Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kocam 6 Aylik BebeĞİm Benİ Birakti KaÇti

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-09-2009, 02:05   #1
SEZERNURAY

Önemli Kocam 6 Aylik BebeĞİm Benİ Birakti KaÇti

Merhabalar.
28 YaŞindayim Ve 2007 Yilinda Evlendİm Ve Şuan 6 Aylik Bİr Kiz ÇoÇugum Var. EŞİm Bİr KaÇ Kere Sikildim Dİyerek BİŞey Demeden Annesİnİn Yanina KaÇip Gİdİyordu Ve Ayrica DÜzenlİ BİŞİ Yoktu 1 Ay Bİr Yerde 2 Ay Bİyerde ÇaliŞiyordu.ben Memlekete Gİttİgİmde İkİmİzİn AlmiŞ OlduĞu Kamyonetle Annesİnİn Yanina GİtmİŞ Ve 1 Aydir Eve Gelmİyor. Aramama Ragmen Affetmeme Ragmen Gelmİyor Ve Kaynanam Bana Çok Ahlak DiŞi KonuŞmalar Yapiyo En Son Bana !bİze Kari BoŞamak Kolay Dedİ! EŞİmİn Abİsİde Daha Önce BoŞanmiŞ Ve BaŞkasiyla EvlenmİŞ. SonuÇ Olarak Artik Dayanamiyorum Huzurum Kalmadi Psİkolojİm Bozuldu Ve EŞİm Benden BoŞanmak İstİyormuŞ Bende İstİyorum.
Ben DÜzenlİ Bİr Şekİlde Ssk Li Olarak ÇaliŞiyorum ÇoÇuga Annem Bakiyor.
SonuÇ Olarak;
ÇoÇugumun Velayetİ Kİmde Olur.ÇoÇugumu Bende Alabİlİr Mİ?
ÇoÇugum Olmazsa İntİhar Ederİm.(ona Babalik YapamayaciĞini Bİlİyorum ÇÜnkÜ DÜzenlİ Bİr İŞİ Yok)
DÜĞÜnde Sadece Annesİ Babasi Abİsİ KardeŞİ Ve Yengesİ Geldİ Ve HİÇ Taki Takmadilar. Takilar İÇİn Dava AÇabİlİrmİyİm?
Nafaka Davasi AÇabİlİrmİyİm?
Tazmİnat Davasi AÇabİlİrmİyİm.
Hakaret Davasi AÇabİlİrmİyİm?
Evİn EŞyalarini Bİle Abİmİn ÇektİĞİ Kredİyle Aldik Mal PaylaŞimi Nasil Olur.
Cvplariniz İÇİn Şİmdİden TeŞekkÜr Eder İyİ ÇaliŞmlara Dİlerİm.
Old 12-09-2009, 17:55   #2
üye8180

Sayın Konuk, sorularınıza kısaca cevap vermek gerekirse,

- Altı aylık bebeğin anne bakım ve şefkatine muhtaç olduğu kuşkusuzdur. Yargıtayın yerleşmiş içtihatları da bu yöndedir.

- Düğünde size takılan takılar hediye kabul edildiğinden kişisel eşyanızdır. Talep ve dava edebilirsiniz.

- Boşanma davası kesinleşinceye kadar tedbir nafakası, karar kesinleşince, boşanmaya sebep olan olaylarda kusurunuz ağır olmayıp boşanma ile yoksulluğa düşeceğiniz kabul edilirse yoksulluk nafakası, her ihtimalde yavrunuz için iştirak nafakası talep edebilirsiniz.

-Kusurunuz daha ağır olmamak kaydıyla, boşanma sonucu mevcut ve beklenen maddi menfaatleriniz zedelenecekse maddi, boşanmaya sebep olan olaylar sebebiyle elem, keder, ızdırap duymuş, kişilik haklarınız haleldar olmuşsa manevi tazminatı, boşanma davası içinde talep edebilirsiniz.

- Size hakaret eden hakkında, suçun işlendiği yer Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunabilirsiniz. Suç, TCK. 125. maddede düzenlenmiş olup cezası üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır. Sanık yetkili ve görevli Sulh Ceza mahkemesinde yargılanır.

- Boşanma davası kesinleştikten sonra mal rejiminin tasfiyesinden doğan katılma alacağı talebiniz aile mahkemesinde değerlendirilir.

Bu karmaşık hukuki süreçte hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki yardım almalısınız. Ekonomik durumunuz yetersizse bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurarak size ücretsiz avukat tayin edilmesini isteme hakkınız bulunmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi