Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

esımın tazmınat davalı bosanma talebı/ karşı dava / sadece nafakası davası açabilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-12-2010, 18:06   #1
cok uzgunum

Varsayılan esımın tazmınat davalı bosanma talebı/ karşı dava / sadece nafakası davası açabilir miyim?

4 aydır ayrı yasıyoruz esımle bır bucuk yıllık bı evlılıgımız oldu fakat ısımız geregı farklı sehırde yasıyorduk yanı ortak bı ev bıle kurmada esım ayrılmaya kalktı
ben evı terketmısım terkettıgım ev babasının evı
sımdı esım tazmınat taleplı dava acmıs
ben ogretmenım kendısıde ogretmen
elındekı hakaret mesajlarına dayanarak benım evı terkettıgımı one surerek dava acmıs
halbukı 4 aydır onu bekleyen benım
acaba davayı kazanabıırmı
yada ben karsı dava acabılırmıyım lutfen yardımcı olaabılırmısınız
Old 01-12-2010, 18:15   #2
konukteacher

Varsayılan esım bana tazmınat taleplı bosanma davası acmıs ben tedbırnafakası alabılırmıyım

esım bana tazmınat taleplı bosanma davası acmıs ben tedbır nafakası ıcın dava acabılırmıyım lutfen cevaplarsanız cok sevınırım dursma 23 subatta ve bız 4 aydır ayrıyız calısıyorum
Old 01-12-2010, 22:30   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

İddia eden iddiasını ispatlamalıdır.Eşiniz açmış olduğu boşanma davasında önemli olan nelerin iddia edildiği değil nelerin ispatlandığıdır.

İddialara karşı delil sunma hakkınız bulunmaktadır.

Açılan boşanma davasına cevap vererek davanın reddini isteyebilir ve boşanma halinde koşulları varsa nafaka,maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Dava dilekçesi size tebliğ edildiği tarihten itibaren 10 günlük yasal sürede ve harcını vererek karşı dava açmanız mümkündür.

Bu sürede karşı dava açmak yerine bağımsız bir dava açarak dosyaların birleştirilmesini de isteyebilirsiniz.

Boşanma davası açılmadan da sadece nafaka talepli dava açmak mümkündür.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi