Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta öğrendim ki...............................

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-02-2010, 21:49   #241
law-of-economics

Hayatta öğrendim ki,

Gurbet hissiyatı bitmiyor, acep O'ndan dolayı mıdır yoksa dünyanın düzeni midir o kısmını halen çözemedim.....
Old 02-03-2010, 08:35   #242
kordelya

Alıntı:
Yazan law-of-economics
Hayatta öğrendim ki,

Gurbet hissiyatı bitmiyor, acep O'ndan dolayı mıdır yoksa dünyanın düzeni midir o kısmını halen çözemedim.....

Haklısınız çünkü ben de hayatta öğrendim ki araya mesafe girmesi alışmayı, hissetmeyi unutmayı sağlamıyor sadece öyle yaşamayı öğretiyor o kadar...
Old 02-03-2010, 12:10   #243
üye8180

Bir hafta içinde, geçirdiği hastalık sebebiyle bacakları tutmaz olan, yürüyüp koşarken, yatağa bağlı kalan yakınımı görünce, eve gidip sağlam bacaklarımı öptüm ve onlar için Allah'a şükürler ettim. Hayatta öğrendim ki, şükredilecek ne çok şey varmış...
Old 03-03-2010, 14:06   #244
Atahun

Hayatta öğrendim ki, ben bu iştahla fazladan aldığım bu kiloları veremeyecem.

Hem yiyip, hem kilo vermemi sağlayacak bir çözüm önerisi sunacaklara ömrüm boyunca minnerdar kalacağım ve her aklıma geldiklerinde kendilerine dua edecem.
Old 03-03-2010, 15:15   #245
av.sally

Yemeğe bir ayağınızı altınıza alacak şekilde oturun başlangıç,salata ve ana öğün olsun mutlaka yemeklerinizde.En önemlisi yemek yeme sürenizi olabileceği kadar uzatın.Beyin 20 dakikada doyuma ilişkin komutu veriyormuş.Küçük parçalar şeklinde ama en önemlisi çok çğneyerek yiyin.Bu çok önemli.Son olarak su ve yeşil çayı hayatınızdan kesinlikle eksik etmeyin.Göreceksiniz 1 ayda bile incelmeyi yaşayacaksınız.Tabi sözünüzü tutup bana da bol bol dua edeceksiniz
Saygılar
Old 03-03-2010, 15:57   #246
Av.Ferahfeza

Öğrendim ki:
Hayatta risk almak bir şekilde acıya gönüllü olmaktır; acıysa insana değer katar çoğu zaman.
Old 03-03-2010, 17:43   #247
Av. Bulut

Sevmek devam eden en güzel huyum... Cahit Sıtkı
Old 03-03-2010, 17:55   #248
Atahun

Alıntı:
Yazan avsevil
Yemeğe bir ayağınızı altınıza alacak şekilde oturun başlangıç,salata ve ana öğün olsun mutlaka yemeklerinizde.En önemlisi yemek yeme sürenizi olabileceği kadar uzatın.Beyin 20 dakikada doyuma ilişkin komutu veriyormuş.Küçük parçalar şeklinde ama en önemlisi çok çğneyerek yiyin.Bu çok önemli.Son olarak su ve yeşil çayı hayatınızdan kesinlikle eksik etmeyin.Göreceksiniz 1 ayda bile incelmeyi yaşayacaksınız.Tabi sözünüzü tutup bana da bol bol dua edeceksiniz
Saygılar

Ne demek efendim, lafı mı olur. Hele bir ışık göreyim, sizin için ayriyeten bir de horoz bile keserim.
Old 03-03-2010, 18:40   #249
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av. Bulut
Sevmek devam eden en güzel huyum... Cahit Sıtkı
Hoş geldiniz! Cahit Sıtkı'yı da getirmişsiniz. Sıtk ile yani. Ne iyi ettiniz.
Old 04-03-2010, 02:51   #250
Münzevi

Hayatta ogrendim ki dunyadaki insanlarin ezici cogunlugu Tanri niyetine paraya tapiyorlar.Para adini telaffuz etmeseniz dahi herkesi kendileri gibi tapinakci sandiklarindan, size de oylesinizdir gozuyle muamele ediyorlar. Tapinakcilari gordukce hayat boyu boyle olmayacagim gibi cocuklarimi da bu tapinmadan uzak tutacagim nosyonu fitratima motif motif islendi.
Old 04-03-2010, 11:43   #251
law-of-economics

Alıntı:
Yazan Münzevi
Hayatta ogrendim ki dunyadaki insanlarin ezici cogunlugu Tanri niyetine paraya tapiyorlar.Para adini telaffuz etmeseniz dahi herkesi kendileri gibi tapinakci sandiklarindan, size de oylesinizdir gozuyle muamele ediyorlar. Tapinakcilari gordukce hayat boyu boyle olmayacagim gibi cocuklarimi da bu tapinmadan uzak tutacagim nosyonu fitratima motif motif islendi.

saygı ile eğilerek bu fikriyatınızın erdemli tüm bireylerde filizlenmesi ümidi ile......
Old 12-03-2010, 12:45   #252
Atahun

Hayatta öğrendim ki, zamanı gelince veda etmesini bileceksin. Kimseye yük olmadan, sessizce...

Hoşçakalın.
Old 12-03-2010, 13:05   #253
supernatural

Alıntı:
Yazan Atahun
Hayatta öğrendim ki, zamanı gelince veda etmesini bileceksin. Kimseye yük olmadan, sessizce...

Hoşçakalın.

neden abi?nerden çıktı bu şimdi?
Old 12-03-2010, 13:06   #254
üye8180

Alıntı:
Yazan Atahun
Hoşçakalın.

Birşey anladıysam arap olayım.

gidin bakalım...
Old 12-03-2010, 13:11   #255
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Atahun

Hoşçakalın.

Abi, şakaysa kötü bir şaka.
Old 12-03-2010, 15:46   #256
NurTuna

Alıntı:
Yazan Atahun

Hoşçakalın.
şikayet butonunu tıklamak istedim birden
Old 12-03-2010, 15:48   #257
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun

Hoşçakalın.

Nereden nereye abicim?
Old 06-04-2010, 14:21   #258
elzemseyler

Alıntı:
Yazan slide
Unutmanın imkansızlığını öğrenmek sancılı bir süreçmiş. Unutmak sanılanın aslında kabul etmek olduğunu kavradım.
Evet çok doğru unuttuğumuzu sanarak kendimizi avuttuğumuz aslında kabullenmenin getirisi...yok saymak ,kabul etmek ya da öylece yaşamaya ayak uydurmak herneyse zaman gerçekten her şeyin ilacıymış gerçekten....
Old 06-04-2010, 14:23   #259
elzemseyler

Beklentisiz yaşamam gerektiğini öğreniyorum...
Old 06-04-2010, 14:28   #260
elzemseyler

Özgürlüğün olmadığı hayat, hayat değildir!!!
Old 07-04-2010, 07:38   #261
kordelya

Hayatta öğrendim ki; dünyanın daha iyi bir yer olması için sadece senin iyi olman yetmiyormuş
Old 07-04-2010, 08:39   #262
av.sally

Aşk sabahtan akşama kadar olduğun yerde kendi kendine gülümseyerek oturmana neden olan duyguymuş.Düşünün ki kesintisiz 24 saat aynı şeyi olduğunuz yerde sıkılmadan düşüneceksiniz...
Old 07-04-2010, 08:52   #263
Sarişeker

Olumlu

Alıntı:
Yazan kordelya
Hayatta öğrendim ki; dünyanın daha iyi bir yer olması için sadece senin iyi olman yetmiyormuş
Old 07-04-2010, 08:56   #264
Sarişeker

Hayatta öğrendimki; Herşey koca bir yalanmış.
Old 07-04-2010, 09:55   #265
Atahun

Alıntı:
Yazan avsevil
Aşk sabahtan akşama kadar olduğun yerde kendi kendine gülümseyerek oturmana neden olan duyguymuş.Düşünün ki kesintisiz 24 saat aynı şeyi olduğunuz yerde sıkılmadan düşüneceksiniz...

Hani derler ya; "Aşk, insanı bir deri bir kemik bırakır." Demek ki doğruymuş.
Old 07-04-2010, 10:49   #266
Av.Cengiz Aladağ

Hayatta öğrendim ki; "bundan daha kötüsü olamaz" dememeli, mutlaka daha kötüsü vardır.
Old 07-04-2010, 13:41   #267
NurTuna

Mutlu

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hayatta öğrendim ki; "bundan daha kötüsü olamaz" dememeli, mutlaka daha kötüsü vardır.
Böyle hissettiren her durumdaki kişi için üzgünüm,
ama dilerim ki "daha iyisi de vardır" dedirten şeyler de yaşasınlar.
Çünkü
"daha iyisi de vardır" demeyi öğreniyorum -ders bitince öğrendim diye yazacağım-
Old 07-04-2010, 17:01   #268
kordelya

Hayatta öğrendim ki; kalp kırıklığını tedavi etmenin en iyi yöntemi kendini önemsemekmiş ve yine öğrendim ki ahlak hayattaki en büyük erdemlerden biriymiş.
Old 08-04-2010, 11:30   #269
H.Bülent Güvençalan

Varsayılan hacizler benim bundan sonra :)))

Büro personeliyle konuştum ; bundan sonra hecizlere ben çıkcam dedim..Bakalım kısmet ))
Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Sayın kordelya, senaryolarımız devam edecek demiştik.

Haciz için savcılık aracındasınız. O da araçta. Sizin önünüzdeki meslektaş muhafaza yapmaya karar veriyor. Eyvahhh. Tabi çilingiriydi, hamalıydı derken, siz, O ile, araç içinde mecburi bekleme yapmaya başlıyorsunuz. E tabi, can sıkıntısından doğal olarak sohbet de başlıyor. Muhafaza uzadıkça, siz ve O ,birbiriniz hakkında epey şey öğreniyor oluyorsunuz. Sizde : ' Acaba bu O ile, olabilir mi ' fikri belirmeye başlıyor. Sonra, araç içinde sıkılınca, yatırılan yollukları yakmayı göze alarak cafeye gitmeye karar veriyorsunuz. Aradan aylar geçiyor Nikah davetiyesine ' Haciz, her zaman kötü birşey değildir 'yazdırıp mutlu sona ulaşıyorsunuz.
Old 08-04-2010, 11:32   #270
H.Bülent Güvençalan

Varsayılan Öğrendim ki;

Sevmek yürek işiymiş ; korkaklar sevilmeye layık değilmiş... Ama yürek söz dinler mi bilemem
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi