Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukati Sİlahli Saldirida Yaralayan Polİs Memuru MahkÛm Oldu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-03-2007, 01:19   #1
Av.G.K.

Mesaj Avukati Sİlahli Saldirida Yaralayan Polİs Memuru MahkÛm Oldu

AVUKATI SİLAHLI SALDIRIDA YARALAYAN POLİS MEMURU MAHKÛM OLDU

Av. N. Y. haciz işlemi yapmak için icra memuru ve icranın güvenliğinden sorumlu polis memuruyla birlikte Beyoğlu’nda bulunan bir işyerine gittiğinde borçlunun polis olan kardeşi A.T.K’in silahlı saldırısına uğramıştır. Aynı saldırıda icra memuru ve sanığın eşi de silahla yaralanmıştır. Sanık A.T. K. ‘nın Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamada toplamda 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Barosu, söz konusu davaya, baroya kayıtlı Av. N. Y. ve avukatlık mesleğinin suçtan zarar görmesi, adaletin gerçekleşmesini sağlamak ve mesleğe zarar veren sanığa karşı mesleki hakları korumak amacıyla 1136 sayılı kanunun 95. maddesinin 4. fıkrası ve CMK ’nın 237. maddesine göre davaya müdahil olunmuş ve kamu davası İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi tarafından takip edilmişti.

Sanık Polis Memuru A.T. K. kardeşi Z. K. ‘ya ait ve sanığın karısının çalıştığı iş yerinde icra takibi yapılırken resmi üniformasıyla gelmiş tabancasıyla ateş ederek Av. N. Y.’ı, icra memurunu, karısını çeşitli yerlerinde yaralamış ve icra yapılırken güvenliği sağlamakla görevli polis memurunu tehdit etmişti.

Sanık polis memuru A.T.K. karısını tedavi amacıyla götürdüğü ilk yardım hastanesinde tabancasıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmış, daha sonra tutuklanarak hakkında Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.
Old 10-03-2007, 21:37   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
İcra memuru ve icranın güvenliğinden sorumlu polis memuruyla birlikte

O polis ne işe yarar???

Alıntı:
davada sanık Polis Memuru X, 2 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı
Öldürseydi ceza ne kadar olacaktı???

Saygılarımla
Old 12-03-2007, 22:47   #3
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
O polis ne işe yarar???

Öldürseydi ceza ne kadar olacaktı???

Saygılarımla

YORUMSUZ VE YANITSIZ
Mahkeme kararında yanıtlamış olabilir.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
" Hak, huk, hukuk; gak, guk, guguk !!! "

Old 14-03-2007, 12:41   #4
öteki_hukuk

Sayın Gökhan Karakaş
Ben söz konusu olayda polis memurunun 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığını öğrendim.Duruşmaların bi kısmını bende takip ettim.İlgilenenler için Beyoğlu 2.ağır ceza mah.2005/155
Kaynak:http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=2618
Old 14-03-2007, 15:41   #5
Av.G.K.

Alıntı:
Yazan öteki_hukuk
Sayın Gökhan Karakaş
Ben söz konusu olayda polis memurunun 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığını öğrendim.Duruşmaların bi kısmını bende takip ettim.İlgilenenler için Beyoğlu 2.ağır ceza mah.2005/155
Kaynak:http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=2618

Haklısınız,şu an linke tıkladığımda toplamda 18 yıl 4 ay hapis cezasının verildiğini okudum ancak ben istanbulbarosunun web sitesinden haberi buraya taşıdığımda verilen hapis cezası 2 yıl 9 ay 10 gün olarak yazıyordu sanırım teknik bir hata yapmışlar ben şu an son verilen bilgiye göre haberi güncelliyceğim,teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi