Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma davasını hangi taraf açmalıdır

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-11-2014, 12:38   #1
konuk

Soru bosanma davasını hangi taraf açmalıdır

merhaba,
1,5 yıllık evliyim ve yaşadıgımız siddetli gecimsizlik nedeniyle esimden ayrılmaya karar verdim. kalabalık ailesiyle altlı ustlu oturuyoruz ve dün akşam kavga sonucu üzerime yürüdü sıtımı yumrukladı daha fazla siddet uygulamasını abisi engelledi ve nereye istiyorsa götürün diyerek beni evden gönderdi, ailemin yanına döndüm.

boşanma davasını acan taraf HANGI ACIDAN ONEM TESKIL EDER? boşanma davasını ben mi açmalıyım? evden giden hatalı mıdır? kovuldugumu ispatlama şansım yok sadece annesi ve abisinin beni eve getirdigindeki apartman kamera görüntüleri var.. üzerimdeki kıyafetlerle evden gönderildim.

eğer yardımcı olursanız buna göre hareket etmeye başlamak istiyorum.
cok tesekkurler, iyi calışmalar..
Old 18-11-2014, 14:07   #2
av.özgenç

Öncelikle derhal doktor raporu almanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca evde maruz kaldığınız olayla iligili polis karakoluna gidin ve olayı anlatın polisin kamera kayıtlarını almasını talep edin, yoksa daha sonra bu kayıtlara ulaşmak mümkün dahi olmuyor bu sayede evden çıkış şekliniz hem boşanma davasında hem eşiniz hakkında açılacak ceza davasında delil olarak kullanılabilir.
Ayrıca evden kovulduğunuza göre evi terketmiş olmazsınız , ancak tanıklarınız önemli maruz kaldığınız davranış ve son olaya vakıf bir iki tanığınız olursa iyi olur. Ayrıca benim kişisel görüşüm , davanın kimin tarafından açıldığı sorunu somut olaya göre değişiklik gösteririr sizin olayınızda davayı sizin veya onun açmasının hiçbir artısı eksisi olmayacğı kanaatindeyim.
Sonuçolarak evlilik birliğinin çekilmez hale getiren siz değil, eşiniz. Dolayısıyla boşanmayı isteyenin siz olması gayet doğaldır.
Davanızı açabilirsiniz. Ama öncelikle bugünden dediğim hususları yerine getirmenizde fayda var.
Sağlıcakla, şimdiden geçmiş olsun...
Old 18-11-2014, 15:43   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan konuk
merhaba,
1,5 yıllık evliyim ve yaşadıgımız siddetli gecimsizlik nedeniyle esimden ayrılmaya karar verdim. kalabalık ailesiyle altlı ustlu oturuyoruz ve dün akşam kavga sonucu üzerime yürüdü sıtımı yumrukladı daha fazla siddet uygulamasını abisi engelledi ve nereye istiyorsa götürün diyerek beni evden gönderdi, ailemin yanına döndüm.

boşanma davasını acan taraf HANGI ACIDAN ONEM TESKIL EDER? boşanma davasını ben mi açmalıyım? evden giden hatalı mıdır? kovuldugumu ispatlama şansım yok sadece annesi ve abisinin beni eve getirdigindeki apartman kamera görüntüleri var.. üzerimdeki kıyafetlerle evden gönderildim.

eğer yardımcı olursanız buna göre hareket etmeye başlamak istiyorum.
cok tesekkurler, iyi calışmalar..

Sayın Konuk,

Aşağıdaki linki tıklarsanız, benzer konuya yazılmış yanıtları görürsünüz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=52686
Old 19-11-2014, 12:55   #4
Konuk

Varsayılan tesekkur

önerileriniz ve verdiginiz bilgiler için çok tesekkur ederim.
Allah razı olsun..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi