Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Gözde dizilerimiz! Hangi diziyi izliyor ve beğeniyorsunuz?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-08-2010, 09:37   #241
supernatural

Yeni gözdem Smallville

Superman'in gençliği anlatıyor

Old 20-08-2010, 21:45   #242
üye25928

Breaking Bad
Old 21-08-2010, 16:19   #243
hukukkızı

Son birkaç haftadır Yahşi Cazibe adlı diziyi izliyorum. Zaten oldum olası severim azerilerin konuşmalarını
Old 23-08-2010, 19:46   #244
halit pamuk

Özellikle seyrettiğim diziler: Ziyaretçiler (v), Lie to me, Mentalist... Bu üç filmi de herkese tavsiye ederim.
Old 27-08-2010, 12:54   #246
ncoban

Şen Yuvayı sırf gülüp rahatlamak için izliyorum,tabii bir de Ayşegül ATİK için
Old 23-11-2010, 19:05   #248
Aslı Aydın

Bu sene başladım ve bırakamıyorum hiçbir şekilde. Özellikle Osman beni benden alıyor, tatlı şey: Öyle Bir Geçer Zaman Ki.
Old 26-04-2011, 22:18   #249
hukukbilgisi

Yabancı polisiye dizileri beğeniyorum, ancak düzenli olarak takip edebildiğim söylenemez.

Yine yabancı dizilerden Fringe, The Big Bang Theory, Chuck ve Dexter favorim.

Yerlilerden Yahşi Cazibe.

Geniş Aile'yi "Cevahir'in Suçu Ne?" kıvamına geldiği tarihe kadar seviyordum, artık izlemiyorum.

Drama izlemiyorum
Old 26-04-2011, 22:26   #250
Av.Fatih Davran

son zamanlarda en favori dizim behzat ç. şiddetle tavsiye ederim..
Old 27-04-2011, 08:53   #251
hayalihakime

Mutlu

Mekan üç kız öğrenci evi (kızlar öğrenci değil ama kendilerini bir türlü toparlayamadılar ), evde 37 ekran küçük bir televizyon, çeken 4 kanaldan biri Kanal D, en büyük zevkse Öyle Bir Geçer Zaman Ki 'yi izleyip babalara her sahnede tekrar tekrar minnet duymak, neyse ki Ali Kaptan gibi bir babanın Berrin gibi bir hukukçu kızı değiliz diye sevinmek
Old 28-04-2011, 10:51   #252
üye25928

Yeni dizim: Game of Thrones

Kitaptan uyarlama senaryo, tek kelimeyle mükemmel. Özellikle ilk çağ krallıklarına sempatisi olanların ziyadesiyle izlemesi gereken bir dizi. Ve henüz sadece iki bölümü yayınlandı.
Old 03-05-2011, 01:18   #253
Franz Kafka

Şu anda behzat ç adlı diziden başka dizi aklıma gelmiyor. İzleyecek olanlar hemen birinci bölümden işe girişsin derim.Çünkü girizgahı olmadan bu diziyi izlemek, kitabın oratasından başlamaktan farksızdır ve anlık, bölümlük bir dizi değildir.
Gerçekten Türkiye adına güzel bir yapım. Diğer polisiye diziler gibi hayali değil, olanı anlatıyor. Behzat Ç'nin şiddet uygulaması bile o kadar sorgulanabilir ki, her öfkelendiğinde adeta iç ses olan kızı karşısına çıkmaktadır. Sosyolojik açıdan da bazan öfkeyle gösterdiği şiddeti alkışlayabilirken bazan yok artık denilebiliyor. Ayrıca 11. bölüm giriş kısmındaki konuşması aşağıdadır:
Babamın öldüğü gün birine aşık olmuştum.
Bazen öyle olur herşey üst üste gelir polis olmasaydım katil olurdum, çünkü sahici bir sarsıntı sahte bir dengeden iyidir.
Binlerce ceset binlerce katil ve bir evlilik gördüm seni intihar ettiğin gün tanıdım kızım, seninle o gün barıştım şimdi sadece geceleri yapayanlız ve yalınayak anlayabildiğim şeyler var.
Şimdi benimde yalanlara inanmaya ihtiyacim var tüm çaresiz insanlar gibi, dağılan bir okul gibi.
Acılarımızda birbirine benziyor artık kızım.
birbirine benzeyen parmaklar gibi ama herbirinin eşsiz bir izi var bazen gözlerim duruyo karanlıkta ama fısır fısır konuşmaya başlıyosun yine kulağımın dibinde hiç susmuyosun ağlamama müsade etmiyorsun herşey affedildi babacık diyorsun. hiç ayrılmıycaz diyosun keşke hep yanında olsaydım diyorum böyle konuştuğunu duyunca
Bu kış çok kar yağar belki beraber kayboluruz diyosun sen bana ama kar taneleri birbirine benzemezki kızım cesetlerde benzemez ama bir cinayet başka bir cinayeti hatırlatır herzaman koşan atlar düşen atları hatırlatır yağmur yağar durur tekrar başlar yanlış yolda yürümek doğru yolda beklemekden iyidir beşikden mezara kadar karanlıkta herkesle çarpışabilir insan yalanmı söylüyorum sana affet beni kızım affet Bir sürü doğru söyledik ama hiç burnumuz kısalmadıki kızım.
Old 04-05-2011, 15:43   #254
Av. Ayşegül Okçu

Sanırım kimsenin dikkatini çekmemiş ama Fringe harika bir dizi. Fantastik ve bilim sevenlere şiddetle tavsiye edilir.
Old 04-05-2011, 16:05   #255
Av.Fatih Davran

TRT-1 de 'leyla ile mecnun' adlı dizi varmış, çok olumlu yorumlar okudum dizi hakkında..
Old 05-05-2011, 08:34   #256
supernatural

Alıntı:
Yazan Av.Ayşegül Özbek
Sanırım kimsenin dikkatini çekmemiş ama Fringe harika bir dizi. Fantastik ve bilim sevenlere şiddetle tavsiye edilir.

Fringe dizisinin ben de sıkı takipçisiyim bu hafta sezon finali var Peter geleceğe gidiyor ve Olivia ve walter'ı bulmaya çalışıyor
Old 12-05-2011, 04:40   #257
Franz Kafka

Mahçup

Alıntı:
Yazan Av.Fatih Davran
TRT-1 de 'leyla ile mecnun' adlı dizi varmış, çok olumlu yorumlar okudum dizi hakkında..
Benim izlediğim iki yerli diziden biri daha önce bahsettiğim Behzat Ç idi. Diğeri de Leyla ile Mecnun dizisi. Aldığınız olumlu yorumlara sonuna kadar katılıyorum. Çünkü bu dizi diğerlerinden farklı. Saçma sapan bir dizi de diyebiliriz. Aslında etrafta o kadar saçma sapan diziler varken içlerinden bilerek ve isteyerek saçmalıklar yapan tek dizi diyebiliriz. Her bölümünde bir konsept seçiliyor ve ona göre senaryo yazılıyor. Mesela geçenlerde bir bölümde İnception filmine benzer bir konsept seçmişlerdi ve onu tiye almışlardı. Dizide sürekli göndermeler yapılıyor, izleyene keyif veriyor. Bir aşk hikayesi bu kadar komik anlatılabilirdi gerçekten de. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Behzat Ç'deki içki sahnelerine kızanlar için de bir hatırlatma yapalım. Bu dizide üzüm, incir ve çeşitli meyveler yiyiliyor.
Old 25-09-2011, 18:47   #258
hukukbilgisi

Fringe'in 4. sezonu başladı, kaldığımız yerden Dünya'yı kurtarmaya devam ediyoruz
Old 26-09-2011, 08:34   #259
hukukkızı

"Bizim Yenge" 8tane kayınbiraderiniz varsa ve hepsiyle aynı evde yaşıyorsanız..yok yok ancak dizilerde olur bu kadarı

İlker Aksum'u oldum olası severim zaten.
Yetkin Dikinciler ise..anlatamam yani o derece

sevdim ben bu sempatik diziyi.Hele çocuklara alfabetik sırayla isim verilmesi o sahneden beri izliyorum bu diziyi
Old 27-09-2011, 13:24   #260
avpınar

Yabancı dizilerden Dexter, The Big Bang Theory, Rizzoli&İsles How I Met Your Mother beğendiğim diziler, yerli dizilerden ise tek izlediğim Kuzey Güney.
Old 29-09-2011, 01:18   #261
Franz Kafka

Peki Dexter diyen olmuş muydu daha önce. Bence çok güzel bir dizi. Yabancı diziler içinde en çok hoşuma giden olmuştur şimdiye kadar.
Old 29-09-2011, 12:31   #262
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Mentalist...

Ben de severek izliyorum.
Old 29-09-2011, 12:33   #263
Nur Deniz

Türkiye dizi olayını bence aştı. Dizim dizim diziliyor(dum)uz ekran başına. Alternatif çoğalınca daha seçici davranmak zorunda kalabiliyoruz. Yoksa bütün zamanımızı televizyon başında geçireceğiz.
Old 28-11-2011, 14:17   #264
Atahun

Bilmiyorum, izleyeniniz var mı? "Umutsuz ev kadınları" diye bir dizi var, pazar günleri yayınlanıyor. Birkaç bölümünü izledim, fena değil. Herkesin kendine ait bir şeyler bulabileceği tarzdan. Hatta, hayatın ta kendisi.
Old 25-12-2011, 15:57   #265
Cansu Payzin

Game of Thrones dizisini mutlaka izlemenizi öneririm.
Takip ettiğim diğer diziler: Suits, Once Upon a Time, Camelot, Person of Interest, House...
Old 09-06-2012, 11:07   #268
Nur Deniz

Gülmeyi sevenler için ŞEBEKE, Kanal D Pazar 20:00, mutlaka izleyin!
Old 24-09-2012, 09:16   #269
hukukbilgisi

Yerlilerden İnsanlar Alemi ve İşler Güçler'i izliyorum son zamanlarda. Başka yerli bir dizi izlemiyorum.

Yabancılardan: Dexter, Fringe favorilerim. Yeni sezonlarını merakla bekliyorum.

Criminal Minds'tan birkaç bölüm izledim.
Ne arıyorsan bulan bilgisayarbaşı insan tiplemesi gerçeklik duygusunu bozmakla birlikte izlenebiliyor.

Film tadında çekilen Sherlock dizisinin yeni bölümlerini de beklemekteyim
Old 24-09-2012, 09:29   #270
supernatural

Alıntı:
Yazan hukukbilgisi
Yerlilerden İnsanlar Alemi ve İşler Güçler'i izliyorum son zamanlarda. Başka yerli bir dizi izlemiyorum.

Yabancılardan: Dexter, Fringe favorilerim. Yeni sezonlarını merakla bekliyorum.

Criminal Minds'tan birkaç bölüm izledim.
Ne arıyorsan bulan bilgisayarbaşı insan tiplemesi gerçeklik duygusunu bozmakla birlikte izlenebiliyor.

Film tadında çekilen Sherlock dizisinin yeni bölümlerini de beklemekteyim

fringe son 13 bölümü bu Amerikalılar gerçekten çok zevksizler güzelim dizinin izlenme oranları düştü iptal edilmekten son anda kurtuldu
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi