Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Velayetim elimden alınmaya çalışılıyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-12-2012, 22:38   #1
Konuk

Varsayılan Velayetim elimden alınmaya çalışılıyor

Merhabalar;
2010 yılında boşandım eşim şuan çok zengin bi bayanla birlikte yaşıyor kızım 7 yasında velayet bende babasıyla görüşmek istemiyor ben evlenirsem babası kızımın velayetini benden alabilirmi? rica ederim bana cevap yazarmısınız bu arada babamdan yetim maaşı alıyorum başka gelirim yok.
Old 28-12-2012, 00:47   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar;
2010 yılında boşandım eşim şuan çok zengin bi bayanla birlikte yaşıyor kızım 7 yasında velayet bende babasıyla görüşmek istemiyor ben evlenirsem babası kızımın velayetini benden alabilirmi? rica ederim bana cevap yazarmısınız bu arada babamdan yetim maaşı alıyorum başka gelirim yok.

Sayın konuk,
Yeniden evlenmeniz velayetin sizden alınmasına yol açmaz. Velayet davalarına çocuğun yararı düşünülür, gereğinde bir uzmandan rapor alınır. Çocuğunuza zarar vermeyecek bir evlilik, herhangi bir olumsuzluğa yol açmaz.
Bu tür bir dava ile karşı karşıya kalırsanız, mutlaka bir avukattan doğrudan yardım alınız. Geliriniz olmadığı için ilinizdeki barodan avukat talep edebilirsiniz.
Old 28-12-2012, 19:07   #3
Konuk

Varsayılan sayın avukatım

öncelikle lginize çok tesekkür ederim
zaten eşim 2010 yılında amatemde madde ve alkol tedavisi gördü 10 gün ve kendi imzasıyla çıktı
vucudunda geçmiş yıllarda kendine yaptıgı jilet kesikleri var ve her akşam nerden baksanız 2-3 birası var kesintisiz
evleneceğim insanın bi kızı var kızımla çok iyi anlaşıyor
kızım 7 yasında ama anne hemen evlen diyor
sayın avukatım c.başsavcılığına gittim şikayetçi oldum ölümle tehdt,hakaret,kızımın velayetini almak için ayrıca tehdit 6284 ten de yararlandım
Old 28-12-2012, 20:51   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Aleyhinize açılabilecek velayetin nezi davasında mahkeme sadece çocuğunuzun güvende yaşayıp yaşamadığına bakacaktır. Evleneceğiniz kişinin de çocuğunun olması, bunun çocuğunuz üzerindeki olumlu-olumsuz etkisi, yaşanılan ortamın maddi ve manevi koşulları vs.. bilirkişi raporu belirlenecektir.

Çocuğunuzun mevcut veya olası bir tehlike içinde olduğu kanıtlanırsa velayetin sizden alınması sözkonusu olur. Eğer baba da velayete uygun görülmezse, çocuğunnuzun bid devlet kurumuna yerleştirilmesine karar verilebilir.

Önemli olan çocuğun zarar görmemesi, korunmasıdır.

Her aşamada bir avukattan destek almanız gerektiğini hatırlatırız.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi