ...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi